Co způsobuje, že topení do auta fouká studený vzduch? 7 překvapivých problémů!

Zajímá vás, co způsobuje, že topení auta fouká studený vzduch? Při ranní jízdě byste se měli cítit pohodlně a topení auta by ji nemělo ničit tím, že v chladném dni nefouká teplý vzduch.

Uvědomte si, že se jedná o běžný problém automobilu, se kterým se setkává většina řidičů. Ačkoli se to očekává, bude velmi frustrující sedět v zimě v mrazivém autě.

Několik základních problémů může způsobit, že topení auta fouká studený vzduch. Níže probereme každou z nich a nejpraktičtější řešení, jak je vyřešit. Čti dál!

Jak funguje topení do auta?

Mnoho vozů je navrženo s vodou chlazenými motory. Funguje stejně jako jeho topný systém. Horká chladicí kapalina vycházející ze stroje bude procházet směrem k jádru topení, které funguje a vypadá jako malý chladič. Vzduch je skrz něj proháněn motorem dmychadla. Poté se vzduch vlivem chladicí kapaliny ohřeje a interiér vozu bude zásobován teplým vzduchem. Z tohoto důvodu chvíli trvá, než může ohřívač foukat teplý vzduch, a jakýkoli problém s těmito částmi může způsobit, že ohřívač fouká studený vzduch.

7 běžných problémů, které způsobují, že topení auta fouká studený vzduch

Mezi hlavní problémy, které způsobují, že vaše topení v autě fouká studený vzduch, patří zaseknutý termostat, ucpané jádro topení, stojan ve vašem chladicím systému nebo pokud chladicí kapalina neproudí k jádru topení. V praxi je to složitější, ale to patří mezi nejčastější problémy, se kterými se můžete setkat. Níže si proberme každý z nich, spolu s některými dalšími případy a tím, co s nimi můžete dělat. Co tedy způsobuje, že topení auta fouká studený vzduch? Zde jsou následující:

#1. Nízká hladina chladicí kapaliny

Chladicí kapalina uvnitř motoru, kombinace nemrznoucí směsi a vody, zabraňuje přehřátí. Teplo, které podporuje topný systém automobilu, je získáváno. Nízká hladina chladicí kapaliny v systému způsobí, že topení fouká chladný vzduch směrem do kabiny. Poté, co se přesvědčíte, že problém je způsoben nedostatkem chladicí kapaliny, musíte ji doplnit. Také zkontrolujte, zda nedochází k úniku, zvláště když jste ji nedávno doplňovali.

#2. Problém s jádrem ohřívače

Topné jádro je chladicí systém, který vypadá jako kompaktní radiátor. Skládá se z kovových trubek vedoucích horkou chladicí kapalinu dovnitř a ven. Má také ventilátor, který rozptyluje teplo uvolněné chladicí kapalinou. Pokud si všimnete přehřívání motoru, sladkého zápachu, mlhy uvnitř kabiny nebo pokud vůz rychle spotřebuje chladicí kapalinu, může být ucpané jádro topení. Budete muset propláchnout průchod, abyste vyřešili problém s ucpáním. Jádro ohřívače lze vyčistit ručně odstraněním nečistot a nečistot, které je ucpávají. V některých případech však může být k vyřešení problému nutná instalace nového.

#3. Termostat nefunguje

Pokud váš termostat neukazuje, že se motor automobilu již zahřál, může být rozbitý. V takovém případě nebude chladicí kapalina odeslána, takže jádro nebude přijímat teplo, které potřebuje k vyfukování teplého vzduchu. Aby váš ohřívač fungoval, musíte nainstalovat další termostat.

#4. Špatná míchací dvířka

Viníkem studeného vzduchu mohou být mizerná míchací dvířka. Pokud nevíte, co jsou směšovací dveře, umožňují, aby se vzduch dostal dovnitř vozidla z vašeho topného systému. Pokud je však zablokovaný, neprojde jádrem topení, a tím zajistí studený vzduch. Pokud je to případ vašeho topení v autě, musíte vyměnit dvířka pro mixování. Nejčastěji se tento problém vyřeší, když necháte vyměnit vodní čerpadlo nebo se na autě provedou jiné rozsáhlé opravy.

#5. Rozbité ovladače topení

U starších vozů se může rozbít a ucpat ovládání topení a tlačítka. V takovém případě nebudou různé systémy ve vašem vozidle správně komunikovat, což způsobí, že topení auta bude foukat studený vzduch.

#6. Úniky vody

Auto je složitý stroj. V mnoha oblastech se mohou objevit netěsnosti, které vedou k nesprávnému fungování ostatních systémů. Pokud některá vodní čerpadla, hadice nebo radiátory netěsní, váš topný systém nebude fungovat správně.

#7. Vzduch ve vašem chladicím systému

Problém může také nastat, když vzduch skončí uvnitř vašeho chladicího systému. Nejvyšším bodem chladicího systému automobilu je jeho topné jádro. Když se vzduch pohybuje směrem k němu a uvízne tam, musíte tyto vzduchové bubliny propláchnout, abyste problém vyřešili.

It’s A Wrap!

Vaše topení v autě může selhat různými způsoby. Předpokládejme, že fouká studený vzduch. V takovém případě jsou nejpravděpodobnějšími příčinami motor ventilátoru, který nesměřuje vzduch k jádru nebo k němu neproudí chlazení. Většina řidičů se obvykle zabývá jedním z těchto problémů. Poté, co víte, co způsobuje, že topení auta fouká studený vzduch, okamžitě to opravte a v zimě se izolujte.

Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, proč mi nefunguje topení v autě a jak to udělat, aby se topení rychleji zahřálo.