Jak čistit pračku LG Waveforce? 4 snadné kroky!

Plánujete vyčistit pračku LG, ale nevíte, jak vyčistit myčku LG waveforce? Tento článek vás provede několika jednoduchými kroky, abyste mohli pračku LG vyčistit rychle a bez námahy.

Pračky LG jsou kupujícími velmi oblíbené. Proto jsou stvořeny tak, aby vydržely, ale zároveň plnily širokou škálu funkcí.

LG WaveForce je jednoduchý způsob, jak zvýšit pohyb bubnu a vysokotlaké vodní trysky, aby poskytovaly vynikající prací a čisticí výkon a přitom zůstaly šetrné k oděvům. Čištění vany každý měsíc pomocí funkce čištění vany může pomoci minimalizovat pravděpodobnost vzniku nepříjemných pachů, pracího prášku a usazenin a maximalizovat provozní účinnost mytí. Přečtěte si více o čištění pračky LG v tomto článku.

Postup čištění pračky LG Waveforce

Zde je několik jednoduchých kroků, jak vyčistit podložku LG waveforce:

Krok č. 1. Čištění vany

Před zahájením cyklu čištění vany proveďte následující postupy údržby. Nejprve vyjměte dávkovač a důkladně jej vyčistěte, poté použijte bělidlo a vodu k vyčištění těsnění kolem otvoru vany a uvnitř vany. Poté ručně vypusťte filtr čerpadla. Po dokončení všech těchto kroků jste připraveni zahájit čisticí cyklus. Chcete-li použít funkci čisté vany, musíte si nejprve koupit čistič vany, který je běžně tekutý bělicí nebo práškový, a čistič tablet.

V závislosti na typu čisticího roztoku se každý z těchto čističů van používá jinak. Ve všech těchto případech dodržujte pokyny výrobce. Vložte tekuté bělidlo do přihrádky označené jako „tekuté bělidlo“. Zvedněte a dejte stranou nádobku a tác na tekutý prací prostředek a suchý práškový čistič v hlavní přihrádce pračky na práškový čistič. Okamžitě vložte tabletu do myčky, abyste ji vyčistili; nevkládejte čistič tablet do držáku dávkovače. Před zahájením čištění se ujistěte, že vana pračky není obsazená. Chcete-li pračku spustit, stiskněte tlačítko napájení. K čištění vany:

 • Otočením rukojeti přepínače cyklu nebo stisknutím tlačítka cyklu mytí vany spusťte indikátor.
 • Po zavření víka nebo zásobníku klikněte na tlačítko Start. Indikátor mytí vany zůstane a na obrazovce monitoru se zobrazí TCL.
 • Chcete-li odstranit jakékoli stopy, otřete dvířka dočista po každém čištění vany a mycím cyklu, včetně vnitřní strany štítu dveří.
 • Nechte dvířka dokořán, aby mohl vnitřek pračky vyschnout, aby se předešlo zápachu. Během používání čisté vany se prádlo nesmí plnit, a pokud si začnete všimnout opakovaného zápachu, nechte vanu čistit dvakrát a jednou týdně po dobu tří týdnů.
 • Kliknutím na tento odkaz se dozvíte, jak vyčistit vypouštěcí hadice praček.

  Krok č. 2. Vyčistěte dávkovač

  Zvedněte dávkovač dopředu, dokud se nezastaví. Objevte stlačenou záložku, která se nachází mezi přihrádkami na bělidlo a aviváž. Vytáhněte přihrádku na prací prášek z koše na prádlo a přitom stiskněte jazýček. Po vyhození přihrádky dávkovače se podívejte do komory, zda něco nebrání pohybu tekutiny do nádoby. Po vyjmutí dávkovače tekutého mýdla oddělte nástavce od misky a každý nástavec umyjte horkou vodou a malým jemným kartáčkem. Zásobník důkladně vyčistěte, například dno. Poté důkladně vyčistěte vnitřek dávkovače, zatímco je zásobník vyjmutý. Po umytí a vypláchnutí dávkovače čisticího prostředku znovu nasaďte armatury a vyměňte dávkovač za pračku.

  Krok č. 3. Vyčistěte vstupní filtry

  Vypněte napájení nástěnné armatury. Chcete-li pračku vypnout, stiskněte tlačítko napájení a před praním ji odpojte. Úplně vypněte obě vodní trysky. Demontujte cesty studené a horké vody ze zadní části pračky. Po vypnutí vodovodního systému by v hydrantech zbylo trochu vody. Umístěte pod hadice misku, abyste zachytili přebytečnou vodu. Pomocí jednoduchých doporučení zvedněte filtraci z ventilů trysek pomocí jehlových ručních nástrojů nebo jiného uchopovacího nástroje. Namočte je na několik minut do bílého octa nebo čističe na vodní kámen. Dávejte pozor, abyste nepoškodili příjem vody. Důkladně omyjte v horké vodě, dokud nebudou odstraněny všechny stopy usazenin.

  Krok č. 4. Vyčistěte povrch pračky

  K čištění vnějších částí použijte teplou vodu, neabrazivní čisticí prostředek a čistěte vnější část měkkým hadříkem. Buďte opatrní a nepoužívejte žádný metylalkohol nebo podobné produkty, jako je ocelová vlna, protože mohou poškodit vnější část stroje. Nejlepší je také vědět, proč moje pračka smrdí.

  Je to obal!

  Tento článek vám poskytuje úplný postup, jak čistit podložku LG waveforce; Pokud po provedení všech výše uvedených kroků stále cítíte zápach nebo pračka není čistá podle požadavků, zavolejte prosím o pomoc zákaznický servis LG. Může se jednat o závadu, kterou je nutné okamžitě odstranit. Možná si také budete chtít přečíst o tom, co je to plíseň, opravdu? rozdíl mezi plísní a plísní.