Efektivní způsoby, jak zavěsit závěsy na francouzské dveře bez vrtání otvorů

Ušetřete čas a námahu při zavěšování závěsů, když použijete závěsný držák kwik, magnetické tyče a další lehké alternativy tyčí. Naučit se, jak zavěsit závěsy na francouzské dveře bez vrtání otvorů, je zásadní, zvláště pokud jste nájemcem domů.

Díry mohou obecně také zničit vzhled zdi. Vymalování vašeho interiéru může také představovat výzvu, protože musíte také zvážit místa, která budete muset zakrýt.

Francouzské dveře

Jak všichni víme, velkou měrou přispějete k vznešenosti domova. Francouzské dveře jsou dokonalým příkladem této designové teorie. Jeho jedinečná konstrukce ve spojení s lehkými a energeticky úspornými materiály pomáhá v domácnostech navodit relaxační a uklidňující atmosféru.

Vsadím se, že se všichni shodneme na tom, že francouzské dveře skutečně dodávají interiéru našeho domova tak krásné doteky. Nicméně, vrtání otvorů pro zavěšení závěsů, které je v ideálním případě zarámují, je nápad, který někteří majitelé domů nemusí brát v úvahu.

Naštěstí existují poměrně snadné alternativy, které vás naučí, jak zavěsit závěsy na francouzské dveře bez vrtání. Udržujte krásnou fasádu své stěny pomocí magnetického zábradlí, lepidel a mnoha dalších, aby vaše francouzské dveře získaly přidaný charakter.

Použití lepicích háčků

Jednou z nejdostupnějších možností je zavěšení záclonových tyčí na 3M ovládací hák. K bezpečnému zajištění záclonových tyčí na francouzských dveřích byste měli potřebovat asi tři až čtyři háčky.

Krok 1: Proveďte měření

Změřte šířku vašich francouzských dveří, abyste zjistili, kolik ovládacích háčků budete potřebovat. To vám také pomůže zjistit přesnou délku tyče, aby závěsy dokonale rámovaly vaše dveře.

Jakmile budete mít přesné rozměry vašich francouzských dveří, rozhodněte se, kam chcete umístit háčky. Začněte umístěním značky na každý konec směrem ke středu. Můžete udělat krok zpět a vizualizovat vzhled háčků a v případě potřeby jej upravit.

Krok 3: Umístěte háčky

Vezměte své 3M velitelské háčky a sloupněte kryt. Opatrně přilepte jeho lepicí stranu k povrchu stěny. Držte povelový hák tak, aby byl přitlačen k povrchu alespoň třicet sekund nebo déle.

Opakujte stejné kroky, dokud nebudete mít všechny háčky připevněné ke zdi. Nezavěšujte hned závěsy. Před umístěním prutů dejte háčkům dostatek času na nastavení. Dobrých třicet až šedesát minut by mělo být více než dost.

Opatření: Příkazové háky obvykle udrží asi 5 liber. Pokud plánujete pověsit těžké závěsy, pak použití 3M háčku nemusí být dobrý nápad. Pomohlo by, kdybyste byli opatrnější s domácími mazlíčky a dětmi, které rádi tahají za závěsy. Příliš velká váha na hácích může způsobit jejich uvolnění, ale časem ztratí svou pevnost.

Použijte držáky záclonových tyčí Kwik-Hang.

Na rozdíl od běžných držáků záclonových tyčí Kwik-Hang nepotřebuje délkové vrtání. Vše, co potřebujete, je kladivo nebo palička, měřicí páska a můžete jít!

Krok 1: Změřte své francouzské dveře.

Šířka vašich francouzských dveří může určit, kolik konzol budete potřebovat. Musíte také vzít v úvahu středovou podporu, která pomůže vašim prutům zůstat na místě bez nebezpečí pádu a zranění hlavy.

Pořiďte si metr a změřte šířku vašich francouzských dveří. Umístění držáků můžete také označit na místě. Začněte umístěním značky na každou stranu a postupujte směrem ke středu.

Krok 2: Získejte držáky.

Kupte si držáky záclonových tyčí Kwik-Hang a připevněte je jeden po druhém ke značkám, které jste udělali. Čepy připevněné ve spodní části držáku by měly směřovat k hornímu rámu vašich francouzských dveří. Pomocí kladívka jej připevněte k rámu.

Než Kwik-Hang zatlučete kladivem, ujistěte se, že kovové hrany držáku jsou umístěny v relativní vzdálenosti a pouze se lehce dotýkají stěny. Pokud je příliš blízko zdi, může zatloukání poškodit nátěr nebo tapetu v důsledku tření.

Alternativy tyčí

Nikdo opravdu neřekl, že k zavěšení záclon potřebujete pevnou garnýž. Ve skutečnosti existuje mnoho alternativ prutů, které jsou lehké, cenově výhodné a zároveň stylové. Použití lehkých materiálů pro vaše záclonové tyče vám umožní používat lepicí háčky, které udrží pouze určitý hmotnostní limit. Zde je několik.

  • Větev stromu – Může to znít absurdně, ale použití větví stromů jako alternativy záclonové tyče vytváří přirozenou a na přírodu orientovanou atmosféru. Je to také fantastický způsob, jak držet záclony jedinečnou metodou.
  • Lano – Použití pevného a silného lana může potenciálně zavěsit těžké závěsy a dát jim měkký oblouk. Můžete ale použít i tenčí provazy a upravit je pomocí uzlů a přidáním dalších doplňků.
  • Shrnutí

    Obecně platí, že použití silných lepidel je fantastickými alternativami k vrtání otvorů. Nedělejte si starosti, pokud vám váš pronajímatel brání ve vrtání děr. Jiné skvělé alternativy nevyžadují hřebíky a vrtáky.

    Možná budete chtít zvážit další alternativy při učení, jak zavěsit závěsy na francouzské dveře bez vrtání otvorů, jsou háky na šaty, napínací tyče a mnoho dalších. Pověste závěsy krásně bez rizika poškození stěny.