Co způsobuje plísně v lednici a 2 způsoby, jak jim snadno zabránit

Co způsobuje plíseň v lednici? Důvody jsou zkažené jídlo, vlhkost a špína.

Vaše lednička je místem, kde skladujete většinu potravin, a měla by být čistá a bez plísní. Když se ujistíte, že uvnitř vaší lednice nebude žádná plíseň, bude vaše rodina v bezpečí a vaše jídlo bude v bezpečí a vždy připravené ke konzumaci.

Vzhledem k tomu, že máte všechny zbytky potravin skladem v lednici, některé z nich se mohou zkazit a způsobit plíseň. Bez časté kontroly, zda jsou potraviny uvnitř chladničky stále čerstvé, si nemusíte všimnout, že plísně již rostou.

V ledničce se snadno hromadí vlhkost a je tak vhodným prostředím pro plísně.

Jaké jsou vnější příčiny plísní?

Plísně ve vaší lednici nerostou bezdůvodně. Jsou to buď potraviny, které skladujete v lednici, nebo stěny v blízkosti lednice.

1. Když stěny kolem lednice mají plísně

Existuje mnoho způsobů, jak mohou stěny hromadit plísně. Dokonce i sádrokartonové desky mohou mít plísně, pokud nejsou zaškrtnuté.

Záplavy a úniky vody jsou hlavní příčinou poškození stěn vodou. Může to vypadat, že je sucho, ale může to být živná půda pro plísně.

Podívejte se na tento článek, pokud se chcete dozvědět více o tom, jak rozpoznat plísně na sádrokartonu. Znalost těchto znalostí vám může pomoci zabránit růstu plísní ve vaší lednici.

2. Mít zkažené jídlo s plísní v ledničce

Vložení potravin do lednice a ponechání je tam dlouho odležet, protože na to můžete zapomenout, může být důvodem, proč vaše potraviny mohou mít plíseň a nakonec poškodit vaši lednici. Bez časté kontroly jídla se vám to může stát.

Někdy jsme příliš přesvědčeni o tom, že uskladněním potravin v lednici se nemusí zkazit a udržet je dlouho čerstvé. Toto myšlení však může být důvodem, proč na vašem jídle a uvnitř vaší lednice roste plíseň.

Jaké různé typy plísní rostou na vaší lednici?

Ve vaší lednici může růst spousta plísní. Nejrozšířenější je černá plíseň.

Černá plíseň je toxický typ, který může vážně ovlivnit vaše zdraví, a to buď vdechováním, nebo požitím. Může vás dokonce vystavit většímu riziku, pokud s ním někdy přijdete do kontaktu.

Nejlepší živnou půdou pro černou plíseň je minimální cirkulace vzduchu, volně uzavřené potraviny, stálá vlhkost a stálá tma. S těmi je lednice tím nejlepším místem pro růst černé plísně.

Jaká jsou zdravotní rizika černé plísně?

Vzhledem k tomu, že černá plíseň je toxická plíseň, která může růst ve vaší lednici, představuje vážné riziko. Silný imunitní systém může mít méně ohrožující rizika než ti se slabším imunitním systémem.

Společným důsledkem, který má černá plíseň, jsou zdravotní účinky související s vaším dýchacím systémem. Tyto příznaky jsou chronické kýchání a kašel, podráždění očí, narušení sliznice nosu a krku, vyrážky, únava a neustálá bolest hlavy.

Pokud máte takové příznaky, laskavě vyhledejte odborného lékaře pro okamžitou péči.

Jak vyčistit plíseň z lednice

Nyní, když znáte typ plísně, která může růst uvnitř vaší lednice, a rizika, která představuje, je čas vědět, jak plísně čistit. Jejich čištění může být způsob, jak zabránit růstu plísní.

S použitím přípravku tak všedního, jako je ocet, snadno vyčistíte formy ve vaší lednici. Jednoduchým naředěním ve směsi vody a nastříkáním do lednice ji můžete vyčistit a zbavit ji plísní.

Chcete se dozvědět více o čištění plísní? Můžete se podívat na jednoduchý způsob, jak se zbavit plísně v lednici.

Jak zabránit růstu plísní na lednici

Prevence růstu plísní je nejlepší způsob, jak se vyhnout potenciálním zdravotním rizikům.

Metoda č. 1. Kutilská prevence

Růstu plísní můžete zabránit umístěním bavlněné ponožky s jedlou sodou do lednice. Vyhnete se tak možnému rozvoji plísní.

Tento článek o tom, jak zabránit růstu plísní uvnitř vaší lednice, má pro vás spoustu tipů, jak udržet vaši ledničku bez plísní.

Metoda č. 2. Použití kontroly plísní concrobium

Concrobium je skvělý čistič, který neobsahuje amoniak a VOC. Funguje také na mnoha površích uvnitř vašeho domova.

Je to pro vás vynikající produkt, který zabraňuje růstu plísní – nejen uvnitř vaší lednice, ale také kdekoli ve vašem domě.

Chcete použít concrobium, ale nevíte, kde ho koupit? Nebojte se, protože zde si můžete přečíst, kde koupit concrobium.

Závěr

Nyní víte, co způsobuje plíseň v lednici a způsoby, jak zabránit jejímu růstu. Přečetli jste si rizika, jak je čistit a konkrétní příčiny, proč plísně rostou.