Jak čistit odkapávací nádoby z elektrického sporáku? 2 úžasné metody!

Jak čistit odkapávací pánve elektrického sporáku? K těžké práci můžete použít směs jedlé sody a octa. Nezbývá než vydrhnout odolnější skvrny nebo otřít odkapávací mísy kamen.

Kuchyňská linka se bude muset pokazit pokaždé, když budete připravovat jídlo. Ačkoli to, co vidíte na kuchyňské lince, je jen část nepořádku.

Zkontrolovali jste v poslední době svoji varnou desku? Dalo by se to potřít olejem, špagetovou omáčkou nebo jinými tekutinami, které používáte při vaření. Některé z těchto omáček mohou nějakou dobu tvrdnout, proto je nutné je nechat vyčistit. Čekání na vaření hrnce může být příliš nudné, ale když používáte elektrický sporák, čekací doba se zkracuje a někdy způsobí, že se hrnec rozvaří a omáčka zůstane na odkapávacích nádobách. Rozlité látky přidané teplem by pak mohly vážně cítit nebezpečí a pracovní zátěž při čištění.

I když si pravděpodobně děláte starosti, protože úkol může být únavný, nebojte se, stanovili jsme všechny kroky, které budete potřebovat, aby byl tento úklidový úkol hračkou. Tak si přečtěte a připravte se!

Způsoby čištění odkapávacích nádob na elektrickém sporáku

Pravděpodobně vás napadlo, jak vyčistit odkapávací pánve elektrického sporáku, když jste narazili na tento článek, nemám pravdu? Samozřejmě je můžete vyčistit mnoha způsoby, ale představím dvě velmi účinné metody čištění těch špinavých odkapávacích nádob. Proč z tolika lidí vybírám jen dva? Ty dvě metody, které se chystám učit, jsou ty, které mi připadají časově náročné a vyžadují menší úsilí. Chci říct, kdo by si nechtěl věci usnadňovat?

Metoda mytí nádobí

Tato metoda funguje dobře v nových rozlitích nebo nebyla na odkapávacích miskách příliš dlouho. Tuto metodu můžete také použít, pokud čistíte varné desky po každém vaření.

Krok č. 1. Odebrání součástí

První věcí, kterou byste si měli pamatovat, je zajistit, aby byla vaše kamna odpojena a již vychladla. Poté vyjměte odkapávací misky a další kroužky, které je třeba vyčistit.

Krok č. 2. Vytvoření řešení

Další je naplnění umyvadla horkou vodou. Můžete také použít umyvadlo. Nakonec přidejte pár kapek tekutého mycího prostředku na nádobí s přísadou na řezání tuků. Můžete použít jakékoli značky tekutých prostředků na mytí nádobí, ale můžete použít důvěryhodné značky.

Krok č. 3. Čištění

Po smíchání roztoku je čas namočit součásti vyjmuté z vašeho elektrického sporáku. Nechte působit alespoň 10 minut. Poté je opláchněte a po namočení je otřete. Pokud nějaké skvrny zůstanou, možná to budete muset zkusit znovu. K odstranění těchto skvrn můžete použít pračku. Pomocí horké vody opláchněte součásti a otřete je ručníkem nebo hadříkem z mikrovlákna. Pokud se skvrny stále nehýbou, pokračujme metodou č. 2. Zjistěte, jak vyčistit rez z litinových kamen.

Metoda sody na pečení

Ano, jako záložní plán použijeme jedlou sodu. Pravděpodobně máte dobrou představu o tom, jak to chodí, protože tyto materiály se běžně používají při čištění kuchyňských potřeb. Pokud tedy spěcháte, protože vaše rodina přichází na večeři a nechcete, aby vám vaše matka nadávala kvůli špinavé kuchyni, doporučuji vám použít tuto metodu.

Krok č. 1. Příprava

Připravte se, ne svaly na drhnutí, ale materiály, které budeme používat. Pořiďte si prostředek na mytí nádobí, houbu, misku, jedlou sodu, kartáč na čištění a ručník z mikrovlákna. Než s čímkoli začnete, zajistěte si nejprve naši bezpečnost. Ujistěte se, že jsou kamna vypnutá a odkapávací pánve jsou již vychladlé.

Začněte odstraněním odkapávacích nádob a protřepejte nebo odstraňte uvolněné nečistoty na popelnici. Důkladně je opláchněte v kuchyňském dřezu 15 minut horkou a mýdlovou vodou.

Krok č. 2. Příprava směsi jedlé sody

Zatímco necháte odkapávací pánve zaschnout, uděláme si pastu ze sody bikarbony. Vzorec je šálek jedlé sody na šálek mycího prostředku. K zamíchání směsi můžete použít buď míchadlo, nebo palec. Když mícháte jedlou sodu, musí být konzistence minimálně jako zubní pasta. Tento krok vám zabere nejméně 3 minuty a důkladně je promíchejte. Poté můžete přidat trochu vody pro větší konzistenci.

Krok č. 3. Namáčení v octě

Poté, co odkapávací pánve namočíte do mýdlové vody, přeneste je do umyvadla s destilovaným bílým octem a nechte asi 30 minut klesat, aby se uvolnily skvrny z kovových odkapávacích misek.

Krok č. 4. Míchání octa s jedlou sodou

Po namáčení odkapávacích misek do octa přidejte roztok jedlé sody. Všimnete si, že vychází nějaké šumění. To je chemická reakce jedlé sody a octa, díky které skvrny zmizí. Dále vydrhněte oblasti, zejména těžko dostupná místa.

Krok č. 5. Vyčistěte a osušte

Po vyčištění odkapávacích misek je opláchněte horkou vodou a očistěte je ručníkem z mikrovlákna. Pokud zůstanou nějaké skvrny, můžete pastu ze sody bikarbony nechat působit přes noc.

Závěr

Existuje mnoho způsobů, jak čistit odkapávací pánve elektrického sporáku. Metoda saponátu a jedlé sody je však účinnější a efektivnější než jiné metody. Zjistěte, jaký rozměr drátu pro elektrický sporák je a jak rozeznat, zda z vašich kamen uniká plyn.