Jak často byste měli vypouštět ohřívač vody? 9 snadných kroků!

Jak často byste měli vypouštět ohřívač vody? Obecně to vyžaduje každoroční čištění, aby ohřívač fungoval v roce, kdy je měkká voda. Nejlepší na tom je, že provedení úklidu za rok vám umožní získat teplou vodu v celém domě. Vaše nádobí je tak čisté, aniž byste museli před sprchováním čekat na ohřátí vody. Ale co když nevypustíte ohřívač vody?

Moji přátelé, pokud se vyhnete vypouštění nebo vyplachování ohřívače vody, voda izoluje kvůli usazeninám pod zařízením. Vyhýbá se také zařízení pro ohřev vody.

Postupem času se do ohřívače dostává mnoho usazenin. Ohřívač vody potřebuje více energie a času, aby nabídl dostatek teplé vody. Pokud se navíc roky vyhýbáte jeho vypouštění, poškozuje to topení. Stroj může zcela přestat fungovat. S tímto úkolem nečekejte, až se s ohřívačem vody objeví problémy. Bez dalšího zdržování si přečtěte článek, abyste se dozvěděli více o tom, jak byste měli vypustit ohřívač vody.

Kroky pro vypuštění ohřívače vody

Zde jsou jednoduché kroky k vypuštění ohřívače vody.

Krok č. 1. Uzavření přívodu vody

Zkontrolujte uzavírací ventil a vodovodní potrubí, pokud horní část zařízení míří přímo do stroje. Otáčejte ventilem a zavřete průtok vody uvnitř nádrže.

Krok č. 2. Vypínání napájení

Před dalším zpracováním vypněte napájení ohřívače nebo topné články spalte mimo stroj. Vypněte energii v elektrickém ohřívači v elektrickém panelu. Vypněte termostat plynového ohřívače vody. Nebo musíte uzavřít jeho přívod plynu ohřívačem. Poté si přečtěte pokyny k obsluze stroje a pečlivě je dodržujte.

Krok č. 3. Nechání vody vychladnout

Voda může být horká, pokud je ohřívač vody v provozu. Může vám to také způsobit zranění. Umožněte tak ohřívači dosáhnout teploty v místnosti, když jej necháte přes noc vypnutý. Voda se tak při splachování ochladí. Nicméně čekat přes noc může být frustrující. Počkejte několik hodin, dokud nebudete bez zranění. Dejte si horkou sprchu, která proceduru urychlí.

Krok č. 4. Připojení hadice ve vypouštěcím ventilu

Vyhledejte zahradní hadici základny ohřívače a připevněte ji vedle vypouštěcího ventilu. Nechte hadici na jejím konci, aby úplně vytekla. Vypusťte vodu ven, ale ujistěte se, že je daleko od ostatních výsadeb nebo zahrad. Teplota vody nebo nečistoty mohou rostliny vážně poškodit.

Krok č. 5. Otevření vypouštěcího ventilu

Otevřete vypouštěcí ventil přímo přes otvírač ventilů. Prohledejte jej na jedné straně ventilu nebo přímo pod nádrží na vodu. Zcela vypusťte vodu z ohřívače vody.

Krok #6. Otočení studené vody

Po vyprázdnění ohřívače vody zapněte starý přívod vody. Pomáhá vypláchnout zbytek usazenin pod nádrží. Nechte vodu několik minut téci. Zaměřte své oko na hadici, abyste viděli, zda teče čistě. Vypněte jeho přívod poté, co se do hadice dostane čistá a čistá voda. Naplňte ohřívač vodou ve sklenici, která pochází z hadice. Zavřete jeho přívod a nechte několik minut uplynout, abyste zjistili, zda se usazeniny pod ním začnou uvolňovat. Pokud máte znečištěnou vodu se zbytky, propláchněte více vody.

Krok č. 7. Odpojení hadice

Odpojte hadici ve ventilu. Přiveďte mokrý a suchý podtlak, který odsaje usazeniny přímo otvorem. Usazenina se smísí s vodou, když ji vypnete. Pomáhá také zabránit úplnému uzavření jeho ventilu. Vyčistěte jej, abyste zabránili úniku. Po vyčištění vypouštěcího ventilu znovu otevřete přívod studené vody.

Krok č. 8. Otevírání kohoutků

Další krok, jak často byste měli vypouštět ohřívač vody, vyžaduje, abyste nechali vodu vytéct po otevření kohoutku pro horkou vodu. Vyhnete se tak zadržování vzduchu v potrubí a kohoutcích. Nestresujte se, pokud z vody pochází rez nebo sediment. Dříve bude voda čistá a čistá během několika minut. Poté vypněte kohoutek.

Krok č. 9. Restartování ohřívače vody

Zapněte napájení nebo termostat ohřívače vody. Záleží na ohřívači a nádrži, aby se teplá voda dostala za patnáct nebo dvacet minut. Ohřívač také funguje efektivněji než dříve. Může být užitečné přečíst si o tom, jak odvzdušnit ohřívač vody.

It’s A Wrap!

Nyní máte odpověď na otázku: „Jak často byste měli vypouštět ohřívač vody?“ Mějte na paměti, že byste to měli dělat jednou ročně. Nebo ještě lépe, udělejte to dvakrát ročně. Pomáhá zlepšit účinnost ohřívače vody, včetně kvality vody. Navíc eliminuje problémy s tvrdou vodou v domácnosti. Kromě toho postupujte podle kroků, jak správně vypustit ohřívač vody: nejprve uzavřete přívod vody, vypněte napájení, nechte vodu vychladnout, připojte hadici k vypouštěcímu ventilu, otevřete vypouštěcí ventil, otočte studenou vodu , odpojte hadici a restartujte ohřívač vody. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak otestovat termostat ohřívače vody a proč můj ohřívač teplé vody stále vypíná.