Jak čistit pračku Whirlpool Cabrio? 5 snadných kroků!

Hádejte, jak vyčistit pračku Whirlpool Cabrio? Pokud se stále ptáte, proč má vaše pračka páchnoucí zápach i poté, co ji vyperete s bělidlem nebo čističem praček, čtěte dále.

Tentokrát zkuste správně vyčistit pračku Whirpool Cabrio a odstranit všechny ty nepříjemné pachy.

Nebojte se; Sepsal jsem kroky, které musíte zvážit při čištění pračky. Vaše pračka vyžaduje čištění. Koneckonců, vyčistí všechny vaše věci. Pračku je třeba řádně vyčistit jednou za 30 cyklů nebo alespoň jednou za měsíc. Pomůže vaší pračce osvěžit se, zbavit se nepříjemných pachů a odříznout plísně. Čištění prádla je stejně důležité jako péče o pračku. I když máte pračku s předním plněním, pračku s horním plněním nebo jakoukoli podložku, musí být čisté. Odstraní nepříjemný zápach, zničí bakterie a usazeniny vodního kamene. Je toho mnohem víc, co se můžete dozvědět, tak čtěte dál!

Kroky čištění pračky Whirlpool Cabrio

Vypláchnutí pračky nemusí stačit. Protože se vaše pračka zaměřuje na čištění prádla každý cyklus, bakterie se někam dostanou a mohou způsobit dýchací potíže a nepříjemný zápach a vytvořit ve vaší pračce tmavé skvrny. Čistění pračky je tedy nezbytné, abyste se vyhnuli nebo zabránili opakování. Navíc si můžete nastavit datum úklidu, takže nezapomenete. Pokud chcete čistit pračku dnes nebo zítra, je životně důležité ji správně vyčistit. Často jsme si mysleli, že je dobré to po použití opláchnout, ale je to smutné, a není tomu tak. Při čištění myčky Whirlpool Cabrio postupujte podle těchto kroků:

Krok č. 1. Vyprázdněte buben

Otevřete víko nebo dvířka pračky. Pokud jste oblečení vložili do pračky nebo jste v pračce nechali nějaké kusy, nejprve je vytáhněte nebo vyjměte. Vždy je lepší do bubnu nic nevkládat, protože to může způsobit nepříjemný zápach.

Krok #2. Připravte si čistič pračky

Existuje několik čisticích prášků a tablet, které můžete použít. Můžete se na ně podívat online nebo si je koupit v obchodech v okolí. Používá se při čištění pračky a je účinnější než běžné čisticí prostředky.

Krok #3. Umístěte čistič pračky

Nalijte čistič pračky do koše nebo bubnu pračky. Dávejte pozor, abyste čisticí prostředek nenalili do dávkovače pracího prostředku, protože při plnění cyklu může mít různé účinky na vaše oblečení. Přidávání dalších chemikálií při čištění pračky čisticím prostředkem na pračku se nedoporučuje.

Krok #4. Začněte cyklus

Zavřete víko nebo dvířka pračky. Dále klepněte na Clean myčku, která je ve vaší myčce Whirlpool Cabrio. Poté stiskněte tlačítko Start/Pauza alespoň na 3 sekundy pro zahájení cyklu.

Krok #5. Po cyklu

Poté, co pračka dokončí cyklus, klepněte na odstředění a vymáchejte. Propláchne čistič. Je vhodné otevřít víko a nechat pračku vyschnout a zabránit hromadění zbytků způsobujících zápach. Pak, voila, je hotovo. Pokud vaše pračka nemá tlačítko čisté pračky, můžete pračku vyčistit použitím horké vody a šálku chlóru do pračky. Poté jej v pravidelném cyklu odstřeďte a poté opláchněte. Nechte víko nebo dvířka pračky otevřené, aby vyschla.

Význam čištění pračky

Po použití pračky několikrát týdně se začnou někde usazovat lepkavé zbytky pracích prostředků, bakterie a plísně z vašeho oblečení. Uvedl jsem tři hlavní důvody, proč potřebujete čistit pračku a jak to ovlivňuje její výkon. Pomůže vám také pochopit důležitost čištění vaší pračky.

#1. Dýchací potíže

Možná jste to ještě neslyšeli, ale stává se to. Když perete oblečení, abyste odstranili nečistoty pomocí pračky, vaše pračka se shromažďuje a může šířit bakterie, místo aby je pouze odstraňovala. Plíseň může vyvolat alergickou reakci nebo příznaky astmatu u jedinců, kteří jsou alergičtí na plísně.

#2. Černý zbytek

Tyto černé zbytky jsou ze zbytků mýdla nebo pracího prostředku, které se usazují ve víku nebo dvířkách pračky. Jindy je spatřen i uvnitř bubnu nebo koše. Tyto zbytky se mohou přilepit na vaše oblečení a zanechat černé stopy.

#3. Černé skvrny na oblečení

Pokud po použití pračky zaznamenáte na oblečení černé skvrny, může to být také způsobeno vodním kamenem. Tento vodní kámen je bílý křídový zbytek, který je vidět ve stroji. Kromě toho to také způsobí poruchy některých částí pračky.

#4. Obtěžující zápach

Špatný zápach se může dostat do neobvyklých pachů. Někteří říkají, že to zapáchá nepříjemným, páchnoucím a urážlivým zápachem, ale všechny jsou způsobeny stejnými bakteriemi a plísněmi. Vůně ulpí na oblečení i po vymáchání. Čištění pračky odstraní pachy a nezpůsobí zápach v oblečení. Vědět, proč moje pračka zapáchá a jak tomu zabránit a jak ho vyčistit.

Je to obal!

Doufejme, že nyní máte nové nápady, kdy a jak čistit pračku Whirlpool Cabrio. Čistá pračka výrazně ovlivní schopnost a výkon vaší pračky. Monitorování a čištění vaší pračky alespoň jednou měsíčně je nezbytné pro dosažení menší údržby a poškození. Přečtěte si také o tom, jak vyčistit plíseň z těsnění ostřikovačů s předním plněním a jak vyčistit vypouštěcí hadice ostřikovačů.