Jak bych měl nosit vlasy na svatbu

Nevěsty se často ptají, jak bych si měla na svatbu vzít vlasy, takže pokud jste také zvědaví, zvažte dva faktory. Abychom vám pomohli se rozhodnout, porovnáme vám vlasy rozpuštěné s vlasy nahoře na svatbě.

Ale než budete pokračovat, přečtěte si, kdy si umýt vlasy před svatbou. Může být vhodně upraven a dosáhnout požadovaného vzhledu pro vaši svatbu, pouze pokud není příliš špinavý nebo suchý.

Jak si mám upravit vlasy na svatbu?

Jaký je váš svatební styl?

Existuje celá řada svatebních účesů, ze kterých si můžete vybrat, takže je pro nevěsty ohromující. Klíčem k zúžení výběru a nalezení toho, kde budete vypadat nejlépe, je zvážit styl vašich svatebních šatů a doplňků.

Zvažte výstřih šatů a typ rukávu

Pokud mají vaše svatební šaty například zajímavý výstřih nebo jsou bez rukávů, můžete mít vlasy rozpuštěné v jemných vlnách a vytvořit nenucený, ale elegantní vzhled. Na druhou stranu, některá svatební místa jsou konzervativní a nevěsty si vlasy zakrývají oblast hrudníku.

Zobrazte podrobnosti o šatech

Dalším příkladem jsou svatební šaty bez zad nebo s nádherným vzorem na zádech. Proto je nejlepší mít vlasy sčesané vepředu nebo ve vysokém drdolu či culíku, abyste předvedli detaily vzadu nebo měli závoj úhledně umístěn.

Zvýrazněte své šperky

Nevěsty, které nosí nádherné šperky, jako je vrstvený náhrdelník nebo přívěsek, je mohou lépe předvést, když budou mít vlasy sčesané. Můžete také mít vlasy za ušima, aby šperky lépe vynikly, když nosíte kaskádové náušnice s perlou nebo diamantové náušnice.

Jaké jsou vaše jedinečné vlastnosti?

Typ vlasů

Nevěsty se liší v typech vlasů, takže vám váš kadeřník může doporučit určité styly, které jsou pro vaše vlasy ideální. Stylista může chtít například zvýraznit vaše přirozené kadeře nebo máte obzvlášť zplihlé vlasy, které by mohly využít objem a budou vypadat lépe v huňatém drdolu.

Tvar obličeje

Kromě typu vlasů by měl váš účes ovlivnit i tvar obličeje. Některým nevěstám například sluší uhlazené účesy, zatímco jiným spadají prameny vlasů na stranu obličeje, aby je orámovaly.

Preference

Nakonec byste měli být na svatbě spokojeni se svými vlasy. Buďte však otevření návrhům a dobře sdělte svá očekávání svému stylistovi, protože na své svatbě musíte vypadat a cítit se dobře.

Přečtěte si, jak dlouho trvá svatební účes a make-up, abyste si dobře nastavili rozvrh před obřadem. Tímto způsobem budete mít dostatek času s kadeřníkem, který vám pomůže dosáhnout požadovaného vzhledu.

Mám si na svatbu vzít vlasy dolů nebo nahoru?

Volba mezi vlasy dolů nebo nahoru bude záviset na vašich osobních preferencích. Zatímco jeden styl může vypadat dobře pro konkrétní šaty, tvar obličeje nebo typ vlasů, rozhodnutí je stále na nevěstě.

Vlasy dolů

Jak již bylo řečeno, každý účes má řadu výhod a nevýhod. Například rozpuštěné vlasy mohou sloužit jako dodatečné krytí na horní části těla.

Některé nevěsty také preferují mít vlasy rozpuštěné, nebo se cítí nepohodlně a snadno je bolí, pokud jsou načesané. Ale naopak, mít vlasy upravené je klasický svatební look.

Vlasy nahoru

Kadeřník vám může udělat atraktivní copánky nebo dokonce drdol s květinami a dalšími detaily, aby vypadal vhodnější pro svatbu. Samozřejmě, že když budete mít vlasy nahoře, předvedete také šaty, šperky a dokonce i váš make-up.

A nakonec zvažte místo svatby. Pokud například víte, že bude horké počasí, může být pro pohodlí nejlepší mít vlasy nahoře.

Pokud mají vaše vlasy jedinečnou strukturu, přečtěte si, jak upravit copánky na svatbu.

Jak nosit vlasy na svatbu?

 • Ponechte to přirozené, ale zdravé, lesklé a objemné pomocí stylingových produktů
 • Sportujte si účes napůl nahoru a napůl dolů pro snadnější připevnění závoje
 • Natočte si vlasy nebo vlny, které zvýrazní váš obličej
 • Přidejte do vlasů několik copů
 • Používejte vlasové doplňky
 • Stáhněte si vlasy do volného poníka

Jak nosit vlasy na svatbě

 • Elegantní nebo rozcuchaný poník
 • Drdol bez námahy nebo zaplétaný drdol
 • Copánky
 • Zvažte účes s ofinou
 • Přidejte rozšíření pro objemnější vylepšení
 • Zahrňte do updo květiny a stuhy

Jak si mám upravit vlasy, když jdu na svatbu?

Jako svatební host je klíčové vyhýbat se účesům, které mohou vypadat jako svatební. Zahrnují složité updo nebo vlasové doplňky, jako jsou květiny, stuhy a drahokamy.

Nechcete vypadat příliš nápadně, ale také nechcete vypadat, jako byste se o nic nesnažili. Stejné pravidlo, jak se oblékat na svatbu, platí pro úpravu vlasů na svatbu.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli, jak bych měl nosit vlasy na svatbu, když jste zvážili svůj svatební styl a osobní vlastnosti.

Vaše rozhodnutí by měly ovlivnit vaše šaty, doplňky, make-up, tvar obličeje, typ vlasů a preference. Musíte se však také řídit svými vnitřnostmi, abyste byli ve svůj svatební den spokojeni se svým vzhledem, spíše než následovat něčí návrh, kde se necítíte sebevědomě.