Co způsobuje prasknutí pásu sušičky? 4 překvapivé důvody!

Zajímá vás, co způsobuje prasknutí pásu sušičky? Není divu! Jste na správném místě, protože jsme tu, abychom vám pomohli. Při nesprávném umístění sušicích pásů dochází k jejich přetížení a při nesprávné velikosti dojde k jejich přetržení.

Řemen může také neustále selhávat v důsledku poškozeného plstěného těsnění bubnu, vadného systému kladek, zaseknutých válečků bubnu nebo ucpaného kola ventilátoru.

Pokud je pás sušičky správně umístěn, může vydržet mnoho let. Takže i když jsou pásy sušičky přiměřeně levné a jejich výměna je jednoduchá, pokud se neustále lámou, musíte zkontrolovat svůj sušič, abyste našli příčiny. Existují různá možná vysvětlení přetržení pásu. V tomto článku projdeme všechny možné příčiny tohoto problému, takže začněme bez dalších okolků!

Co způsobuje prasknutí pásu sušičky?

Pás sušičky spojuje mnoho prvků ve vaší sušičce, takže je nezbytnou součástí. Znamená to však, že řada prvků může mít dopad na pás. pojďme prozkoumat důvody toho, co způsobuje prasknutí pásu sušičky:

#1. Nevhodný pás

Protože mnoho sušiček funguje podobně, mohou se velikosti jejich součástí lišit. To platí i pro sušicí pásy. Všechny sušičky jsou navrženy tak, aby zvládaly určitou část náplně nebo vykonávaly určitou funkci. Velikost, hmotnost a síla každého kusu jsou vybírány a konstruovány tak, aby doplňovaly ostatní komponenty, což vede k systému, který běží rychle a adekvátně.

Různé typy mohou potřebovat tenčí nebo tlustší pásy, aby vydržely větší nebo malou hmotnost, a větší nebo menší pásy, aby odpovídaly konkrétním velikostem bubnu. Sušicí pásy mají také různé druhy a šířky drážek pro vytváření většího nebo malého napětí nebo dokonce správného zapadnutí do drážek pásu řemenice. Každý pás se výrazně liší od jiného z různých důvodů. Přesto, protože není určen k tomu, aby fungoval společně s některými dalšími součástmi, výběr nevhodného pásu pro daný typ sušičky by téměř jistě vedl k předčasnému poškození. Pásy nejsou vyměnitelné, takže si budete muset určit, jakou tloušťku chcete.

#2. Zlomená kladka

Zdá se, že je třeba hledat několik možných příčin, které by mohly signalizovat problém s vaším motorem nebo napínací kladkou. Ať už se vaše sušička otáčí, ale vydává skřípavý zvuk nebo sporadicky řinčí, měli byste zkontrolovat, zda není problémem napínací kladka nebo řemenice motoru. Pokud se váš buben vůbec neotáčí a otáčí se, když je to vidět, ale ne, když je zatížen, měli byste zkontrolovat své kladky. Pokud je problém s pružinou nebo ložiskem řemenice, vaše napínací kladka může přestat fungovat. Drážky na řemenici motoru se mohou časem zhoršit, takže je těžší řemeny uchopit a natáhnout. Také by vás mohlo zajímat, jak zkontrolovat kolo napínací kladky sušičky.

#3. Přetížená sušička

Pokud sušičku přetížíte, velmi zatěžujete strojní zařízení, které ji udržuje v chodu. Když je ve vaší sušičce trochu zatížení, motor bude muset pracovat více, aby roztočil buben, když je v provozu. Přetížení bubnu může mít další důsledky, které poškodí pás sušičky. Buben je podepřen válečky, které jsou navrženy tak, aby se s ním otáčely. Pokud je hmotnost sušiče příliš vysoká, válečky se nemusí pohybovat hladce, což nutí pásový mechanismus bojovat proti tření stacionárních válečků.

Pokud je buben silně přetížen, nemusí se otáčet. V důsledku vysokého extrémního tepla a napětí způsobeného pokusem pohnout nepohyblivým bubnem pás nakonec shoří. To znamená, že pás sušiče by se rychleji spálil a přetrhl v důsledku zvýšeného namáhání, ale také se může přehřát motor. Ostatní díly, jako jsou opěrná kola, se mohou zhoršit v důsledku vyšší hmotnosti nebo namáhání. I když se pás sušičky nějak nepraskne od zátěže, napětí může způsobit jeho natažení. Navíc, pokud je řemen příliš starý a opotřebovaný zatížením velkého bubnu, napínací kladka nemusí být ani připravena přizpůsobit se velikosti řemenu.

#4. Poškozené plstěné těsnění

Pokud jste někdy viděli plstěné těsnění sušičky, možná nepovažujete pryžové těsnění bubnu na vnitřní straně dveří za zásadní aspekt provozu vaší sušičky. Toto plstěné těsnění má dvě hlavní funkce: udržet oděvy mimo prostor mezi bubnem a dvířky. Dalším cílem je snížit napětí. Těsnění zabraňuje klouzání bubnu po předním panelu sušičky. Nadměrné tření podporuje poškození a rozbití součástí vaší sušičky, jak všichni víme. A pokud je plstěné těsnění poškozeno, je to také jedna z hlavních příčin zlomeného pásu sušičky.

It’s A Wrap!

V neposlední řadě! Nakonec jsme odpověděli, co způsobuje prasknutí pásu sušičky, a doufejme, že vše pochopíte, jakmile si článek důkladně a pozorně přečtete. Probrali jsme čtyři běžné důvody tohoto problému. Možná si také budete chtít přečíst o tom, kdo vynalezl vysoušeč rukou a jak otestovat motor sušičky. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!