Co znamená UE na pračce LG? 3 snadné způsoby, jak tento problém vyřešit!

Zajímá vás, co znamená UE na pračce LG? Tento chybový kód znamená, že vaše pračka nemůže vyvážit náplň.

Pokud se pohromadě objeví malý a obří znak, mechanismus se několikrát snaží rovnoměrně rozptýlit prádlo v bubnu pračky.

Například před vypuštěním absorbuje malé množství vody. Na obrazovce se po několika selháních objeví kód dvou písmen UE. Znamená to, že vaše pračka LG není schopna situaci vyřešit. V důsledku toho dochází k rozbití. Chyba dvouslovného UE se projevuje u dřívějších praček, což ukazuje na chybu v nedostatečné rotaci. Přátelé, je toho pro vás mnohem víc, co souvisí s tímto tématem. Zmínili jsme také příčiny a řešení, jak se s touto chybou vyrovnat. Pojďme se na toto téma podívat do hloubky.

Co znamená UE na vaší pračce LG a jak jej opravit?

Co tedy znamená UE na pračce LG? Chybový kód UE se objeví na obrazovce pračky vždy, když se pračka LG s předním plněním neotáčí. Problém nastává kvůli nevyvážené náplni prádla. I když diagnostika nebo oprava této chyby UE na vaší pračce GE může být obtížná, oprava této chyby je docela jednoduchá a obvykle vyžaduje pouze vyvážení nerovnoměrného zatížení nebo vložení několika kusů oblečení do malého nebo pouze jednoho prádla. Chcete-li vyřešit chybový kód UE, pochopte následující řešení, aby se vaše pračka mohla znovu točit:

#1. Vyrovnejte nerovnoměrné zatížení

Zkroucený povlak na přikrývku nebo zabalený předmět z jakékoli látky může za mnoha okolností způsobit, že vaše pračka LG buší a bouchne, a tím se zobrazí chyba. Pokud perete spoustu zacuchaných oděvů, těžké přikrývky a přikrývky, přičemž tato velká náplň zatěžuje jednu stranu bubnu pračky, nebude se točit a nebude dělat svou práci správně. Před opakováním pracího cyklu tedy otevřete víko pračky a pokuste se přeskupit váhu oděvu. To vám obecně pomůže při řešení problému.

Nevyváženost může také nastat, když je v bubnu pračky jediná látka nebo mírné zatížení. Pokud je chyba způsobena nízkou hmotností, stačí vložit pár věcí navíc, jako jsou ručníky, aby se pračka vyrovnala. Podložka také vyrovná podložku umožňuje hladký chod bubnu, aniž by se zobrazilo jakékoli varování o chybě UE. Hmotnost těžkého a hustého prádla může potenciálně vést k chybě kódu UE. v tomto případě nebude pračka schopna rovnoměrně rozptýlit náplň v bubnu pračky.

V důsledku toho, než se pokusíte pokračovat v pracím cyklu, se nejprve ujistěte, že se buben pračky nepřetěžuje, a také musíte z bubnu odstřeďování odstranit přebytečné prádlo. Ujistěte se, že jsou produkty lehce zatížené a nejsou stlačené pro budoucí použití.

Možná vás také bude zajímat, jak vyvážit podložku.

#2. Vyrovnejte nohy ostřikovače

Pokud je hmotnost prádla upravena, ale vaše pračka LG vykazuje chybu UE, tentokrát se podívejte, zda jsou nohy pračky LG vyrovnané nebo ne. Mějte na paměti, že nohy pračky jsou bezpečně usazeny na podlaze, aby se zabránilo kývání pračky při cyklování. Nohy by měly být upraveny, aby byla stabilnější, a tento kód odstraňte. Je lepší postavit stroj na rovnou hladkou podlahu a nikdy se nedoporučuje pokládat motor na koberec. Protože v tomto případě se zařízení také nemůže točit a stále zobrazuje chybu kódu UE.

Po provedení všech kroků zkontrolujte tlumení ostřikovače; pokud vaše pračka stále vykazuje tento problém; možná jsou poškozené. V takovém případě pračku LG jednoduše odpojíte a zlevníte horní panel pračky, abyste mohli zkontrolovat poškozené součásti. Zkuste tyto rozbité a poškozené součásti vyměnit sami; pokud si s tímto problémem nevíte rady, jednoduše zavolejte odborníka. Přečtěte si o tom, jak vyrovnat pračku.

#3. Vyměňte ložiska podložek

Pokud se na displeji ostřikovače objeví chyba UE, došlo k problému s ložiskem podložky. Musíte vyměnit opotřebované ložisko a za tímto účelem budete muset odstranit podložku LG a odstředivý buben. Tacho senzor je další funkcí, která může způsobit absenci rotace a v důsledku toho chybu UE. I když se jedná o neobvyklý jev, nepřehlédneme jej. Tento snímač řídí otáčky motoru. Pokud je rychlost nedostatečná, nedojde k žádnému odstřeďování. K výměně podložky budete potřebovat následující položky:

Odpojte pračku LG ze zásuvky; zjistěte motor za nádrží ostřikovače; odpojte hnací řemen motoru, povolte šrouby a matice, které drží stroj, a poté vyjměte ložiska podložek. Odstraňte vodiče motoru. Odpojte kroužek snímače tacho a kabel kabelu a nahraďte je novým komponentem, než pračku LG vrátíte zpět na své místo.

It’s A Wrap!

Potěšilo nás, že se všichni dozvíte o tom, co znamená UE na pračce LG. V tomto článku píšeme význam chybového kódu UE a příčiny a řešení tohoto problému. Pokud tedy vaše pračka LG zobrazuje chybový kód, nepropadejte panice; stačí použít tyto kroky k vyřešení tohoto problému. Děkujeme, přátelé, že jste konečně s námi! Zjistěte více o chybových kódech pračky.