Co znamenají červené svatební šaty: Symboly a další

Odpověď na to, co znamenají červené svatební šaty, může odhalit mnoho věcí v závislosti na kultuře. Například tato barva souvisí s novým životem, láskou a štěstím.

Budeme také mluvit o kulturách, které nosí červenou na svatbách. Pak si ale klidně projděte náš blog, kde najdete další vysvětlení týkající se jedinečných barev svatebních šatů.

Víte například, co znamenají černé svatební šaty?

Co znamenají červené svatební šaty?

Úspěch, štěstí, nový život

Červené svatební šaty znamenají různé věci z různých kultur. Někde to souvisí s úspěchem a bohatstvím, zatímco jiné kultury považují červené svatební šaty za symbol nového života.

Některé příklady kultur, které nosí červené svatební šaty, jsou čínské a indické nevěsty. Takže pokud mají nevěsta a ženich kořeny z těchto zemí, mohou si vybrat červené svatební šaty, aby vzdali hold své kultuře.

Hodně štěstí, lásky, vášně

Tato barevná volba pro svatební šaty je dokonce považována za štěstí, zejména pro nadcházející požehnání v manželství nevěsty a ženicha. A samozřejmě všichni víme, že červená je spojena s láskou a vášní, takže je použitelná na základě toho, co nevěsta cítí ke svému ženichovi.

To, co má nevěsta na sobě ve svatební den, může odrážet její osobnost a význam, který chce světu ukázat. Svatba symbolizuje začátek jejího života se ženichem a „vstup“ do ní v červeném lze vnímat jako její oddanost a vášeň pro lásku jejího života.

Odvaha, sebevědomí

Konečně, nosit červené svatební šaty znamená pro nevěstu odvahu. Je ideální pro ženy, které jsou sebevědomé a chtějí se vyjádřit.

Červená je koneckonců silná barva ve srovnání s jemnější a tradiční bílou, která je typicky vidět ve svatebních šatech.

Proč některé nevěsty nosí červené?

Existuje mnoho důvodů, proč některé nevěsty volí pro svatební šaty červenou. Ale kromě toho, že jsou potenciálně součástí čínské nebo indické kultury, nosí se červené svatební šaty, protože:

Estetika

Každá svatba se řídí barevným schématem a nevěsta má v místnosti vyniknout. Barevná paleta místa může obsahovat červené nebo příbuzné tóny, takže nošení jiných barev může vypadat nepatřičně.

Víte, že někteří na svou svatbu dokonce zahrnují atraktivní barvy, jako je spálená oranžová? Přečtěte si, jaké barvy se hodí ke spálené oranžové na svatbu a dozvíte se více.

Lichotivý vzhled

Červená se může zdát jako zastrašující výrazná barva, ale většině žen také lichotí. Dokáže vylepšit přirozenou siluetu vašeho těla a vaše pleť bude vypadat zdravěji.

Touha být jedinečný

Nošení jedinečné barvy je v dnešní době nevěstám stále známější. Díky tomu jsou ochotnější porušovat tradice a odlišovat se od ostatních nevěst.

Jaká kultura nosí červené svatební šaty?

Čínské nevěsty

Čínské nevěsty tradičně nosí červené šaty s červeným závojem a tuto barvu považují za symbol prosperity a štěstí. Na rozdíl od jiných svateb však není běžné, aby si Číňanky vybíraly pro své svatební šaty bílou barvu, protože je to spojeno se smutkem, podobně jako s nošením černé.

Některé specifické červené čínské svatební šaty jsou Cheongsam a Long Feng Gua. První jmenovaná má propracované detaily zlatých a stříbrných akcentů, zatímco první jsou dvoudílné šaty s designem fénixe a draka symbolizující spojení nevěsty a ženicha.

Indické nevěsty

Nošení červených svatebních šatů je také součástí indické kultury. Zatímco tato barva byla více spojována s mnichy a poustevníky, indiánské ženy začaly nosit červenou na svých svatbách během 16. století připisovaného astrologii.

Astrologie je úzce spjata s hinduismem a červená je symbolem planety Mars, která vládne manželství. Červená je také spojována s hinduistickou bohyní Durgou, která symbolizuje ženskou sílu a nové začátky.

Je v pořádku, aby nevěsta nosila červenou?

Žádné pravidlo nezakazuje nevěstám nosit na svatební den červenou nebo jakoukoli barvu, kterou by si přály. Červená je navíc součástí čínských a indických barev, takže nevěsta se může rozhodnout respektovat své kořeny tím, že bude nosit barvu, kterou nosili její předkové na svatbě.

Možná se však budete chtít poradit se svým ženichem a svatebními hostiteli, protože ve svatební den je třeba zvážit jiné tradice a kultury. Samozřejmě, že nejdůležitější je váš názor, ale přesto je dobré se poradit s ostatními lidmi, kteří se na vaší svatbě podílejí.

Je smůla nosit červené svatební šaty?

Červená je spojována se štěstím, a proto je v některých kulturách zvolena jako barva svatebních šatů. Můžete však také slyšet, že červená, černá, šedá, růžová, žlutá a zelená vnesou do manželství negativitu.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, co znamenají červené svatební šaty, a je to spojeno s úspěchem, štěstím, láskou a sebedůvěrou.

Čínské a indické nevěsty ji dokonce nosí, takže nevěsty, které mají kořeny z těchto zemí, by si mohly zvolit červenou barvu pro své svatební šaty. Celkově žádné pravidlo nikomu nebrání ve výběru červených svatebních šatů, ale vždy to můžete předem probrat se svým ženichem.