Jak čistit pod pračkou a sušičkou? 6 snadných kroků!

Zajímá vás, jak čistit pod pračkou a sušičkou? Šli jste za sušičku, abyste získali kus oblečení, abyste našli špína a nečistoty nahromaděné za ním? Nemusíte propadat panice, v tomto článku vás provedeme všemi kroky čištění pračky a sušičky.

Pračka a sušička jsou nejnutnějším spotřebičem každé domácnosti, usnadní vám práci a šetří čas i energii. Oba tyto spotřebiče vyžadují dobrou péči a údržbu. Můžete vyčistit přední část a vnitřek pračky a sušičky, ale většina lidí zapomíná vyčistit zadní a spodní část spotřebičů.

Obvykle se pod vaši sušičku může dostat špína, žmolky, drobné oděvy, jako jsou ponožky, a dokonce i prací prostředek, proto je nezbytné tyto oblasti vyčistit. Hromadění vláken je nebezpečné. Prach je hořlavý a může způsobit požár. Pokud jste za pračkou a sušičkou nikdy neuklízeli, měli byste s úklidem začít okamžitě. Nashromážděný prach a nečistoty pod pračkou a sušičkou vás překvapí.

Postup čištění pod pračkou a sušičkou

Odpověď na vaši otázku: jak čistit pod pračkou a sušičkou? Celý postup jsme pro vás shrnuli do níže uvedených kroků. Pečlivě si je přečtěte, abyste je mohli vyčistit pod pračkou a sušičkou, a dodržujte každý krok.

Krok č. 1. Vypněte spotřebiče

Prvním krokem je odpojení spotřebičů. Vypněte spotřebič a vytáhněte zástrčku ze spínače. Nikdy tento krok neignorujte, je to pro vaši bezpečnost. Použití vody v dalších krocích může zvýšit riziko úrazu elektrickým proudem, pokud nejsou spotřebiče vypnuté.

Vypněte ventily přívodu teplé a studené vody na pračce. Ventily jsou umístěny na stěně za pračkou. Červený ventil indikuje přívod teplé vody a modrý ventil indikuje přívod studené vody. Také se ujistěte, že jste odstranili hadici přívodu vody zpoza pračky. Zabráníte tak úniku vody při čištění. Jednoduše vyjměte a vložte hadici do pračky.

Krok č. 2. Vytáhněte jednotky ze zdi

Nyní vytáhněte jednotku dopředu. Tento krok není tak snadný, jak se zdá. Pračku a sušičku musíte vytáhnout ze zdi. Musíte však být velmi opatrní, abyste podlahu nepoškrábali. Poškrábání podlahy při provádění tohoto kroku může na podlaze zanechat trvalé stopy. Práci si usnadníte pomocí klouzavých spotřebičů. Spotřebiče kloužou seženete v každém obchodě. Jednoduše umístěte kluzák pod jednotku a zatlačte je dopředu nebo dozadu. Nezpůsobí to žádné škody, jako jsou škrábance nebo trhliny na vaší podlaze.

Krok č. 3. Vysajte povrchy

Jakmile se vám podaří jednotku vytáhnout ze sušičky, začne čištění. Můžete použít smeták a lopatku nebo vysavač. Je výhodné použít vakuum, protože jsou účinnější. Vysavač vás zbaví všech nečistot a všech drobných částeček prachu. Měli byste začít vysáváním podlahy, stěn a zadní strany jednotky, protože tyto oblasti jsou ze všech nejšpinavější. Ujistěte se, že jste vyčistili všechny vlákna zezadu a zespodu sušičky.

Krok č. 4. Použijte čisticí roztok

Poté pomocí čisticího roztoku důkladně vyčistěte prostor za a pod spotřebiči. K čištění můžete použít čistič přinesený z obchodu nebo domácí čistič. Čistič si můžete udělat doma pomocí věcí, které máte ve vaší kuchyni. Vezměte dva šálky vody a přidejte do ní několik kapek mýdla na nádobí. K vydrhnutí stěn, podlahy a spotřebiče použijte houbu a čistič. Nebuďte při drhnutí drsní. Jemně očistěte všechny povrchy. Poté pomocí vlhkého ručníku nebo starého trička roztok setřete. Nezapomeňte vyčistit boky spotřebičů. Zjistěte, jak čistit sušičku LG.

Krok č. 5. Vyčistěte filtr na vlákna a větrací otvor

Nejdůležitější částí čištění sušičky je čištění filtru na vlákna a odvzdušňovací trubky. Chcete-li vyčistit filtr na vlákna, vyjměte jej ze sušičky. Vezměte to do dřezu. K důkladnému vyčištění použijte mýdlo a vodu. Před umístěním filtru na vlákna zpět vyčistěte štěrbinu vysavačem. Vyjměte odvzdušňovací potrubí z odsávacího krytu. Jemně vytáhněte ventilační otvor z vaší prádelny. Při vytahování větracího otvoru sušičky buďte velmi opatrní, aby nedošlo k poškození větracího otvoru.

Vysajte odsávací kryt. Pokud nemáte přenosný vysavač, vyčistěte nečistoty ručně kartáčkem a hadříkem z mikrovlákna. Vysajte uvnitř odvětrávací trubky, abyste odstranili všechny nečistoty a ucpané vlákna. Po vysávání použijte tuhý kartáč, který najdete v sadě na čištění větracích otvorů. Připojte kartáč k elektrické vrtačce. Poté pomalu zatlačte konec kartáče do otvoru. Zasuňte kartáč hluboko do otvoru. Po vyčištění větracího otvoru veškerý prach a nečistoty padnou na podlahu. K odstranění všech zbytků použijte vysavač. Poté umístěte odvzdušňovací potrubí zpět do odsávacího krytu. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak odstranit vlákna ze sušičky a jak často čistit větrací otvory sušičky.

Krok #6. Znovu připojte spotřebiče

Zatlačte spotřebiče zpět na místo. Ujistěte se, že mezi spotřebičem a stěnou je mezera 12 palců. Znovu připojte všechny hadice pračky a sušičky. Nyní můžete začít prát prádlo.

Je to obal!

V tuto chvíli byste měli vědět, jak čistit pod pračkou a sušičkou. Není to složitý úkol. Své spotřebiče byste měli alespoň jednou za čtyři měsíce pořádně vyčistit. Zvýší se tak účinnost a stáří spotřebičů.