Jak brzy byste měli dorazit na svatbu

Pokud si nejste jisti, jak brzy byste měli na svatbu dorazit, zvažte 15 minut před tím, co je uvedeno na pozvánce. Mluvíme také o etiketě, protože byste neměli přicházet pozdě nebo příliš brzy.

Už také víte, co si vzít na svatbu? Pak, než přijdete, si přečtěte to podstatné, co musíte na akci dostat.

Jak brzy byste měli dorazit na svatbu?

Dorazit můžete již 15 minut před časem obřadu uvedeným na svatební pozvánce. Pokud se jedná o velkou svatbu, je také přijatelné přijít 30 minut před začátkem.

Tímto způsobem můžete zajistit, že nepřijdete pozdě, ale ne příliš brzy, aby to páru mohlo být nepříjemné. Nechcete přijet o hodinu dříve, protože pár možná fotí, na první pohled se kouká, nebo personál možná ještě připravuje nějaké stránky.

Dorazíte-li s trochou času před samotným programem, pomůže vám to také relaxovat a dokonce se porozhlédnout po areálu. Pokud znáte i ostatní hosty, můžete si s nimi během čekání na obřad popovídat.

Co když přijdete pozdě?

Neviditelný nebo nevyhnutelný faktor, který způsobil, že jste přišli pozdě a obřad již začal. Za tímto účelem se ujistěte, že jste lhostejní, abyste nenarušili program.

Posaďte se tiše v zadní řadě nebo si najděte uvaděče, který vám pomůže se sezením. Jakmile však procesí začne, nechcete se pohybovat a soustředit se na sebe.

Počkejte, až nevěsta dorazí k oltáři, a pak si najděte své místo. V některých případech může být lepší přijít na recepci, pokud se hodně opozdíte.

Co když přijedete příliš brzy?

Pokud přijedete příliš brzy, nikdy nepište nevěstě nebo ženichovi, protože mají své záležitosti, které musí vyřídit. Bylo by to neuctivé, takže je nejlepší zeptat se v okolí místa konání nebo místo prozkoumat sami.

Pamatujte však, že některá místa mohou také pořádat jiné akce před plánem svatby. Zvažte hledání čekárny nebo jděte na blízké místo, kde můžete chvíli počkat.

Samozřejmě byste se také neměli toulat příliš daleko od místa konání, protože by to mohlo způsobit zpoždění. Místo toho se snažte při čekání vmísit mezi ostatní hosty, aby byl čas mnohem lépe zvládnutelný.

Je neslušné přijít pozdě na svatbu?

Je neslušné přijít na svatbu pozdě, ale mohou existovat některé faktory mimo vaši kontrolu, které mohou způsobit, že budete na svatbu opatrní, i když si dáte pozor. Ale pokud se někdy opozdíte, vězte, že je zbytečné to páru říkat, protože je nechcete stresovat v jejich velký den.

Pokud jste součástí programu, řekněte to jiné osobě, která má také roli v obřadu, aby mohla provést úpravy. Dvojice by to nemělo připadat neslušné, zvláště pokud se opozdíte kvůli náhodné události a ne proto, že jste byli nezodpovědní s rozvrhem.

Když přijdete pozdě, dejte si pozor, abyste na sebe neupozornili. Nechcete být středem pozornosti, když proplouváte dveřmi nebo když hledáte místo k sezení.

Potom můžete vždy mluvit se svými ostatními přáteli na recepci a nechat se zachytit děním. Takže není třeba, abyste dělali scénu o svém zpoždění, a nemělo by to být ani zmíněno.

Je 9 hodin ráno na svatbu příliš brzy?

Svatba v 9 hodin je stále přijatelná, ale ujistěte se, že je to o víkendu. Cokoli dříve než v 9 hodin ráno by znamenalo požádat hosta, aby vstal brzy, a někteří si dokonce budou muset zarezervovat ubytování, aby dorazili včas.

Tento čas by byl ideální jako sobotní ranní svatba. Pamatujte však, že budete potřebovat také nějaké přípravky, jako je make-up a vlasy, takže 9 hodin ráno může být pro vás a svatební párty náročné.

Zvažte přesunutí obřadu na 10:30, takže recepce bude kdekoli od 12 do 12:30 s obědem. Necítili byste se pod tlakem vstávat příliš brzy a hosté nebudou muset příliš upravovat svůj ranní rozvrh.

Zde je návod, jak dlouho trvá svatební účes a make-up, aby vám pomohl naplánovat ranní přípravy mnohem efektivněji.

Je neslušné opustit svatební hostinu brzy?

Není nezdvořilé opustit svatební hostinu dříve, když čekáte na krájení dortu. Tato část recepce je často dobrým vodítkem, zejména pro starší hosty k odchodu.

Krájení dortu je vnímáno jako signál konce oslavy nebo zahájení tanců. Můžete si přečíst, kdy krájet dort na svatbě, abyste věděli více.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Diskutovali jsme o tom, jak brzy byste měli přijet na svatbu, kde by mělo být přijatelné 15 až 30 minut před časem uvedeným na svatební pozvánce.

Není to příliš brzy ani příliš pozdě, ale pokud narazíte na nevyhnutelnou překážku, může to být vyňato. Pokud se opozdíte, vklouzněte do oblasti tiše a nedělejte z toho scénu.