Jak čistit plísně v Trex terasách: Efektivní průvodce ve 4 krocích

Desky Trex jsou známé tím, že uniknou fázi hniloby, ale jakmile se zamoří plísní, budete se určitě muset naučit, jak plíseň na trexových terasách čistit. Nemusíte se však bát, protože proces bude snadný jako koláč.

Co dělat před čištěním

Před čímkoli jiným musíte vědět, že všechny plísně mohou představovat nebezpečí pro vaše zdraví. Existuje však specifický druh plísní, kterých se majitelé domů rozhodně děsí.

Tento článek pojednává o tom, co je nejnebezpečnější plíseň, a také o bezpečnostním průvodci, který byste mohli potřebovat.

Existují bezpečnostní opatření, která musíte vzít v úvahu, ať už jste v čištění forem začátečník nebo ne. To je vysoce doporučeno zejména lidem, kteří mají imunokompromitovaný systém nebo mají v anamnéze alergie na plísně.

Ujistěte se, že jste si oblékli bezpečnostní vybavení, jako jsou rukavice, brýle a masky N-95 nebo respirátorové masky P-100. Pokud se potýkáte s velkým množstvím plísní, možná budete chtít nosit své staré oblečení na celý proces čištění.

Pokud si však myslíte, že množství plísní je pro vaše zdraví příliš zdrcující, přenechte tento úkol odborníkovi na sanaci plísní. Pamatujte, že kvůli takovému úklidu nemusíte riskovat svou fyzickou pohodu.

Pokud v současnosti trpíte plísňovou nemocí, zde je článek o tom, jak ve vašem okolí najít lékaře, kteří plísňovou nemoc léčí, abyste se už nemuseli trápit.

Jak odstranit plíseň z terasy Trex

Při čištění kompozitních teras, jako jsou trexové terasy, může být zapotřebí více než jen domácí smeták a zahradní hadice. Doporučení k čištění zahrnují použití materiálů, jako je kartáč s měkkými štětinami.

Ujistěte se, že jej spárujete s dostatečným množstvím správného čističe. Výběr správného čističe je nezbytnou součástí čištění kompozitních teras.

Jedna špatná volba a doslova by ovlivnila celý proces. Je to kvůli jeho poréznímu materiálu, který vyžaduje okysličený čistič, který by se mohl dostat do těžko dostupných míst.

Pokud jste skeptičtí ohledně toho, jaký čistič si vybrat, jen si připomeňte, abyste se vyhýbali čističům s chlornanem sodným nebo bělícím prostředkem jako jednou z účinných látek. Tato chemikálie je známá tím, že je korozivní a nakonec povede k velkým problémům, jako je změna barvy, poškození povrchu a exacerbace plísní a plísní.

Tlakové mytí se také nedoporučuje, pokud jde o trex paluby. Je to proto, že palubky mají materiál měkčí než přírodní dřevo.

Po otevření materiálu se může vyvinout mnoho komplikací, jako je odštípnutí, poškození UV zářením a zabarvení plastů uvnitř otvoru plísní.

Jakmile se plíseň uchytí, může být nesmírně obtížné ji vymýtit. Na běžný úklid většinou postačí zahradní hadice.

Pokud musíte kompozitní desku umýt tlakem, udržujte tlak co nejnižší a ne blíže než osm palců od povrchu desky.

Krok č. 1. Proveďte předčištění

Chcete-li odstranit jakékoli povrchové nečistoty, začněte postřikem paluby hadicí a vodou. Poté palubková prkna nastříkejte mýdlem a lehce je očistěte kartáčem s měkkými štětinami.

Poté, co jste strávili nějaký čas drhnutím a dezinfekcí paluby kartáčem, důkladně ji opláchněte. To je nezbytné, protože pokud se nečistá voda z praní nechá na povrchu kompozitu zaschnout, může se vytvořit tenký povlak.

Krok č. 2. Odstraňte plíseň octem

Odstraňte pomocí hadice co nejvíce povrchového prachu a plísní. V kbelíku smíchejte dva díly octa a jeden díl vody a naneste roztok přímo na formu.

Po nalití roztoku nasypte na povrch jedlou sodu.

Nechte tuto směs nasáknout po dobu 20 minut, než budete oblast drhnout kartáčem s měkkými štětinami, abyste zbavili zbývající plísně a plísně. Nakonec oblast pečlivě očistěte, abyste odstranili zbývající povlak.

Krok č. 3. Používání čističů palub

Můžete se také rozhodnout použít čističe palub. Ve skutečnosti je použití nástrojů na čištění paluby určených k odstranění plísní z vaší terasy jedním z nejjednodušších způsobů.

Nejúčinnější jsou okysličené chemikálie na čištění palub na bázi peruhličitanu sodného. Chcete-li se dozvědět více o použití okysličených chemikálií na čištění palub na bázi peruhličitanu sodného, ​​může vám pomoci tato příručka o všem, co potřebujete vědět o tomto kyslíkovém bělidlu.

Musíte pouze nasytit palubu mnoha komerčními čisticími prostředky na odstraňování plísní a nechat ji několik minut, aby chemikálie zapůsobily. Nakonec palubu pořádně opláchněte vodou.

Lze použít i pračku na minimální nastavení. Existuje mnoho produktů, které lze aplikovat na palubu a poté nechat zaschnout.

Návod se samozřejmě liší v závislosti na produktu.

Krok č. 4. Pomocí peroxidu vodíku

Peroxid vodíku je další účinný přístup k vymýcení plísní z paluby. Zvedne plíseň z povrchu, což usnadňuje její odstranění.

Nanášejte na problematická místa, dokud nezpění. Poté odstraňte všechny řasy nebo mech pomocí kartáče s měkkými štětinami.

Závěr

Neexistuje žádný způsob, jak uniknout hledání kroků, jak vyčistit plíseň na trexových terasách. Plísně nakonec porostou, ale rychlost růstu můžete ovládat.

Můžete použít voděodolné těsnění, aby vaše paluba zůstala v suchu, pokud máte problém ji udržet v suchu. Většina kompozitních palub to na druhou stranu nebude vyžadovat.

Plísni se lze také vyhnout dodržováním pravidelného čisticího režimu. Důkladné čištění je vyžadováno alespoň dvakrát ročně, aby byl prach, nečistoty a další potenciální hnízdiště pod kontrolou.