Co způsobuje netěsnost pojistného ventilu ohřívače teplé vody? Podrobný průvodce!

Co způsobuje netěsnost pojistného ventilu ohřívače teplé vody? Může to být způsobeno dvěma důvody, proč se ventil otevírá nadměrným tlakem nebo teplotou a ventil je vadný.

Ke skutečnému úniku dochází, když je problém ve vadném ventilu. Instalace nové sady tlakových ventilů vás může stát kolem 350 USD.

Máte štěstí, pokud jste domácí kutil nebo majitel domu, abyste si koupili a nainstalovali nový, ale výměna přetlakového ventilu vyžaduje čtyři až pět let. Vyměňte jej tedy včas, abyste předešli dalším problémům. Tak toto je jen přehled, tak čtěte dále!

Porozumění účelu pojistného ventilu ohřívače vody

Tepelná roztažnost je zodpovědná za vytvoření tlaku v nádrži poté, co se voda ohřeje v ohřívači vody. Dále zařízení čelí možnosti exploze po zvýšení tlaku. Pojistný ventil slouží jako mechanismus, jak se tomuto problému vyhnout. Tlak nebo teplota v nádrži překračující určitou úroveň otevře pojistný ventil a umožní úplné vypuštění vody z nádrže. Poté se do nádrže přidá studená voda, čímž se sníží tlak a teplota uvnitř.

Co způsobuje únik pojistného ventilu ohřívače teplé vody?

Pojistný ventil se může mírně otevřít, zatímco voda uniká, zejména pokud je tlak přívodní vody ohřívače vody extrémně vysoký. To je něco neobvyklého a není často pozorováno, ale můžete vyzkoušet tlak vody v systému na DIY přístupu. Přesto tlaková zkouška změří správné armatury v prodejnách domácích potřeb. Většina zkušebních měřidel obsahuje adaptéry pro různé výstupní armatury.

Mimo faucet je snadné provést test. Při provádění vyšetření a učení se tlaku potrubí v domácnosti se tedy řiďte pokyny měřidla. Pochopte, že obvyklý tlak vodního systému se může lišit od 40 do 8-0 liber na každý čtvereční palec. Problémem může být tlak vody v systému, který se blíží nebo přesahuje 150 liber na každý čtvereční palec. Kromě toho dochází k extrémnímu tlaku vody kvůli několika problémům, včetně následujících:

  • Ohřívač vody a uzavřený vodní systém způsobují zvýšení tlaku. Otevírá se tak, jak má, a uvolňuje nadměrnou sílu, abyste se obrátili na profesionálního instalatéra, aby problém vyřešil.
  • Pokud je vaše užitková voda, upravte tlakovou nádobu a tlakový senzor čerpadla. Nastavení je snadné pomocí tlakového senzoru domácího systému. Pokud si nejste jisti postupem, zavolejte kvalifikovaného technika.
  • Nadměrný tlak ve vodním systému není nikdy problém, ale přesto se může vyskytnout. Vysokotlaká dodávka od vodárenské společnosti vyžaduje zavolat jim, aby problém vyřešili. Instalace redukčního ventilu u vodoměru je tedy navržena pro tuto situaci.

Přetlakování vodního systému v domácnosti je nějakým způsobem vážná okolnost. Obvyklé vodovodní systémy mohou utrpět další poškození kvůli vysokému tlaku, což vede k obtížnějším ztrátám. Selhání ventilu nebo prasklé potrubí může způsobit nesmírné škody do vašeho domova, jakmile je hned neodhalíte.

Co dělat, když netěsnost pojistného ventilu ohřívače teplé vody

V okamžiku, kdy pojistný ventil začne prosakovat, zavolejte odborného instalatéra. Ventil se spouští jako časté signály, že tlak nebo teplota nestoupají vysoko. V tomto případě se to nazývá vyřešení problému. Pokud starý pojistný ventil netěsní, vyměňte jej za nový. Můžete si také přečíst o tom, jak vypustit ohřívač teplé vody.

Čemu se vyvarovat Netěsnost pojistného ventilu ohřívače teplé vody

Většina lidí netuší, že pojistný ventil v ohřívači vody se brzy otevře, když se teplota v nádrži na vodu příliš zvýší. To není běžné, aby se pojistný ventil otevřel, s ohledem na extrémní teploty vody. Většina z nich se otevírá v okamžiku, kdy teplota vody dosáhne 210 stupňů Fahrenheita. Tedy kontrolovat teplotu vody, i když to není nikdy snadné. Používejte kuchyňský teploměr na maso, jak je doporučeno. Poté otevřete kohoutek kuchyňského dřezu a nechte jej několik minut běžet, protože tak budete mít vodu ze zařízení, proto zkontrolujte teplotu vody pomocí teploměru na maso.

Problém nastane, pokud je teplota ohřívače vody vyšší než 120 stupňů Fahrenheita. Nejlepší je nastavit termostat ohřívače vody, který snižuje teplotu. Pamatujte, že to může představovat nebezpečí pro celou rodinu a opařit nebo spálit kůži. Pokud překročí 200 stupňů, zařízení může brzy selhat a může vyžadovat pomoc profesionálního instalatéra. Takže tyto věci mějte na paměti kromě toho, co způsobuje únik pojistného ventilu ohřívače teplé vody.

Další problémy, které mohou způsobit netěsnosti vyžadující výměnu

Přetlakový ventil v ohřívači vody může selhat. Některé důvody způsobí, že zemře, a tak poté vyteče. Tento únik je malý, ale pouze několik jeho kapek je v pořádku. Ale malý únik se nikdy nesmí zavrhnout. Tři běžné problémy s pojistnými ventily mohou vést k menším únikům:

  • Neuvedení do provozu vždy vede k usazování sedimentů nebo korozi a následně k netěsnostem;
  • Pojistné ventily nedoplňují ohřívač vody; a
  • Vadný nebo nesprávný pojistný ventil.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, co způsobuje únik pojistného ventilu ohřívače teplé vody, a to ze dvou důvodů: ve ventilu se objeví spoušť a vadný ventil. Sdílí se také další informace o tom, jak opravit, pokud dojde k únikům, a lépe porozumět účelu komponenty. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jak nainstalovat plynový ohřívač teplé vody a jak vyčistit ohřívač teplé vody.