Jak často čistit větrací otvor sušičky? 7 snadných kroků k čištění!

Chcete vyčistit větrací otvor sušičky a přemýšlíte, jak často čistit větrací otvor sušičky? Pak jste u správného článku. Tento článek vysvětlí funkci větracího otvoru sušičky a proces čištění.

Větrací otvor je nedílnou součástí sušičky. Nachází se na zadní straně sušičky. Funkcí větracího otvoru sušičky je zbavit se vlhkosti. Odstraňuje také toxický plyn vznikající při spalování plynů.

Sušičku musíte jednou za šest měsíců hloubkově vyčistit, aby vám bez problémů déle vydržela. Odvětrávací otvor se totiž může hromadit s žmolky z prádla ve vaší sušičce. V důsledku toho by se měl čistit alespoň jednou ročně. Pokud používáte sušičku častěji, dvakrát nebo vícekrát za den, musíte větrací otvor vyčistit alespoň jednou za šest měsíců. Neznalost čištění a údržby větracího otvoru sušičky může způsobit několik problémů, mezi které patří zápach plísní, zápach plynu, přehřátá sušička a mnoho dalších.

Indikace k čištění větracího otvoru sušičky

Obvykle je větrací otvor sušičky zablokován žmolky z prádla ve vaší sušičce. Následující signály signalizují, že je nejvyšší čas vyčistit větrací otvor sušičky. Sušička zabere sušení prádla déle než obvykle. Prádlo a vnější povrch sušičky se zahřejí. Navíc z vaší sušičky bude vycházet zápach spáleniny nebo plynu. Zápach se může šířit ze sušičky do prádla a nakonec i do prádelny. Obvykle se to stane, když větrací otvor vaší sušičky není vyčištěn za rok.

Jak vyčistit větrací otvor sušičky

Jak často tedy čistit větrací otvor sušičky? Níže je uvedeno sedm kroků k čištění sušičky:

Krok č. 1. Vypněte jednotku

Než začnete, sušičku vypněte. Pokud používáte sušičku poháněnou plynem, nezapomeňte také vypnout přívod plynu. Při čištění větracího otvoru dbejte na to, abyste nadměrně nenarušili přívod plynu. Může být také dobrý nápad přečíst si o tom, jak resetuji pračku Maytag a jak resetuji pračku Kenmore.

Krok č. 2. Najděte větrací otvor sušičky

Průměr větracího otvoru sušičky je obvykle čtyři palce a dodává se v různých délkách. Kromě toho může být větrací otvor sušičky pevný nebo pružný. Můžete si koupit jeden podle vzdálenosti mezi sušákem a stěnou. Větrací otvor zasahuje ze sušáku do stěny a venkovního prostoru. Konec větracího otvoru sušičky vně stěny je známý jako odsávací digestoř. Poté jste úspěšně našli větrací otvor sušičky a odsávací digestoř. Podívejte se dovnitř z výfukového krytu. Uvidíte prach, nečistoty a často si cestu do otvoru sušičky najdou i malá zvířata. Mrtvé zvíře ve větracím otvoru sušičky může také způsobit zápach sušičky.

Krok č. 3. Vytáhněte ventil

Nyní budete muset odstranit ventilaci ze zdi. Nejprve sejměte pásku nebo jakékoli upevňovací prvky připevňující ventilační trubku sušičky k výfuku. Poté jemně vytáhněte ventilační otvor z vaší prádelny. Při vytahování větracího otvoru sušičky buďte velmi opatrní, aby nedošlo k poškození větracího otvoru.

Krok č. 4. K čištění větracího otvoru použijte vysavač

Jakmile budete mít přístup k otevřenému konci trubky, můžete použít hadicový nástavec vysavače k ​​odsátí špíny, nečistot a vláken z otvoru sušičky. Pokud uvnitř hadice vidíte velké mrtvé zvíře, jako je krysa, možná ji budete muset před vysáváním odstranit. Nikdy nezapomeňte vysát vnější potrubí. Pokud vám chybí přenosný vysavač, vyčistěte nečistoty ručně kartáčkem a hadříkem z mikrovlákna.

Krok č. 5. Použití štětce

Chcete-li z otvoru odstranit všechny nečistoty a vlákna, budete jej muset znovu vyčistit. Po vysávání použijte tvrdý kartáč, který najdete v sadě na čištění větracích otvorů. Tuto sadu můžete najít v každém místním železářství. Připojte kartáč k elektrické vrtačce. Elektrická vrtačka je obvykle k dispozici v krabicích na nářadí doma nebo si ji můžete zakoupit. Potom pomalu zatlačte konec kartáče do otvoru. Zasuňte kartáč hluboko do otvoru. V závislosti na trase a připojení však budete muset čisticí kartáček opatrně zasunout do otvoru sušičky.

Krok #6. Zatlačte větrací otvor zpět do odsávacího krytu

Jakmile vyčistíte větrací otvor, nečistoty a nečistoty padnou na podlahu. Takže popadněte smeták a lopatku na čištění podlahy. Pokud máte vysavač, můžete jej použít k čištění. Po vyčištění připojte konec sušičky zpět k odsávacímu krytu. Ujistěte se, že jste jej bezpečně připevnili pomocí pásek a svorky. Pokud jste našli mrtvé zvíře, doporučujeme utěsnit odsávací kryt drátěným pletivem. V případě potřeby můžete také nastavit pasti na myši.

Krok č. 7. Zapněte sušičku

Nyní zapněte sušičku a spusťte ji, abyste zkontrolovali proudění vzduchu. Nejlepší je také vědět, proč moje pračka zapáchá a jak tomu předcházet a čistit.

Je to obal!

Čištění větracího otvoru sušičky závisí na vašem použití. Pokud máte například v domě několik lidí, možná jej budete muset uklízet častěji. Na druhou stranu, čištění jednou ročně postačí, pokud sušičku používáte pouze dvakrát nebo třikrát týdně. Pokud nemůžete větrací otvory sušičky vyčistit sami, můžete zavolat servisní společnost, aby to udělala za vás. Údržba sušičky je nezbytná. Pro snadnější čištění větracích otvorů sušičky můžete použít filtr na zachycení vláken. No, takhle často čistit větrací otvor sušičky! Přečtěte si související články; know how k čištění vypouštěcích hadic praček a jak spustit čistý cyklus na pračce Electrolux.