Co způsobuje černou plíseň v záchodové míse: 6 hlavních faktorů

Už vás nepřekvapí, když se jednou sami sebe zeptáte, co způsobuje černou plíseň v záchodové míse. Pro záznam, plísně by mohly růst všude, pokud prostředí poskytuje dostatek vlhkosti a vlhkosti. U černé plísně, zejména v záchodových mísách, to však nemusí být stejné.

Hlavní příčiny

Než se vydáte k hlavním příčinám černé plísně v záchodových mísách, měli byste být nejprve informováni o identifikaci černé plísně. Na rozdíl od svého jména se často nejeví jako černá, a proto je důležité ji správně rozpoznat.

Černé plísně mohou také přijít s nádechem oranžové nebo zelené. Tento článek o tom, jak identifikovat černou plíseň, může sloužit jako užitečný průvodce zejména pro začátečníky.

1. Tmavé oblasti

Nejen černým plísním se daří ve vlhkém a vlhkém prostředí. Mohlo by to také vytvořit živnou půdu z tmavých oblastí vašeho domova. Příkladem je vaše toaletní nádrž a mísa. Je pro ně snazší se množit, když jsou drženi mimo dosah.

2. Odpady bez dozoru

Zdá se, že je to také kvůli špatným hygienickým postupům. Když jste byli mimo domov a náhodou zanecháte na záchodové míse přetrvávající nečistoty, jako jsou výkaly a moč, vedlo by to následně k napadení plísní.

3. Špatné proudění vzduchu

Vzhledem k tomu, že záchodové mísy jsou zjevně součástí koupelny, mohlo by dojít k tvorbě plísní, pokud jsou umístěny v prostoru se špatným větráním. Přestože se koupelny nepoužívají téměř každou hodinu během dne, je stále nezbytné udržovat plynulé proudění vzduchu, aby se zabránilo vysoké vlhkosti.

4. Vodní usazeniny

Minerální ložiska by také mohla fungovat jako způsob, jak dojít ke kontaminaci plísní. Čím větší množství stojaté vody v nádrži, tím více usazenin vzniká a dlouhodobě způsobuje plísně.

Závažnost napadení plísní často závisí na typu vody. Například tvrdá voda obsahuje více minerálních usazenin než měkká voda.

5. Rezavé vodovodní potrubí

Nepřímým důvodem růstu plísní je přívod vody z potrubí. Rez na potrubí by nakonec mohla způsobit kondenzaci, která pak vede k živné půdě pro plísně. Podobně mohou praskliny v koupelnovém vybavení také vytvořit příznivé prostředí pro růst plísní.

6. Poškozené vodní uzávěry

A konečně, plíseň může také pocházet z prasklých vodních uzávěrů. To znamená, že oblast trpí únikem vody pod nebo ze vstupní části. Když k tomu dojde, plíseň by se mohla rychle rozvíjet buď pod hladinou vody nebo kolem základny toalety.

Černé plísně v záchodové míse lze často nalézt pod okrajem, pod čarou ponoru nebo na základně/spodu. Stává se to však v důsledku řady faktorů uvedených výše. Jako majitel domu tedy existuje několik důvodů, které musíte zvážit nebo na které si dát pozor, abyste zabránili napadení plísní.

Jak se zbavit černé plísně na toaletě

Nejprve musíte přijmout bezpečnostní opatření, než přijdete do kontaktu s plísněmi. Oblečte se do ochranného oděvu, jako jsou rukavice, dýchací maska ​​a nějaké čisticí prostředky. K tomu druhému lze použít následující: ocet, borax, jedlou sodu a šálek bělidla.

Měli byste také otevřít okno, aby bylo umožněno plynulé proudění vzduchu a aby se zabránilo kontaminaci vzduchu sporami plísní. V rámci procesu předběžného čištění musíte také spláchnout toaletu, abyste jasně viděli postižená místa.

Poté můžete přidat čistič odtoku. Poté naneste trochu jedlé sody nebo boraxu na mísu, konkrétně na čáru ponoru. Nastříkejte na místo také ocet a jemně ho očistěte tvrdým kartáčkem nebo starým zubním kartáčkem.

Nyní nechte roztok asi hodinu. Nakonec, když je čas hotový, znovu jej vydrhněte, opláchněte a přidejte do vody trochu bělidla. Nechte bělidlo v toaletní vodě po dobu jedné hodiny.

Aby bylo bělidlo účinnější, nalijte perlivou horkou vodu a poté spláchněte záchod. Pokud plísně stále vidíte, celý postup opakujte, dokud nebudete s výsledkem spokojeni.

Prevence černé plísně na toaletě

Pokud nechcete plýtvat časem, úsilím a zdroji, pak je nejlepší doporučit, abyste se naučili, jak zabránit opětovnému růstu záchodové plísně (zejména té černé). Nikdy nenechávejte odpad na toaletě bez dozoru. Zařaďte do svého plánu čištění toalety alespoň jednou nebo dvakrát týdně pomocí kartáče a čisticího prostředku, jako je Concrobium Mold Control.

Pokud toaletu nepoužíváte často, splachujte ji každý druhý den, abyste se vyhnuli plísním, aby to považovaly za příležitost k rozmnožování. Neodkládejte také odstraňování netěsností v koupelně, protože vlhkost může také vést k růstu plísní.

Závěr

Je důležité vědět, co způsobuje černou plíseň v záchodové míse, protože nejen, že chcete mít koupelnu co nejčistší, měli byste také dodržovat správnou hygienu. Ignorování růstu plísní zjevně není způsob, jak toho dosáhnout.