Co znamenají černé svatební šaty

Pokud vás zajímá, co znamenají černé svatební šaty, můžete si je spojit s individualitou a silou. Poté si povíme více o symbolice výběru této barvy pro svatební šaty.

Naopak, zvažte přečtení, co je bílá svatba. Zjistíte, proč je bílá tradičnější než černá, zejména jako barva svatebních šatů.

Co znamenají černé svatební šaty?

Černé svatební šaty symbolizují sílu, sebevědomí, individualitu a tajemnost. Tyto vlastnosti jdou také ruku v ruce se silou, nezávislostí a moderností.

Na nevěstu, která se rozhodne nosit černé svatební šaty, lze pohlížet jako na někoho, kdo se nebojí odmítnout normu. Nebojí se projevit ani při projevování tajemnosti.

Pokud vás tyto vlastnosti vystihují nebo se chcete ve svůj výjimečný den cítit zmocněni, pak by nejlepší výraznou barvou na nošení byly černé šaty. Zatímco bílá je ztělesněním tradice, nevěsty mají právo vybrat si barvu, kterou budou nosit, včetně něčeho tak silného a jedinečného, ​​jako je černá.

Historie černých svatebních šatů

Počátek nošení černých svatebních šatů můžete vysledovat v Číně za vlády dynastie Zhou. V tomto období nevěsty a ženichové nosí bílé spodní prádlo pod černými róbami s červenými lemy.

Ačkoli pravidla byla méně přísná, toto pokračovalo během dynastie Han, kde nošení černé bylo běžnější pro nevěsty a ženichy během zimy. A vládou Tangů bylo toto pravidlo pomalu vymýceno.

Další zemí, kde se používají černé svatební šaty, je Španělsko. Černá je dokonce obvyklou barvou pro římskokatolické svatby, symbolizující její závazek vůči manželovi až do smrti.

Je neuctivé nosit černé svatební šaty?

Je naprosto v pořádku nosit černé svatební šaty, pokud zvážíte několik faktorů. Za prvé, možná budete mít tradiční svatbu s konzervativními hosty.

Měli byste také mít na paměti, že některá náboženství považují černou za neuctivou ke svatbě. Ale na druhou stranu by se k černým svatebním šatům hodila uvolněnější a modernější svatba.

Nejlepší by bylo také poradit se se svým ženichem, abyste se ujistili, že se oba budete ve svatební den svými outfity dobře doplňovat.

Proč by někdo nosil černé svatební šaty?

Žena se může rozhodnout nosit černé svatební šaty, aby se cítila zmocněná, vyzařovala sofistikovanost, tajemnost nebo hrdě ukázala, že porušuje normy. Černá může být také praktičtější pro svatbu, kterou bude mít.

Například venkovní a destinační svatby mohou být k bílým šatům neúprosné. Černá se bude snadněji udržovat a udržovat v čistotě po celý den.

Dalším příkladem, kdy jsou černé svatební šaty lepší volbou, jsou fotografie. Některá místa svatby tvoří perfektní pozadí pro černé svatební šaty, díky čemuž jsou fotografie nezapomenutelnější a úchvatnější.

Je divné nosit na svatbě černou?

Zvažte kulturu

Není neuctivé nosit na svatbu černou, pokud máte na paměti kulturu hostitelů. Černá je například v některých kulturách spojována se smutkem, takže nosit tuto barvu na něčí svatbě by bylo neuctivé.

Některé zvyky považují černou za nešťastnou barvu, zvláště ve velký den, jako je svatba. Ale samozřejmě můžete vždy požádat samotný pár, aby zajistil, že na jejich svatbě náhodou nenosíte špatnou barvu.

Zkontrolujte kód oblékání

Dalším způsobem, jak zajistit, aby černá nebyla na svatbě urážlivou barvou, je zkontrolovat dress code na pozvánce. V dnešní době je černá přijímána pro formální příležitosti, jako jsou svatby, protože evokuje třídu a modernost.

Pokud potvrdíte, že černá je pro hosty přijatelná barva, zvažte jednoduché černé šaty, které nebudou poutat pozornost, nebo jednoduchý oblek s bílou košilí. Můžete si také zkontrolovat místo svatby, abyste získali představu o tom, jaké kousky oblečení budou vhodné.

Zkontrolujte čas svatby

Kromě místa zvažte i čas konání svatby. Pamatujte, že během dne chcete něco světlejšího, zatímco tmavší barvy jsou vhodnější na večer.

Pro váš klid si promluvte s ostatními účastníky, abyste se ujistili, že splynete se zbytkem hostů. Nezapomínejte na sebe neupozorňovat.

Jaký je význam černé svatby?

Během pandemie se na některých místech konala černá svatba. Byli vybráni nevěsta a ženich, kteří se ještě nepotkali, ale věří se, že sami nemají šanci se vzít.

Je to zvláštní událost, která se odehrává na hřbitově. Věřili, že duše zesnulých odmění komunitu a zaženou nemoci.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, co znamenají černé svatební šaty, a je to připisováno síle, individualitě, sebevědomí a tajemnosti, abychom jmenovali alespoň některé.

Tato barva je ideální pro nevěstu, která se chce neřídit zvyky a tradicemi. Ale jako host, který uvažuje o nošení černé, pamatujte na kulturu, abyste akci náhodně neurazili.