Irské snubní prsteny jak nosit: způsoby a významy

Pokud vás zajímá, jak se irské snubní prsteny nosí, měli byste znát význam, pokud nosíte prsten Claddagh na pravé a levé ruce. Mají různé významy, zejména pokud jde o manželství a vztahy.

Irský snubní prsten nebo prsten Claddagh je jedinečný tradiční prsten. A pokud vás zajímá nošení snubních prstenů obecně, projděte si prosím náš blog ohledně etikety.

Víte například, co dělat se zásnubním prstenem ve svatební den? Pak zjistěte, zda jej stále potřebujete nosit na svůj velký den.

Zde jsou 2 způsoby: Jak nosit irské snubní prsteny

Jak nosit prsten Claddagh na pravé ruce a jeho význam

Můžete nosit prsteny Claddagh na pravé ruce, abyste ukázali, že jste ve vztahu nebo že vaše srdce je již zabrané, pokud je hrot srdce obrácen k vám. Naopak, nosit prsteny Claddagh na pravé ruce s hrotem srdce obráceným od vás znamená, že nejste ve vztahu nebo že vaše srdce je otevřené.

Jak nosit prsten Claddagh na levé ruce a jeho význam

Prsteny Claddagh lze také nosit na levé ruce, a pokud je hrot srdce směrem k vám, znamená to, že jste vdaná. Pokud však hrot srdce prstenu Claddagh směřuje od vás, znamená to, že jste jsou zasnoubení.

Někteří to také považují za znamení, že jste v dlouhodobém nebo celoživotním vztahu.

Jaký je význam prstenu Claddagh?

Pokud jako snubní prsten nosíte irský prsten nebo prsten Claddagh, musíte pochopit význam tohoto šperku. V Irsku je běžné, že prsten Claddagh se dědí z generací, obvykle matkami na své dcery.

V současné době můžete prsten Claddagh darovat svému milenci, protože je to známý snubní prsten nebo zásnubní prsten v irské tradici. Celkově tento prsten symbolizuje nejen lásku, ale také věrnost a přátelství.

Při kontrole prstenu zjistíte, že má tři části. Každý z nich má význam, který se může vztahovat na vdané lidi, kteří je používají jako snubní prsteny, a přátele, kteří nosí prsteny na znamení loajality.

Části prstenu Claddagh a symbolika

  • Srdce: možná nejikoničtější částí prstenu Claddagh je srdce a jeho význam je láska, jak se dá předpokládat
  • Ruce: nošení prstenu Claddagh také představuje přátelství, protože ruce drží srdce prstenu pohromadě
  • Koruna: koruna sice znamená královský honorář, ale tuto část prstenu Claddagh můžete považovat za vyjádření loajality

Celkově si můžete vyměnit prsteny Claddagh, abyste si připomněli jakýkoli trvalý vztah, přátelství nebo romantické partnerství. To je důvod, proč je také normální dávat tyto prsteny v platonických vztazích nebo záviset na tom, jak se na dárce díváte na osobní úrovni.

Můžete nosit prsten Claddagh, pokud nejste Ir?

Nemusíte být Ir, abyste nosili prsten Claddagh. Je přijatelné, aby jej nosily všechny národnosti, ale ti, kteří mají irské dědictví, mohou mít hlubší význam nošení jejich tradičního prstenu Claddagh.

Navíc nošení prstenu Claddagh může být způsob, jak předvést své irské kořeny. Nebo, pokud jste cestovali do Irska, může to být fantastický suvenýr, který si připomene bohatou irskou historii.

Můžete si koupit prsten Claddagh? Na rozdíl od toho, co by se dalo předpokládat, je naprosto v pořádku koupit si irský prsten pro sebe, zvláště když jste navštívili Irsko a prsten vás zaujal.

Celkově lze říci, že kontrola různých referencí dává signál sdílení odkazu Claddagh nejen pro ty, kteří mají irské dědictví, ale také pro lidi, kteří se zajímají o irské tradice.

Kdo by měl nosit prsteny Claddagh?

Prsteny Claddagh může nosit každý. Ale pokud chcete následovat jeho symboliku podle tradice, můžete vždy sledovat umístění a významy projednávané pro svobodné, zasnoubené a vdané.

Mohu nosit prsten Claddagh, když jsem svobodný?

Prsten Claddagh můžete nosit, i když jste single nebo v neformálním vztahu. Většina irských klenotnictví dokonce uvádí, že je můžete nosit, jak chcete, a že to není dárek omezený na milovníky.

Kdo vám dá prsten Claddagh?

Irské matky tradičně předávají své prsteny Claddagh svým dcerám jako dědictví. Je také populární nosit prsten Claddagh, abyste ukázali svůj vztah, aby tyto prsteny mohly pocházet od milenců.

Můžete ho dokonce dát blízkému příteli nebo příbuznému jako symbol lásky a věrnosti. Celkově je ale jeho význam a způsob nošení na vás.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se naučili nosit irské snubní prsteny, které mohou být na levé nebo pravé ruce.

Claddagh nosíte na levé ruce, pokud jste ženatý se srdcem mířícím k vám. Ale pokud je to na pravé straně a srdce směřuje od vás, pak to znamená, že jste otevření vztahu.

Máte zájem o koupi těchto prstenů? Přečtěte si, kdo kupuje snubní prsteny.