Co znamená Se na pračce Samsung? 3 snadné tipy, jak tuto chybu opravit!

Zajímá vás, co znamená Se na pračce Samsung? Přestaňte se divit a začněte číst tento článek. Chyba SE označuje problém s odvodněním pračky Samsung. Stejný problém se projevuje jako chybová hlášení 5E a nd na různých modelech. Je důležité nezaměňovat to s problémem E5, který signalizuje problém se zdrojem tepla.

Když narazíte na problém SE, nebojte se a otevřete přední dvířka pračky, aby nevypuštěná voda mohla vytéct, pokud máte stroj s předním nakladačem.

Pokud nemáte čas na nápravu problému, můžete jej obecně vyřešit tím, že na chvíli vypnete elektřinu. Musíte prozkoumat všechny příčiny této chyby a obnovit je, abyste předešli rušení, takže pokračujte ve čtení tohoto článku.

Jaké jsou příčiny chyby SE?

Pokud se gadget během mytí neočekávaně opustí a zobrazí varování SE, je třeba nejprve zkontrolovat odpadní filtr. Nachází se na pravém dolním okraji těla zařízení. Otřete oblast. Pokud chyba SE v pračce přetrvává, pokračujte v hledání příčiny. Dále zkontrolujte odtokové potrubí, zda není ucpané uvnitř. Po vyjmutí veškerého oblečení z bubnu odpojte odtokové potrubí od sifonu nebo odpadního potrubí. Potom s koncem ve vaně a umyvadle ho odhoďte. Tímto způsobem budete moci snadněji pozorovat vystupující vodu.

Poté spusťte pračku a jen ji sledujte. Zatímco pokud se čerpadlo snaží vytlačit kapalinu hadicí, ale téměř se nepohybuje, znamená to, že je hadice ucpaná. Pračky Samsung jsou v provozu tiché. Když však uslyšíte, jak funguje, když voda odtéká, můžete poslouchat jiný hlas. Toto vypouštěcí čerpadlo vytváří hluk, když je v provozu. Pokud tedy po umytí z potrubí neteče voda a vy si nevšimnete jedinečného zvuku vypouštěcího čerpadla, chyba je pravděpodobně stále v něm. To jsou příčiny, které pomáhají zjistit, co znamená Se na pračce Samsung.

Tipy, jak opravit chybu SE na pračce Samsung

Chybový kód SE se objeví vždy, když pračka nevypouští dostatečně rychle. Množství hmotnosti a druh zvoleného cyklu ovlivňují, jak dlouho podle odhadů pračky musí trvat vypouštění. Nejčastějšími důvody chybových hlášení SE jsou rozbité vypouštěcí čerpadlo, ucpání drenážní sítě nebo ucpaný filtr. Zde je několik tipů, jak tuto chybu opravit; pojďme do toho kopat.

#1. Čištění filtru čerpadla

Předem plněná pračka Samsung má filtraci čerpadla a prachový filtr, který lze vyjmout. Společnost Samsung doporučuje mytí pumpy alespoň jednou měsíčně nebo po čtyřiceti dávkách mytí. Udržování filtru čerpadla v čistotě může pomoci vyhnout se zápachu, plísním a plísním a zaručit, že pračka správně odtéká. Zatlačením na víko na přístrojové desce filtru čerpadla jej odemknete. Zde by měla být nalezena černá gumová drenážní trubka. Naberte vodu do velkého kbelíku tak, že nejprve vyjmete bílou vypouštěcí zátku z hadice.

Měli byste počítat s únikem vody. Protože zátka vytváří vzduchotěsné těsnění, její natažení může vyžadovat značné úsilí. Odstraňte zátku tak, že ji otočíte a přitom držíte hadici. Odpojte filtraci pumpy tak, že jí otočíte proti směru hodinových ručiček a poté ji vytáhnete, nebo ji vložíte a otočíte jako lahvičku s léky, podle typu. K mytí filtru by měl být použit čisticí prostředek a vlhkost. K odstranění nečistot a nečistot použijte malý kartáček a kartáč s hladkými štětinami a vložte filtr zpět do pračky.

#2. Prohlédněte vypouštěcí hadici

Pokud pračka nevytéká, odtokové potrubí může být zkroucené, zkroucené nebo může být zablokováno malým předmětem. Je také možné, že výstup odvodňovacího potrubí byl ponořen do vody, což omezilo kapacitu pračky vyčerpat. Tato odpadní trubka bude muset být vyměněna, pokud ji lze ucpat a správně připojit. Odtokové potrubí musí být vhodně namontováno, aby voda mohla účinně odtékat. K připevnění drenážní hadice lze použít hrdlo na odtokové trubce, jímku na odpadky nebo dokonce stoupací trubku; vypouštěcí hadice na pračce je připojena ke stojánku by měla být připojena přes přístupný stojánek je připojen k kanalizačnímu potrubí.

#3. Vadné drenážní čerpadlo

Pokud není vypouštěcí hadice ucpaná, může být problém způsoben vadným vypouštěcím čerpadlem. Mechanická porucha čerpadla může být způsobena malým předmětem, kusem oblečení nebo zlomeným oběžným kolem. Pokud rotor není poškozen a čerpadlo není ucpané, mohlo dojít k elektrickému odumírání. Pokud se čerpadlo zdá být v dobrém provozním stavu a neobsahuje nečistoty, mohlo dojít k jeho elektronické poruše. Multimetr může zkontrolovat kontinuitu v motoru vypouštěcího čerpadla. Pokud je test kontinuity motoru negativní, bude nutné vyměnit čerpadlo. Možná vás také bude zajímat problém s odtokem z pračky.

Je to obal!

Je užitečné zjistit, co znamená Se na pračce Samsung. Když spustíte pračku a objeví se tato chyba, propadnete panice a nebudete schopni situaci zvládnout. Ale je pro vás dobré, že jste se o této chybě dobře dozvěděli a můžete ji rychle opravit podle výše uvedených tipů. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali. Možná si také budete chtít přečíst o tom, proč moje pračka smrdí a proč moje pračka páchne jako zkažená vejce.