Hubení škůdců  101: Jak mechanická kontrola zvládá škůdce?

Možná se divíte, jak mechanická kontrola zvládá škůdce, když zvažujete tuto možnost, jak se vypořádat s škůdci. Mechanické ovládání spočívá v přímějších způsobech, jak se zbavit nežádoucích zvířátek.

S touto metodou uděláte více praktický nebo fyzický přístup k řešení vašeho problému se škůdci. Čtěte dále a dozvíte se více.

Co je mechanické ovládání?

Stručně řečeno, mechanická kontrola je často vaší první možností, protože můžete přímo kontrolovat škůdce. Můžete použít různé nástroje, jako jsou hrábě, hadice, plácačky na mouchy, pasti nebo vlastní holé ruce, pokud na to máte chuť.

Tato metoda může také zahrnovat zřízení malých struktur, aby se zabránilo vniknutí škůdců do vaší oblasti. V tomto případě můžete manipulovat se svým okolím tak, abyste škůdce buď odehnali, nebo aby se jim nedařilo.

Jaké jsou metody mechanického ovládání?

Mechanické ovládání může mít tři cíle: vyloučení, zničení a odstranění. S ohledem na tyto cíle získáte kontrolu nad prostředím kolem vás, abyste zvládli problémy se škůdci.

Ty jdou často ruku v ruce s jinými formami kontroly škůdců, jako je biologická nebo kulturní kontrola. Pro více informací máme užitečného průvodce, jak kromě hubení škůdců kontrolovat škůdce.

Vyloučení

Jak název napovídá, budete používat metody, které udrží havěť mimo vaši oblast. Pokus o vyloučení může znamenat vybudování bariér, které brání škůdcům ve vstupu.

Můžete se podívat na umístění krytů řádků pro vaše rostliny. Kryty řádků nejen zabraňují hmyzu zamořit vaše rostliny, ale také je chrání před mrazem a regulují plevel.

Kromě krytů řádků mohou být účinnou bariérou proti štěnicím také mřížky.

Existuje dokonce alternativa ke strukturálním bariérám, jako jsou bariéry proti hmyzu, ve formě gelů nebo sprejů. Tyto látky vytvářejí lepkavé překážky, které brání hmyzu proniknout skrz.

Pokud máte skleník, už jste si pořídili zábranu. Stěny skleníku již poslouží k ochraně vašich rostlin.

Je však důležité si uvědomit, že skleníky neochrání vaše rostliny na 100 %. Několik by se mohlo stále vplížit dovnitř, takže byste měli uvnitř použít také jiné metody kontroly škůdců.

Pokud potřebujete pomoc, abyste zjistili, jak na to, zde je praktický průvodce, jak udržet brouky mimo mini skleník.

Zničení

Tento druh mechanického ovládání je často brutální a mazlavý. Budete muset ručně zabít různé brouky, které napadnou vaše území.

Handpicking je jedním ze způsobů implementace této metody. Můžete si vybrat větší, barevný hmyz lezoucí po vaší zahradě, abyste se ho zbavili.

Můžete také setřást brouky ze stromů nebo keřů nebo je udeřit klackem, abyste zvířátka setřásli. Když vyzkoušíte tuto metodu, můžete k zachycení škůdců použít mýdlovou vodu nebo prostěradlo.

Dalším způsobem provádění destruktivních metod je použití křemeliny.

To, co tento typ prachu dělá, je, že proniká do dýchacího systému hmyzu prostřednictvím vdechování a využívá jeho ostrou texturu k zabíjení štěnice zevnitř. Křemelina může také vysušit některé části jejich dýchacího systému, aby je účinně eliminovala.

Tento druh prachu je obecně neškodný pro lidi a domácí zvířata, ačkoli ti, kteří mají problémy s dýcháním nebo jsou citliví na malé částice, se budou chtít vyhnout vdechování.

Odstranění

Tyto metody jdou někdy ruku v ruce s metodami ničení, protože k posledně jmenovanému může dojít až po odstranění.

Mezi různé způsoby odstraňování patří již zmíněné ruční sběr a setřásání/mlácení rostlin, pasti, vysavače, sanitace, manipulace s prostředím nebo postřik vodou.

Když zaléváte své rostliny, můžete nastavit vodu na vysoký tlak, abyste odstranili všechny brouky, které se skrývají pod rostlinami. Pamatujte však, že pokud je setřesete vodou, mohou přistát v blízkosti jiných hostitelských rostlin.

Můžete dokonce použít pasti k přilákání hmyzu a jeho sběr a speciální vysavače na hmyz namísto ručního sběru a postřiku. Provedením jedné ze dvou metod můžete kontrolovat populace hmyzu v různých oblastech dvora nebo zahrady.

Dalším způsobem, jak odstranit havěť, je vyčistit okolní prostředí. Nikdy nevíte, jaké harampádí povalující se může přitahovat brouky.

Čištění trosek, hromad kamenů, mrtvého hmyzu nebo hnijících listů či rostlin a zbavování se stojaté vody může snížit šance na přilákání hmyzu a jeho rozmnožování a rozmnožování.

Dávejte si také pozor na strukturální trhliny a štěrbiny, stinná místa a vlhkost. Ty mohou vytvořit příznivá stanoviště pro nežádoucí tvory, jako jsou různé druhy členovců.

Zjistit, jak manipulovat s vaší krajinou, může být klíčem k tomu, abyste zabránili tomu, aby se z ní stala potenciální stanoviště hmyzu a hnízdiště.

Závěr

Zavedení metod mechanické kontroly škůdců se může zdát jako hodně úsilí. Nebojte se však, zvláště pokud věříte, že víra a tvrdá práce mohou hory přenést.

S těmito tipy se možná nikdy nebudete muset divit, jak mechanická kontrola zvládá škůdce. Nyní můžete přijít s plánem kontroly škůdců, který dokáže účinně řídit populace hmyzu.

Připravte se, že si ušpiníte ruce a použijte mechanické ovládání, abyste těmto nechtěným zvířátkům ukázali, kdo je pánem.