How Old Is My Bernina Šicí stroj: Seznamka

Pomocí sériového čísla se můžete dozvědět, jak starý je můj šicí stroj Bernina. V tomto článku vám pomůžeme najít a přečíst si to. Také budeme diskutovat o konkrétních modelech Berniny, abychom vám pomohli odhadnout jejich věk.

Když už mluvíme o datování staré jednotky, už víte, jak používat starý šicí stroj? Můžete si přečíst našeho snadno použitelného průvodce, abyste se seznámili se starožitnými a starožitnými modely.

Jak zjistit, jak starý je můj šicí stroj Bernina

Číslo modelu

Stejně jako ostatní značky historických a starožitných šicích strojů můžete věk Berniny zjistit podle čísla modelu. Skládají se ze čtyř až tří číslic, přičemž jednotky se čtyřmístnými čísly modelů byly vyrobeny v 80. letech, zatímco jednotky tvořené třemi číslicemi skončily v polovině 80. let a mohou sahat až do 50. let minulého století.

Sériové číslo

Další způsob, jak určit věk nebo rok výroby vašeho šicího stroje Bernina, je podívat se na jeho sériové číslo. Nenechte se zahltit několika číslicemi, stačí se podívat na první dvě. Například čísla 50 až 69 znamenají výrobní rok 1950 až 1969, poté číslovaná 10 až 47 byla vyrobena v letech 1970 až 2007.

Pokud jde o samotnou značku šicího stroje, Bernina vyrábí šicí stroje od roku 1893. Můžete si přečíst, kde se šicí stroje Bernina vyrábějí, abyste se dozvěděli více o výrobě švýcarské značky. Věděli jste, že v Asii mají dokonce továrnu?

Kde najdu sériové číslo na mém šicím stroji Bernina?

Sériové číslo šicího stroje Bernina může být umístěno na zadní straně šicího stroje, na krytu motoru, vpředu nebo uvnitř pravého svislého sloupku nebo dokonce na hrdle jednotky. Pokud si nejste jisti, kde ho najdete, můžete samozřejmě zveřejnit příspěvky na fórech jiných majitelů Berniny, konzultovat obchod se starožitnostmi nebo jej přenést certifikovanému technikovi Bernina.

Jakmile na šicím stroji Bernina určíte kód, číslo modelu, číslo dílu stroje a sériové číslo, můžete je snadno odlišit a určit stáří vaší jednotky. Šicí stroje Bernina vyrobené v roce 2008 a novějších jsou k dnešnímu dni ještě přístupnější, protože mají kód, který určuje konkrétní čas, kdy byl vyroben. Například stroj s číslem 61/05 v kódu bude znamenat, že byl vyroben v květnu 2021 a rok byl znám, protože 61 je číslo pro rok 2021.

Stále jste zmatení čtením Bernina kódu? Jen si v hlavě spočítejte, kde bylo vyrobeno 48 v roce 2008, 49 v roce 2009 a až 61 znamená, že byly vyrobeny v roce 2021.

Jak starý je šicí stroj Bernina 1130?

Při čtení historie Berniny zjistíte, že Bernina 1130 byla vyrobena v polovině 80. let. Je to milník pro značku, protože je to první počítačový šicí stroj. To, co ji v té době dělalo jedinečnou, byla automatická jednokroková paměť knoflíkových dírek a stehových vzorů.

Jak starý je šicí stroj Bernina 530?

Bernina 530, 550 QE a 580 byla představena v roce 2011. Jedná se o šicí stroje řady 5, které pomohly představit nový vzhled Berniny. Je to proto, že mají nové vyšívané logo Bernina s výrazem „vytvořeno k vytvoření“.

Jak starý je šicí stroj Bernina 700?

Bernina 700 byla vyrobena v roce 2016 a byl to první stroj pouze pro vyšívání značky. Byla to lákavá jednotka, kterou bylo možné získat v průběhu času díky svým funkcím, jako je přesné umístění a extra velká vyšívací plocha. A v následujícím roce Bernina uvedla na trh řadu 5 s novými vyšívacími funkcemi.

Jak starý je Bernina 830?

Bernina 830 byla vyrobena v roce 1971. Jedná se o první šicí stroj s elektrickým nožním ovládáním a podle Berniny byl bestsellerem 11 let a dodnes má legendární status. Byl to špičkový model v 70. letech, což znamená, že patří mezi nejlepší staré stroje Bernina.

Jaké šicí stroje Bernina se vyrábějí v 90. letech?

V 90. letech se objevily inovativní šicí stroje Bernina, jako například 1630 v roce 1993 a Artista 180 v roce 1998. 1630 nabízí více než 400 stehových vzorů, 16 směrů šití a šířku stehu 9 mm, které jsou v tomto roce velmi pokročilé. Pokud jde o artista 180, byl to první skutečný šicí počítač, což znamená, že značka vstoupila do počítačového věku v roce 1998.

Jak dlouho šicí stroj Bernina vydrží?

Bernina patří mezi nejlepší značky šicích strojů, které lze po mnoho let dodržovat podle švýcarského standardu. V závislosti na modelu a způsobu používání a údržby můžete očekávat, že šicí stroj Bernina vydrží 5 až 25 let. Existoval dokonce model, který vydržel 50 let, a byl to rekord Bernina 530.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Právě jsme diskutovali o tom, jak starý je můj šicí stroj Bernina, a zjistili jsme, že k určení roku výroby můžete použít číslo modelu a sériové číslo. Je to poměrně jednoduché, protože v hlavě musíte počítat pouze se startovním číslem a rokem uvedeným v článku.

Doufáme, že to byl pro Berninu snadný průvodce seznamováním. Pokud nějakou máte, zanechte nám níže uvedenou otázku.