Home DIY: 5 užitečných kroků, jak se zbavit roztočů

Plíseň ve svém domě musíte odstranit, abyste zabili drobný hmyz. Tento proces je nejlepší způsob, jak se zbavit roztočů. Tato stvoření se mohou zdát malá, ale mohou způsobit problémy, pokud se jim nevěnujete.

Co jsou roztoči?

Víte, že plíseň roste v těch nej vlhčích částech vašeho domova. Tyto houby hodují na vlhku špatně větraného prostoru.

Roztoči roztoči zase přicházejí s houbou. Tento drobný chlupatý hmyz se živí plísní rostoucí u vás doma.

Roztoči plísní jsou malí, takže je možná pouhým okem neuvidíte. Jen počítejte s tím, že dokud bude kousek plísně, pravděpodobně budou i roztoči.

Můžete si také všimnout nahnědlých skvrn na skvrně od plísně. Díváte se na celou kolonii roztočů!

Jsou nebezpečné?

Než zpanikaříte a zavoláte vyhlazovače, nezapomeňte, že roztoči nejsou ve skutečnosti bezpečnostní rizika. Jsou spokojeni, že zůstanou na své malé náplasti, aniž by někoho obtěžovali.

Roztoči také nekoušou lidi, na rozdíl od štěnic a jiných roztočů. Zde je užitečný průvodce pro rozlišení druhů domácích škůdců.

Roztoči mohou bohužel způsobit alergie. K této reakci dochází, když jim vlasy spadnou a létají ve vzduchu.

Proto je lepší se těchto roztočů zbavit, než dojde k zamoření. Doma můžete chránit každého, na kom vám záleží, včetně sebe.

Podrobný postup při odstraňování roztočů

Plíseň byste měli vyčistit, abyste se těchto škůdců zbavili. Také udržujte jídlo s vysokým obsahem tuku a bílkovin dobře chráněné, aby je roztoči neuživili.

Krok č. 1. Hledejte plísně

Plíseň je obvykle docela snadné najít. Vyniká velká černá skvrna na zdi.

Někdy se však plíseň může vyskytovat i na skrytějších místech, například uvnitř vašich zdí. Zde je užitečný průvodce, jak se vypořádat s plísní uvnitř vašich zdí.

K nalezení skryté plísně můžete použít bělidlo. Naneste velké množství na podezřelé oblasti, a pokud se rozjasní, našli jste formu.

Krok č. 2. Vyhledejte roztoče

Tento hmyz je příliš malý na to, aby jej bylo možné spatřit, a proto fotoaparátem pořiďte detailní fotografii místa s plísní.

Krok č. 3. Odstraňte formu

Použijte některý z typických D.I.Y. domácí prostředky. Můžete zkusit ocet, bělidlo nebo mýdlo, abyste vymazali veškerou plíseň.

Krok č. 4. Vysušte oblast

Zajistěte, aby se v oblasti, kterou jste vyčistili, znovu nehromadila vlhkost. Otevřete všechna okna a dveře, aby bylo zajištěno řádné větrání. K vysušení oblasti můžete také použít elektrický ventilátor.

Krok č. 5. Zbavte se roztočů

Nyní, když je forma pryč, je čas odstranit škůdce. Můžete vyzkoušet několik D.I.Y. čisticí prostředky pro tuto práci.

Nejlepší čisticí prostředky pro roztoče

Ve vaší kuchyňské skříňce najdete nejlepší čisticí prostředky na roztoče. Existuje tolik typů, ze kterých si můžete vybrat pro různé povrchy!

1. Bělidlo

Tato chemikálie funguje nejlépe pro roztoče na matracích a neporézních površích. Umístěte šálek bělidla do galonu vody a nastříkejte po celé ploše.

2. Jedlá soda a ocet

Jedná se o jemnější směs, která může také absorbovat vlhkost. Smíchejte jedlou sodu, bílý ocet a vodu a poté jím vyčistěte povrch.

3. Olej z čajovníku

Tento esenciální olej může zabíjet houby a je vynikající do koupelny nebo sprchy. Je to docela silné, takže vždy používejte rukavice. Zkombinujte jednu čajovou lžičku tohoto oleje s šálkem vody a nalijte do rozprašovače.

4. Borax

Tento minerální prášek může zabíjet plísně na sádrokartonu a dřevu. Je to slavný čisticí prostředek s komerčními provozovnami.

Zkombinujte šálek boraxu a galon vody a vyčistěte jím zeď. Pokud máte pocit, že je úkol příliš těžký, nezapomeňte požádat o pomoc odborníka.

Jak zabránit návratu roztočů

Nyní jste vyčistili všechny škůdce, jak zajistíte, aby se nevrátili? Nejdůležitější věcí, kterou musíte udělat, je zajistit, aby podmínky nebyly vhodné pro plísně.

Sledujte teplotu a vlhkost

Udržujte doma chladnou teplotu a snižte úroveň vlhkosti. Uzavřete všechny nepotřebné štěrbiny, kde by mohla růst plíseň.

Udržujte svůj domov čistý

Mějte pravidelný plán čištění a zaměřte se na rohy a police. Upřednostněte oblasti náchylné k vlhkosti, jako je koupelna, sklep, prádelna a kuchyň. Otřete všechny rozlité a mokré oblasti.

Zkontrolujte těsnost

Vadné potrubí může být někdy viníkem tvorby plísní. Dávejte pozor na střechu, sklep, zeď a okapy. Pokuste se získat každoroční domácí prohlídku profesionály, abyste získali řádné hodnocení.

Závěr

Plíseň je nepříjemná vada v každé domácnosti. Je to hrozné, strašně páchne a může také přilákat roztoče.

Tyto chyby nejsou nebezpečné, ale při vypadávání vlasů mohou způsobit alergie. Svou rodinu můžete udržet zdravou, když víte, jak se roztočů zbavit.