Co způsobuje únik ohřívače horké vody z přetlakového ventilu? 4 vzrušující důvody!

Otázka tedy zní: co způsobuje únik ohřívače teplé vody z přetlakového ventilu? Nádrž plynového nebo elektrického ohřívače vody má teplotní a tlakový pojistný ventil, který se otevírá, aby uvolnil nižší tlak a ohřátou vodu uvnitř nádrže ohřívače.

Váš přetlakový ventil ohřívače vody může z různých důvodů netěsnit. Přetlakový ventil nebyl správně nainstalován, tlak vody v nádrži je příliš vysoký, přetlakový ventil je poškozený.

Odhalit, co způsobuje netěsnost vašeho teplotního a tlakového pojistného ventilu, může vyžadovat určité úsilí, ale nemělo by to být příliš obtížné. V tomto článku najdete všechny důvody, které způsobují netěsnost vašeho přetlakového ventilu. Pokud máte zájem dozvědět se vše podrobně, pokračujte ve čtení. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Způsobuje únik ohřívače horké vody z přetlakového ventilu

Přetlakový ventil, TRP, je bezpečnostní zařízení, které pomáhá při uvolňování přetlaku a tepla z ohřívače vody. Někdy však může způsobit netěsnosti. Zde je několik důvodů, proč ohřívač horké vody netěsní z přetlakového ventilu? Pojďme je vykopat jednu po druhé!

#1. Ohřátá voda

Vysoká teplota a tlak způsobí netěsnost ventilu TPR. Výjimečně vysoké teploty pravděpodobně nezpůsobí otevření tlakového ventilu, protože teplota vody by se měla blížit bodu varu. Bylo by také nevhodné to nezmínit, protože je to stále myslitelné. Ověřit teplotu ohřívače vody je snadné. K tomuto účelu by měl být použit teploměr na maso; poté otevřete kohoutek teplé vody. Po dobu 60 sekund pouštějte tuto horkou vodu. Pomocí teploměru určete teplotu vody. Teplota horké vody ve vašem kohoutku je mezi 110 a 120 stupni. I když vadný tlakový ventil není vždy příčinou, cokoli jiného je riskantní.

#2. Extrémně vysoký tlak

Protože mnoho lidí věří, že netěsný ventil znamená, že ventil je vadný, nemusí tomu tak nutně být. Ventil TPR často netěsní a pravděpodobně dělá svou práci a uvolňuje přetlak a teplo. Není těžké zkontrolovat tlak ve vašem ohřívači vody. Je nutné zakoupit manometr a namontovat jej do vaší potrubní sítě. Nezáleží na tom, zda jej připojíte k potrubí studené nebo teplé vody; každý bude generovat relativně podobné množství tlaku. Tlak musí být kolem 40 a 80 psi, všechny další kohoutky a výstupy vody se uzavřou.

Zatímco tlak je 150 psi nebo vyšší, váš tlakový ventil pravděpodobně netěsní kvůli příliš vysokému tlaku vody. Pokud je však poškození vodou trvalé, ačkoli tlak je vysoký, je nepravděpodobné, že by za to mohl tlak vody ve vašem drenážním systému. Uzavřený vodovodní systém způsobuje především přetlak. Nádrž na horkou vodu bude fungovat a ohřívá vodu, což způsobí, že se voda rozšíří výše a zvýší tlak.

Voda nemá kam jít; ventil TPR se tedy otevře a uvolní tlak. Umístění expanzní nádoby, která dává tlaku jiný výstup než ventil, je obvykle nejlepší způsob, jak vyřešit problém s přetlakem. Namísto úniku přes ventily může expandující voda vniknout do expanzní nádoby, což umožní obnovení provozu topné vody. Pokud instalace expanzní nádrže může skutečně vyřešit problém, možná jste nádrž namontovali nesprávně. Zjistěte více o teplotním a tlakovém pojistném ventilu.

#3. Žádné použití tlakového ventilu

Pokud jste během několika měsíců neotevřeli přetlakový ventil ohřívače vody, můžete si všimnout menšího úniku vody. Je nepravděpodobné, že by se tento únik změnil v něco vážnějšího, než je malý pramínek. Pokud bude únik výraznější, nainstalujete nový ventil. Následky let nečinnosti však může být obtížné zvrátit. I když potřebujete opravit pouze významné netěsnosti, úplná výměna ventilu je nejjednodušší metodou, jak vyléčit i malé problémy s únikem. Tímto způsobem nebudete ztrácet čas a úsilí opravováním věcí, které lze vyměnit za mnohem méně než 15 USD.

#4. Přetlakový ventil byl nesprávně nainstalován

Netěsný tlakový ventil může být vadným tlakovým ventilem; je to však vzácné. Přetlakové ventily se používají v různých zařízeních, jako jsou kotle. Takové ventily fungují podobně jako na vašem horkovodním systému, kromě toho, že uvolňují tlak při mnohem nižším psi. Pára a vodní pára se uvolňují při 30 psi přes tlakové ventily kotle a ve ventilech horkovodního systému při 150 psi. To je krajně nepravděpodobné, protože ventily by byly netěsné, kdykoli byste je namontovali. Pokud mezi instalací vašeho beztankového ohřívače a okamžikem, kdy váš ventil začal unikat, došlo k nějakému období, máte velmi pravděpodobně správný nesprávně nainstalovaný přetlakový ventil.

It’s A Wrap!

Po přečtení tohoto článku doufáme, že všichni pochopíte, co způsobuje únik ohřívače teplé vody z přetlakového ventilu. Výše jsme probrali téměř všechny důvody tohoto problému, přečtěte si je prosím pozorně, abyste porozuměli. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!

Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vím, proč můj ohřívač teplé vody neustále vypíná a ohřívač teplé vody vydává hluk při topení.