Co způsobuje příliš velký tlak v ohřívači teplé vody? 3 snadné tipy, které byste měli vědět!

Přemýšlíte o tom, co způsobuje příliš vysoký tlak v ohřívači teplé vody? Není třeba o tom více přemýšlet, protože jste přistáli na správném místě. Jsme tu, abychom vám pomohli. V ohřívači vody se vytváří nadměrný tlak, kdykoli je omezena dodávka teplé vody nebo teplota vody příliš klesne.

V důsledku zjevné gravitace a nižšího tlaku vzduchu ve vašem domě se tlak zvyšuje, kdykoli teplota stoupne v důsledku vyšších venkovních teplot nebo nízkého průtoku. Naštěstí existují konkrétní kroky, které můžete podniknout k identifikaci a vyřešení nadměrného tlaku vody. Je toho mnohem víc, co se můžeme naučit, tak se na to pojďme podívat do hloubky!

Co způsobuje příliš velký tlak v mém ohřívači teplé vody?

Víte, co způsobuje příliš vysoký tlak v ohřívači teplé vody? Obecní vodovodní systém je nejčastějším důvodem vysokého tlaku vody. Pokud bydlíte v oblasti s mnoha horami nebo výškovými budovami, voda musí být čerpána pod vyšším tlakem, aby se dostali všichni vaši uživatelé. Místní vodárenské společnosti často čerpají vodu při tlacích 100 psi nebo vyšších.

Protože hydranty vyžadují mnohem větší tlak než obydlí, umístění v blízkosti jednoho z nich může umožnit, aby vodovodní potrubí vedoucí do vašeho domu fungovalo pod vyšším tlakem. Je skutečně představitelné, že expanzní nádrž vašeho ohřívače vody je rozbitá. Zdrojem nadměrného tlaku v ohřívači vody je často něco, co na konci dne nemůžete ovlivnit. Jediné, co musíte udělat, je najít ji a pomocí kroků omezit tlak, když voda proudí z hlavního přívodu vody uvnitř vašeho domu.

Jak tedy můžete vědět, zda máte co do činění s nadměrným tlakem vody?

Jak zjistit, zda je v ohřívači teplé vody příliš velký tlak

Přesný tlakoměr, o kterém budeme diskutovat později, vám řekne mnoho o tlaku vody ve vašem domě. Na druhou stranu vám váš domov poskytne znamení a náznaky, že je čas získat odpovídající hodnocení.

#1. Zkontrolujte vodovodní kohoutky

Vysoký tlak vody může být ve vašem domě zjištěn pohledem na kohoutky. Malé části ve vodovodních bateriích, jako jsou perlátory a pračky, rychle prasknou, pokud jsou pravidelně vystaveny vysokému tlaku vody. Hlavní položkou, kterou je třeba hledat, jsou netěsnící kohoutky, zejména ty, které prosakují, když je zapnutý jiný předmět, například sprchová hlavice. Když poprvé zapnete kohoutek, můžete vidět, že praskne nebo odplivne. Případně můžete pozorovat další tryskání vody, kdykoli je váš kohoutek zcela otevřený, než je obvyklý nepřetržitý průtok.

#2. Zkontrolujte vodovodní potrubí

Vydávaly někdy vaše trubky „praskání“? Vodní ráz je příznakem nízkého tlaku vody ve vašem ohřívači vody. Kdykoli se rychlý, silný proud vody zastaví, nazývá se to vodní ráz. Jakmile získáte velký tlak vody, rychle zavřete kohoutek; je to jako když vám do potrubí narazí nákladní vlak. Voda je možná tak mocná přírodní síla, že na ni občas zapomínáme. Mohlo by vás také zajímat, jaký je čas na výměnu potrubí.

#3. Sledujte své spotřebiče

Zařízení na vašem ohřívači vody vás může upozornit na problémy s tlakem různými způsoby. Úniky jsou tím zjevnějším, na co je třeba dávat pozor. Pokud jsou vystaveny vysokému tlaku vody po delší dobu, mohou pračky a sušičky, topné systémy a automatické myčky nádobí začít unikat. Mohou a nemusí v žádném případě unikat. Jednoduše se časem zhorší a vyžadují výměnu výrazně dříve, než by měly.

Poškození způsobené nadměrným tlakem vody může být důvodem, proč jste s položkou měli mnohem méně času, než jste očekávali. Chodit po bytě, pouštět kohoutky a slyšet bušení vody je skvělý začátek, ale budete mít nějaké vybavení, pokud chcete pochopit, co je s vaším vodovodem.

Jak můžete zkontrolovat tlak vody

Pomocí následujících zařízení můžete zkontrolovat tlak vody.

#1. Tlakoměr

Tento jednoduchý gadget je k dispozici v obchodech pro domácí kutily. Obsahuje konektor, který vypadá jako konec zahradní hadice a připojuje se k vašim kohoutkům téměř ve stejném smyslu. Najděte kohoutek nejblíže k kanalizačnímu systému, který může být ve sklepě nebo na vnější straně vašeho domova. Zkontrolujte, zda jsou všechny vodovodní kohoutky a zařízení vypnuté. Zapněte vodu a připojte tlakoměr ke kohoutku. Ujistěte se, že se po chvíli mrknete na měřidlo. Váš tlak vody by měl být přibližně 40 – 60 psi.

#2. Redukční ventil

regulátor tlaku nazývaný tlakový redukční ventil je zařízení připojené k potrubnímu systému, které snižuje průtok vody vstupující do vašeho domu. Redukční ventil nemusí být ve starých budovách přítomen, ale jeho instalace může rychle vyřešit váš problém, pokud máte nadměrný tlak vody.

It’s A Wrap!

Doufáme, že jste přišli na to, co způsobuje příliš vysoký tlak v ohřívači teplé vody. Až do tohoto bodu jsme prošli všechno velmi podrobně. Abyste tomu všemu plně porozuměli, přečtěte si prosím pozorně článek. Zahrnuli jsme také několik způsobů měření tlaku vody. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak spustit ohřívač teplé vody v RV a jak zkontrolovat ohřívač teplé vody. Děkujeme, že jste vydrželi až do konce, přátelé!