Efektivní šití: Kolik čtverců babičky na výrobu deky

Kolik babských čtverců na výrobu deky

Pokud pletete poprvé, možná vás zajímá, kolik babičkovských čtverců vyrobit deku. Přikrývka průměrné velikosti bude vyžadovat 88 bloků o rozměrech 48 x 66 palců.

To však není jediná částka, kterou potřebujete. Babičky čtverce můžete dát i na jiné velikosti přikrývek!

Dětská deka, která je kolem 42 palců, bude potřebovat 49 babičkovských čtverců. Přehoz královské velikosti o šířce 90 palců bude potřebovat 225 čtverečních bloků Granny.

Každé dvě kola musíte změnit barvu příze. Vaše deka tak bude mít krásný barevný vzor!

Co dalšího se můžete dozvědět o Granny Squares? Pojďme to zjistit!

Proč se tomu říká Náměstí babičky?

Jiný název pro čtvercovou deku babičky je Afghan, pojmenovaná po Paštunech z Afghánistánu. Země je známá výrobou barevných koberců a unikátních textilií.

V roce 1946 si první Američanky zachránily přebytečné zbytky příze rozmotané ze starého oblečení. Když došlo k velkému nahromadění, háčkovali přízi do malých barevných čtverečků.

Spojili čtverce a vytvořili krásnou a funkční deku. Tento úkol obvykle dělaly starší ženy a babičky; proto se mu říká „babské“ náměstí.

Kolik kol má čtverec babičky?

Typická babička čtvercová deka má čtyři až pět kruhů. Nebojte se však; nejsme přísní, pokud jde o velikost. Můžete si vyrobit miničtverce ze dvou kol nebo obrovskou čtvercovou deku!

Vše záleží na tom, co preferujete! Nechte svou kreativitu plynout.

Varianty čtvercových přikrývek od babičky

Mysleli jste si, že babské čtverce jsou všechny, no, čtvercové? Pokud nejste fanouškem typických ostrých rohů, pak existují další varianty, které můžete vyzkoušet.

Háčkovaný prsten/kouzelný prsten

Kouzelný prsten je způsob, jak vytvořit pevně uzavřený střed, když háčkujete kulaté záplaty. Zní to hrozivě, ale je to jednoduchý úkol.

Přízi si musíte omotat kolem prstů a sešít tak, jak to děláte u jakékoli jiné háčkovací práce. Prošijte v kruhu a po dokončení jej zatáhněte. Tada! Máte kouzelný kruh!

Vícebarevné čtverce

Pamatujte, že když háčkujete, můžete nechat projevit svou kreativitu. Neváhejte kombinovat jakékoli barvy, které se vám líbí.

K hotovému babičkovskému stehu můžete přivázat různobarevnou přízi. Pomalu to procházejte, dokud nebudete mít krásný vzor.

Je skvělé naučit se různé způsoby, jak si vyrobit deku s babičkou. Při háčkování byste však měli pamatovat na další věci. Pojďme to zjistit!

Kolik přadének příze potřebujete na náměstí babičky?

Afghánci používají složité vzory a barevné kombinace. To znamená, že na jejich výrobu budete potřebovat hodně příze.

Na přikrývku plné velikosti budete potřebovat 13 až 18 přaden příze. Čím více barev zkombinujete, použijete více přadének.

Pokud použijete méně barev, možná budete potřebovat jen deset přaden. Vše záleží na vašem vzoru a na tom, kolik chcete dát.

Zde je několik tipů, které je třeba pamatovat při plánování množství příze.

Faktory určující množství příze

  • Hmotnost příze

Čím těžší příze, tím méně přaden budete potřebovat. Lehké vlákno bude potřebovat více.

Nejlepší příze na přikrývku je akrylová směs. Pokud vyrábíte žínku nebo tácek, pak je vaší přízí bavlna.

  • Velikost položky 

Oblečení nepotřebuje tolik příze. Pokud plánujete vyrobit přikrývku, budete si muset udělat zásoby.

  • Typ stehu 

Různé stehy používají různé množství příze. Babičkový steh používá více příze než jednoduché háčkování.

  • Velikost háčku 

Váš háček může ovlivnit vzor vašeho háčkování. Větší háčky způsobí, že stehy budou dále od sebe; proto budete potřebovat více příze.

Vynikající velikost háčku pro babský čtvercový steh je 5 mm. Vše však závisí na vašem vláknu. Pokud jsou stehy příliš těsné, použijte větší háček.

  • Napětí a rozchod 

Stejně jako předchozí faktor, pokud váš návrh vyžaduje menší napětí, bude mít více prostoru mezi stehy.

Kolik dní bude trvat výroba deky?

Vše závisí na vašem návrhu a na tom, kolik času věnujete výrobě svého řemesla. Velká deka může trvat několik dní až týden.

Menší deka vám zabere méně času. Nenechte se tím tlačit, zvláště pokud jste začátečník. Nechte svou kreativitu tlačit a vytvořte krásný vzor, ​​který si zamilujete.

Závěr

Jste nadšení, že vyzkoušíte své babičkovské čtverce? Tento styl je snadné zvládnout, jakmile se do něj dostanete.

Tento babský čtvercový vzor není nijak striktní. Nedělejte si příliš starosti s tím, kolik babičkovských čtverců na výrobu deky potřebujete. Je snadné jej vyladit podle toho, jak chcete, aby vypadal.

Nechte svou kreativitu proudit při háčkování a pracujte, dokud nebudete s výsledky spokojeni!