Jak by měl snubní prsten padnout: Získejte perfektní velikost

Jak by měl snubní prsten padnout, se dozvíte pomocí pěti špiček. Probereme také, jak získat perfektní velikost snubního prstenu, pokud máte konkrétní tvar ruky.

A pokud chcete znát nějaké návody na nošení snubních prstenů, zásnubních prstenů nebo prstenů k výročí, doporučujeme procházet náš blog. Seznamte se například s tím, jak nosit prsten k výročí se snubním prstenem.

Jak by měl snubní prsten správně padnout

 • Snubní prsten si můžete navléknout přes klouby, aniž byste museli zatahovat
 • Snubní prsten si můžete při nošení otočit na prst, ale po sejmutí vykazuje na kůži mírné stlačení
 • Při nošení snubního prstenu nebudete po celý den pociťovat žádnou necitlivost ani bolest
 • Snubní prsten je při nošení rovný přes prst a nikdy není nerovný ani přehnutý na jednu stranu
 • Vaše kůže by při nošení měla být na obou stranách prstenu plochá a neměla by se tlačit na jednu ani na druhou stranu

Pokud jsou vaše prsty větší než klouby

Pokud jsou vaše prsty větší než klouby, zmenšete velikost prstenu od zamýšlené velikosti. Tímto způsobem bude prsten dostatečně těsný, aby neklouzal, protože vaše klouby ho nebudou moci zajistit na místě.

Pokud jsou vaše klouby větší než prsty

Vyzkoušejte několik velikostí prstenů, pokud jsou vaše klouby větší než prsty. Může být volnější, než je vaše očekávaná velikost, aby seděla přes kloub, ale neměla by vyklouznout z prstu.

Jak pevný by měl být svatební prsten?

Váš snubní prsten by měl být dostatečně těsný, aby vám během dne nesklouzl. Vyzkoušejte procházkou s páskem a zjistěte, zda při zkoušení velikostí sklouzává.

Stále byste však měli být schopni posunout jej za kloub pro pohodlí a vyjmout jej bez přílišného tahání. Snubní prsten by měl být přiléhavý, ale přesto by měl mít kolem prstu nějaký prostor.

Je můj snubní prsten příliš těsný?

 • Váš prst je necitlivý nebo si všimnete otoku a bolesti
 • Váš prst je po sejmutí prstenu červený
 • Potíže se sejmutím prstenu nebo potřeba mýdla k jeho odstranění
 • Kůže na obou stranách prstenu visí jako vršek muffinu

Je můj snubní prsten příliš velký?

 • Snubní prsten se sundává během dne nebo i když máte ruku dole
 • Snubní prsten je nestabilní a při pohybu rukou se otáčí.
 • Snubní prsten můžete bez námahy sundat

Je lepší velikost prstenu nahoru nebo dolů?

Je ideální pro získání dokonalé velikosti prstenu, ale pokud si nejste jisti, je lepší, když si velikost svého snubního prstenu zmenšíte. Je mnohem snazší změnit velikost většího prstenu na menší než naopak.

Existují také regulátory velikosti prstenu, které můžete snadno přidat k prstenu, abyste vyrovnali přebytečný prostor. A nakonec nezapomeňte, že velikost prstenu může kolísat a v některých případech mohou prsty otékat nebo se zmenšovat.

Proč se velikost mého prstenu mění?

 • Váš prsten se může v zimě cítit uvolněný, protože se vaše prsty mohou zmenšit kvůli sníženému průtoku krve do pokožky
 • Váš prsten může být v horkém období napnutý, protože se vám díky zvýšenému průtoku krve roztáhnou prsty
 • Těhotné ženy si mohou všimnout, že jejich snubní prst je pevnější než obvykle kvůli otoku v důsledku zadržování tekutin
 • Pokud máte artritidu, mohou se vám otoky zvětšit
 • Dieta, jako je zvýšený příjem sodíku, může způsobit zadržování vody, které způsobí otoky prstů
 • Přibírání a hubnutí může také ovlivnit velikost vašich prstů

Jak mohu odhadnout velikost prstenu?

Nejlepší způsob, jak zjistit velikost prstenu, je nikdy nehádat, ale navštívit samotný obchod. Klenotník má obvykle trn na přesné měření velikosti prstenu.

Dále se můžete zeptat na jejich tipy a doporučení týkající se vašich dotazů na velikost vašeho prstenu. Pokud je však návštěva obchodu něco, co z nějakého důvodu nemůžete udělat, jsou na internetu snadno dostupné tabulky velikostí prstenů, takže si měření můžete udělat doma.

Pak buďte opatrní, že některé obchody mohou mít odchylky od velikosti prstenů. Některé mohou mít velikosti menší než standardní, takže když máte pochybnosti, zvolte velikost větší, než kterou očekáváte.

Jak zjistíte velikost něčího prstenu, aniž byste se ho zeptali?

Na velikost prstenu, který váš partner nosí, se můžete zeptat blízkého přítele nebo příbuzného. Jen si s nimi dobře naplánujte, abyste se vyhnuli jakémukoli podezření ze strany vaší drahé polovičky.

Pokud je to možné, můžete si jejich šperky prohlédnout i doma a porovnat je s obchodem nebo tabulkou velikostí. Můžete být dokonce kreativní a nosit šperky sami, abyste vyzkoušeli velikosti, když navštívíte klenotníka.

Ale kdo kupuje snubní prsteny a musí projít tímto úsilím? Nejprve si přečtěte našeho průvodce etiketou týkající se snubních prstenů.

Závěr

A to je vše! Právě jste se naučili, jak by měl snubní prsten padnout, pomocí pěti testů.

Obecně chcete, aby vám přiléhal, ale ne příliš těsně, abyste cítili bolest, nebo prsten sám o sobě nevypadá na prstu dobře. Bylo by lepší zvětšit velikost, protože v případě pochybností jsou možné úpravy s některým příslušenstvím.