Efektivní způsoby, jak dostat vosk ze svíček z koberce bez žehličky

Stalo se vám někdy, že si jen sednete na křeslo, kocháte se knihou a pak vám na koberec najednou kape vosk ze svíčky? Nepříjemné, že? Proto vám dáme různé metody, jak dostat vosk ze svíček z koberce bez žehličky.

I když vosk není nejobtížněji odstranitelná skvrna, měli byste to udělat co nejdříve. Nastavením žehličky na nízký stupeň vosk rychle odstraníte. Ale co když hledáte další způsoby, jak dostat vosk ze svíček z koberce bez žehličky?

Jak dostat vosk ze svíček z koberce bez žehličky

Zatímco skvrny, jako je rtěnka a rajčatová omáčka, se obtížně odstraňují, s voskem je o něco jednodušší pracovat. Naštěstí existují různé alternativy k odstranění voskových stop pomocí žehličky. Tento příspěvek se bude zabývat dvěma strategiemi, jak dostat svíčkový vosk z koberce bez žehličky.

Metoda č. 1:

Pro začátek seškrábejte vosk nožem na máslo. Vosk musí být tvrdý a suchý. Na koberci budou nějaké volné částice.

Chcete-li se jich zbavit, použijte vakuum. Nejprve pokračujte ve škrábání nožem na máslo, pokud jsou na koberci ještě hrudky vosku. Poté pomocí vakua odfoukněte uvolněné částice ještě jednou.

Zakryjte celou plochu skvrny vlhkým čistým ručníkem. Dále si pořiďte vysoušeč vlasů a nastavte teplotu na nízkou hodnotu. Měli byste ji umístit na mokrý ručník.

Vosk, který zůstane, by se měl roztavit a absorbovat do ručníku. Pokud je příliš chladno, nastavte teplotu na střední. Opakujte proces zahřívání, dokud ručník zcela neabsorbuje vosk.

Pokud je na koberci ještě vosk, můžete použít jiný ručník. K čištění znečištěné oblasti použijte alkohol nebo čisticí prostředek na koberce, stejně jako u olejových skvrn. Poté mýdlo rozetřete lžící.

Po dokončení čištění osušte oblast čistým suchým ručníkem. Nechte koberec uschnout na vzduchu. Je to první metoda, jak dostat svíčkový vosk z koberce bez žehličky.

Metoda č. 2:

A co ti, kteří nemají fén nebo jiný způsob zahřívání vosku? Tato metoda vám pomůže odstranit vosk z koberce. Je však použitelný pouze tehdy, když je skvrna malá.

Vložte kostky ledu do plastového sáčku na zip. Zapněte zip a zkontrolujte, zda nemáte piercing. Poté jej položte na skvrnu.

Pevně ​​přitlačte plastový sáček na skvrnu. Působí na vytvrzení vosku a zároveň zabraňuje navlhnutí koberce. Poté vyjměte plastový sáček a pomocí starého tupého nože seškrábněte vosk.

Zkontrolujte, zda je vše suché a tvrdé. S nožem buďte šetrní, aby nedošlo k poškození látky. Odstraňte zbytky vosku z koberce vysáváním oblasti.

K zvlhčení postižené oblasti použijte běžný mycí prostředek. Poté nechte čistý ručník absorbovat vlhkost a vysušte koberec. Toto jsou kroky, jak dostat vosk ze svíček z koberce bez žehličky.

Metoda č. 3:

Před aplikací vosku na svíčku naplňte malý sáček kostkami ledu a položte jej na postižené místo. Zkontrolujte, zda sáček není perforovaný. V případě potřeby sáček trochu přitlačte.

Sáček zabrání navlhnutí skvrny, zatímco chlad ji ztvrdne. Před seškrábáním vosku tupým nožem se ujistěte, že je oblast suchá a již není křehká. Dávejte pozor, abyste při odstraňování vosku neroztrhli vlákna.

Cílem je zde pomocí nože seškrábat co nejvíce vosku. Důkladně ji tedy oškrábejte nožem, případně můžete použít lžíci. Poté odstraňte všechny kousky vosku vysavačem.

Co když má tedy koberec stále skvrnu od barvy ve vosku? V takovém případě otřete místo alkoholem. Poté co nejvíce otřete zabarvenou oblast pomocí druhého kusu látky a poté nechte ošetřenou oblast uschnout na vzduchu.

Isopropylalkohol může pomoci vypořádat se s řadou domácích skvrn, které se mohou objevit na vašem koberci. Je také široce používán k čištění textilních podlahových krytin znečištěných mlékem. Kromě toho, že se váš koberec bude zdát nepříjemný, mohou být svíčky smrtelné, pokud nejsou správně umístěny nebo o ně není postaráno.

Umístění do velkých nádrží je jednou z nejlepších metod, jak zabránit úniku vosku. Dále neumisťujte svíčky do blízkosti ventilátorů, oken nebo splývavých závěsů. Může způsobit, že vosk spadne na koberec nebo urychlí proces hoření.

Nakonec zabraňte rozlití a nebezpečí požáru. Můžete to udělat tak, že nebudete umisťovat svíčky na místa, která lze snadno převrhnout, jako jsou například stojany. Toto jsou jednoduché způsoby, jak udržet váš domov voňavý, bezpečný a čistý zároveň.

Závěr o tom, jak dostat vosk ze svíček z koberce bez žehličky

Ruční čištění koberce není vždy snadné a pokud jsou skvrny, může to trvat déle. Existují tři způsoby, jak dostat svíčkový vosk z koberce bez žehličky. Mějte na paměti, že různé typy koberců fungují pro vaše koberce lépe než jiné.