Jak čalounit opravdu starou sedačku

Máte v garáži starý kus nábytku, ale nemůžete ho vyhodit? Možná to má pro vás nebo pro vaši rodinu sentimentální hodnotu? Naštěstí existuje způsob, jak čalounit opravdu starou sedačku.

Jak čalounit opravdu starou sedačku

Látka pro měření čalounění

Úplně první věc, kterou musíte udělat, když čalouníte opravdu starou sedačku, je plánování vašeho projektu. Chcete-li správně navrhnout, musíte nejprve změřit každý viditelný kus látky na gauči a také některé skryté části. To zahrnuje následující:

  • Látka na vnější stranu pohovky (čalounění na skořepině pohovky)
  • Látka na vnitřní stranu (čalounění na vnitřní části, kde sedíte)
  • Cambric (kryt proti prachu, který se často skládá z tenké látky, která pokrývá spodní stranu pohovky a je odlišná od potahové látky)
  • Zvlnění (ta kulatá, čalouněná šňůra, kterou můžete vidět ve švech, která dodává zvýraznění a také dělá šev pevnější)
  • Použití netopýra (nafouknutá, měkká vrstva materiálu pod čalouněním). Starý vatelín nemusíte vyměňovat, pokud je stále ve výborném stavu.

Udělejte si tabulku, do které si zaznamenáte svá měření.

Až budete čalounit opravdu starou sedačku, pamatujte, že měření, které provádíte, se týká pouze oblastí látky, které vidíte. Uvnitř je pohřbeno více látky, kterou nevidíte, oblasti, kde je látka sešitá nebo sešitá, aby zůstala na místě. Ke každému kusu látky musíte přidat „příspěvek“, abyste kompenzovali skrytý šev nebo přesah.

Včetně stipendia: přidejte 4 palce na každou stranu. Šířka a výška každého kusu látky, který budete stříhat, se celkově zvětší o 8 palců. Ujistěte se, že máte dostatek místa pro vnitřní paže a vnější záda!

Vaše „velikost střihu“ ​​je celkové množství látky požadované pro každý kus: míra látky plus přídavek. Pokud je předchozí vatelín stále v dobrém stavu, není třeba jej měnit. Pokud ne, budete potřebovat také rozměry pálky.

V závislosti na designu každá pohovka jedinečně využívá vatelín. Ohmatejte celou pohovku a změřte odpal všude tam, kde se cítila tlumená. To zahrnovalo vnitřní paže, vnitřní opěradlo a vnitřní sedadlo nad pružinami, ale pod polštáři.

Nejprve si vytvořte plán řezů na papír.

Je čas načrtnout díly v malém měřítku, abyste si mohli spočítat, kolik látky budete celkem potřebovat. Než začnete, ujistěte se, že víte, jak velkou roli látky jste si vybrali. Je to proto, abyste mohli efektivně uspořádat řezy, abyste plýtvali co nejméně látkou.

Získejte zásoby

Použijte níže uvedený seznam spotřebního materiálu jako vodítko, abyste měli jistotu, že máte vše, co potřebujete pro svůj projekt (samozřejmě změňte míry, aby odpovídaly vašim potřebám). Měli byste si koupit pár yardů látky a vatelínu navíc pro případ, že se něco pokazí a budete potřebovat další.

Při demontáži pohovky si pečlivě poznamenejte.

Když čalouníte opravdu starou sedačku, musíte ji rozebrat. Rozebráním se dozvíte mnoho o tom, jak jej znovu sestavit. Je důležité věnovat velkou pozornost švům a sledovat, která vrstva byla na které nahoře. Pečlivě si poznamenejte vše, co děláte, včetně toho, jak byly díly umístěny na pohovku.

Zahrnuje, které strany byly sešity vs. kde byl použit lepicí proužek atd. Také, která strana kusu byla umístěna jako první, a pořadí, ve kterém byly kusy odstraněny. To se bude hodit, když přijde čas na opětovné složení pohovky.

Převraťte pohovku.

Prvním krokem u všech pohovek bude jejich obrácení vzhůru nohama. Poté sejměte nohy nábytku a poté odstraňte kryt proti prachu. Toto jsou základní kroky, jak demontovat loveseat.

Odstraňte všechny svorky ze spodní části pohovky.

Až budete čalounit opravdu starou sedačku, sundejte všechny sponky. Odstraňte všechny sponky kolem spodní části pohovky pomocí kleští, abyste mohli zjistit, kterou součást odstranit jako první. Tento postup odstranění svorek bude pravděpodobně nějakou dobu trvat. Pokud můžete, požádejte někoho, aby vám pomohl.

Při odstraňování starého čalounění buďte opatrní.

Určete, kterou komponentu je třeba odstranit jako první. První věc, kterou můžete vyjmout, je vnější zadní strana. Po odstranění všech sponek zjistíte, že krátké strany látky byly drženy na místě pomocí připínacích proužků.

Vložte kleště do záhybu látky, kde se nachází připínací proužek, a jemně zatlačte nahoru. Opakujte po celé délce lepicí pásky. Udělejte to pro obě strany a poté odstraňte další sponky, abyste dostali zbývající stranu látky ven.

Odstraňte zbývající kusy látky.

Jak budete pokračovat, bude určeno tím, jak byla vaše konkrétní pohovka postavena. Dělejte si poznámky, jak to rozebíráte. Tyto kousky látky můžete uchovat a použít je ke kontrole rozměrů.

Obnovte pružiny a základnu pohovky.

Začněte výměnou pružin gauče nebo opravte pružiny, pokud jsou prověšené, ale stále je lze opravit. Začněte listem nařezaným na požadovanou velikost, pak vrstvou vatelínu a oba sešijte. Přidejte další vrstvu vatelínu kolem základu pohovky, než změříte látku, abyste opravili základnu.

Tato část zahrnuje šití, počínaje vnitřní látkou sedadla, která pokrývá pružinový vatelín. Místo dražší semišové látky můžete použít staré modré prostěradlo na vnitřní látku sedadel. Poté seřízněte rohy, aby bylo snazší položit látku na základ.

Připravte šňůru

Další věcí, kterou musíte udělat, když čalouníte opravdu starou sedačku, je připravit si šňůru. Nařežte si šňůru na kusy vhodné velikosti. Dále přes ni přišijte látku tak, aby odpovídala tomu, co potřebujete pro jednotlivé komponenty. Budete potřebovat jednu na přední část každé paže, jednu na každou stranu paže a jednu na překlenutí horní zadní části pohovky.

Vyměňte potahy sedáku a opěradla.

Nejprve rozeberte kryty a použijte je k řezání kusů látky, které byly téměř stejné velikosti. Na zadní stěnu potahů sedadel pak přidejte zipy, aby se daly v případě potřeby snáze sundat a vyprat. Po umístění zipů přišijte a přišijte stěny polštáře k výřezům v horní a spodní části polštáře sedadla.

Jak tedy čalounit opravdu starou loveseat? Závěrečné myšlenky

Doufáme, že tyto způsoby, jak čalounit opravdu starou sedačku, vám pomohly vnést nový život do vaší staré sedačky. Není to vždy o nákupu nejnovějšího nábytku. Někdy je vše, co potřebujete, je opravit a přidat trochu dekoru.