Efektivní průvodce ve 4 krocích, jak vyčistit plíseň z hraček do vany

Plísně mají své výtrusy téměř kdekoli a nejhorší místo, kde je najdete, jsou věci vašeho dítěte, takže musíte vědět, jak vyčistit plíseň z hraček do vany. Může to být jedno z těch nepravděpodobných a nepravděpodobných míst, ale přesto to mohlo být něco, co jste již viděli, jak se děje.

Formy vyžadují určitá specifická nastavení, aby prosperovaly. Potřebují nejprve implantovat nějaké spory na konkrétní předmět s některými živinami, dostatkem vlhkosti a vlhkosti a také nepřítomností slunečního světla.

I když byste tyto spouštěcí plísně rozhodně nechtěli pouštět do blízkosti svých dětí, existuje šance, že jejich gumové hračky na koupání mohou sloužit jako nosiče substrátu pro tyto plísně. Pokud je trochu pozdě a takové kolonie už odešly a vyrostly v hračkách do vany, nezbývá vám nic jiného, ​​než se s nimi vypořádat.

Kroky pro čištění hraček od plísní

Pokud jste již dříve provedli nějaké čištění hraček do vany, odstranění forem by pro vás mělo být docela snadný a rychlý proces. I když rozdíl je v tom, že máte co do činění s reaktivními a poněkud živými, stále stojí za to, abyste se správně naučili následující kroky o čištění plísní.

Krok č. 1. Smíchejte čisticí roztok

První věc, kterou musíte začít odstraňovat plísně hraček do vany, je vytvořit řešení na hubení plísní. Doporučuje se, abyste si nasadili vhodný pár masek a rukavic, než začnete míchat, protože nejenže bude odpověď páchnoucí, ale také mohou být plísně.

Pro tento roztok si můžete vybrat buď ocet nebo bělidlo. Na ocet postačí směs 80% roztoku s vodou, postačí i 10% roztok bělidla s vodou.

Po přípravě roztoku, pokud se do koupelových hraček chystáte zahrnout ty gumové, které mají v sobě díru, která při stisknutí obvykle vydává pískavý zvuk, musíte na ně nejprve zatlačit. To proto, aby se před praním vypustilo co nejvíce vody a případně se v nich vytvořila plíseň.

Krok č. 2. Namočte hračky do vany do roztoku

Následující postup je nalít roztok do umyvadla a nechat v něm hračky nasáknout. Ujistěte se, že existuje dostatek řešení pro nasycení všech hraček, i když ne všechny jednou, ale nové řešení pro každou hračku, aby se maximalizovala účinnost.

Pomocí drhnutí a zubního kartáčku oškrábejte všechny plísně, které vidíte na povrchu, zejména na složitých rozích a stranách.

U dříve zmíněných gumových hraček s otvory nemáte příliš na výběr, pokud jde o čištění vnitřních povrchů, takže je zmáčkněte, dokud jsou zcela ponořené v roztoku. Když ji pod vodou rozložíte, hračka by měla uvnitř vysát čerstvý roztok a znovu opláchnout vnitřní povrch.

Udělejte to tolikrát, kolikrát můžete, dokud se nevyčerpá čirý roztok.

Krok č. 3. Hračky do vany umyjte saponátem

Poté, co byly formy vyčištěny, musíte hračky propláchnout čisticím prostředkem a trochu dále drhnout. Je to proto, aby se předchozí čisticí roztok nelepil na hračky a nezpůsoboval v budoucnu nepříjemný zápach nebo jiné problémy.

Totéž by mělo být provedeno s gumovými hračkami s otvory. Netřeba dodávat, že později způsobí problémy, pokud se některý z čisticích roztoků zachytí na hračce a splyne s dalším koupáním vašeho dítěte.

Krok č. 4. Hračky opláchněte a osušte

Nyní, když jste hračky do vany důkladně umyli, je čas je opláchnout a vysušit. K tomu by mělo stačit namočení do tří po sobě jdoucích čerstvých sad čisté vody z vodovodu.

Můžete jej oplachovat tak dlouho, dokud z nich nepřestane vycházet mýdlo a bublinky. Pokud chcete, můžete použít tlakovou vodu, ale mytí v pračce se nedoporučuje.

Pro sušení můžete každou hračku otřít jednotlivě papírovými ručníky a poté je osušit na vzduchu. Nějaké sušení na slunci by bylo ideální, pokud to druh materiálu hračky umožňuje, ale rozhodně je nesmíte vystavovat strojové sušárně.

Pokud plísně přesáhly hranice hraček, měli byste zkontrolovat, jak se zbavit černé plísně ve vířivce, abyste se s takovými problémy vypořádali.

Proč hračky do vany plesniví?

Hračky do vany jsou neustále v kontaktu s vodou, kterou plísně potřebují k růstu, a proto se hlavně nakazí. Po nějaké době se v těchto hračkách také mohou hromadit organické věci, které jsou poněkud slizké a mohou být něčím, na čem mohou růst plísně.

Také skutečnost, že tyto hračky zřídka vidí slunce, může také inspirovat růst plísní. Proto by plísně neměly být častým problémem, pokud tyto hračky pravidelně čistíte a jednou za čas vyvětráte.

Jaký je nejlepší způsob dezinfekce hraček do vany?

Měsíční bělení by bylo nejlepším způsobem, jak dezinfikovat hračky do vany vašeho dítěte pomocí výše uvedeného roztoku. Bělidlo v kombinaci s týdenním pobytem na slunci a pravidelným mytím by mělo udržet hračky čisté a hygienické.

Pro kojence můžete k sanitaci použít i namáčení do horké vody.

Pokud se takové plísně opakují, zde je článek o tom, co způsobuje hnilobu v bytech, abyste si mohli poradit s možným zdrojem.

Závěr

Dokončili jsme rozdávání, jak vyčistit plíseň z hraček do vany pro vaše děti. Pravidelné dodržování těchto kroků by mělo zabránit plísni a udržet vás chvályhodným dospělým.