Co znamená F21 ve vířivé pračce? 7 úžasných řešení!

Zajímá vás, co znamená F21 ve vířivé myčce? Pokud myčka Whirlpool zobrazí výstrahu F21, znamená to, že nevypouští správně. Může to být způsobeno ucpaným potrubím, nefunkčním vypouštěcím motorem nebo něčím úplně jiným.

Elektronický displej pračky Whirlpool Duet umožňuje zákazníkům vybrat si vhodný proces praní, upravit proměnné cyklu a spustit nebo ukončit cyklus podle potřeby.

Když nastanou časté problémy, jako jsou problémy s odvodněním nebo nadměrné pěnění, na obrazovce se zobrazí chybové kódy. Pokud se na displeji Whirlpool Duet objeví „F21“, trvání vypouštění je mimořádnější, než bylo plánováno, a pračka musí být opravena. Přátelé, pokračujte ve čtení tohoto článku, abyste lépe porozuměli chybovému kódu F21!

Co znamená F21 ve vaší pračce Whirlpool?

Vaše pračka vířivky vám zobrazí chybový kód F21 a vy nevíte, jak to opravit. V tomto odstavci vás budeme informovat, co znamená F21 ve vířivé myčce, její příčiny a řešení.

#1. Resetujtepodložku

Chcete-li ukončit probíhající prací cyklus, kdykoli se objeví chybový kód „F21“, stiskněte „Zrušit nebo pozastavit“. Pokud je v kbelíku pračky stále voda, stiskněte „odstřeďování nebo vypouštění“ pro zahájení druhého cyklu vypouštění. Po vypuštění veškeré vody vyberte nový mycí proces a stiskněte tlačítko „Start“.

#2. Drenážní hadice

Pokud jste po resetování pračky znovu zaznamenali chybový kód b“F21″, znamená to, že je problém také s odtokovým potrubím. Za tímto účelem odstraňte odtokovou hadici ze zadní části pračky a poté položte oblečení na spodní podlahu, abyste zakryli případné úniky vody. Otřete vstup hadice a silně ji otáčejte, abyste odstranili případné překážky. Před opětovným připojením k pračce vyrovnejte vypouštěcí hadici, protože zkroucení ve spoji může způsobit problém s vypouštěním. Přečtěte si o tom, jak vyčistit vypouštěcí hadice pračky a jak nainstalovat vypouštěcí hadici pračky.

#3. Zařízení pro odtokové nebo stoupací potrubí

Vypouštěcí hadice musí být správně nainstalována do zařízení stoupacího potrubí pro dobrou účinnost vypouštění. Proto mohou F21 způsobit také problémy s hadicí nebo vypouštěcím zařízením. Změřte délku od základny pračky horní část vypouštěcí hadice, v místě, kde je stoupací trubka spojena s vypouštěcí hadicí. Pokud je mezera mezi základnou pračky s horním plněním a horní částí vypouštěcí hadice větší než 96 palců, poté odpojte vypouštěcí hadici a připevněte ji ke stoupacímu potrubí pro bezpečné připojení. Pokud je vypouštěcí hadice zasunuta příliš hluboko do vypouštěcího otvoru, opatrně ji vyjměte, abyste mezi odtokem a hadicí vytvořili vzduchový prostor. Pokud potřebujete pomoc s některým z těchto úkolů, zavolejte instalatéra.

#4. Pouze prací prostředky HE

Víte, že myčka Whirlpool Duet je výkonný stroj, který vyžaduje použití vysoce kvalitního a účinného pracího prostředku s písmeny „HE“ jen na štítku? Různé druhy pracích prostředků mohou během pracího cyklu vytvářet nadměrnou pěnu, což způsobí zpomalení nebo zastavení vypouštění, což má za následek chybu kódu „F21“. Odstraňte přebytečnou vodu a mýdlo z pračky, abyste tyto problémy vyřešili a zvolte novou „Vypouštění“. nebo Spin“. Pokud používáte pouze prací prostředek HE, musíte se řídit pokyny uvedenými na láhvi pro správné množství použití nebo naplnit trochu po rysku „Naplnit“ v dávkovači. Při použití čisticího prostředku HE nikdy nenastane F21.

#5. Služby

Pokud po vyřešení postupů s vypouštěcí hadicí, vypouštěcím zařízením nebo stoupacím potrubím a čisticím prostředkem přetrvává chyba kódu „F21“, může být nutné resetovat napájení. Po vypnutí pračky Duet Whirlpool počkejte 30 sekund. Znovu připojte napájení k pračce a spusťte nový a nový mycí cyklus. Pokud se problém „F21“ stále objevuje při napájení, je lepší kontaktovat Whirlpool s žádostí o pomoc.

#6. Poškozená řídicí deska

Porucha na základní desce může také generovat kód Whirlpool podložky F21. Pokud se neobjeví žádná signalizace pro spuštění vypouštěcího cyklu, může se to stát. Znamená to, že doby vypouštění jsou pozoruhodnější než obvykle, což má za následek blikání chybového signálu F21. Chybové proudy a odpájené kabely mohou způsobit značné poškození řídicí desky. Ať už se to stane, budete muset opravit spálenou desku (bude to stát mezi 150 a 500 $). Pokud ne, pájení by to mělo umět opravit. Může být také užitečné přečíst si, kolik stojí pračka a sušička Whirlpool Cabrio.

#7. Oddělte ucpání potrubí

Porucha v řídicí desce může také způsobit chybový kód myčky Whirlpool F21. Pokud voda vytéká z pračky, ale vytéká odtokovou trubicí, můžete mít ucpání odpadních vod. Mince, gumy, ponožky a papír mohou takovéto vodovodní potrubí blokovat. V tomto scénáři vyjměte čerpadlo a odstraňte veškerý materiál z potrubí. Pokud se vůle adaptéru příliš ztenčí kvůli nečistotám nebo prachu z velké vody, musí být vyměněn. Zde jsou způsoby, jak vyčistit ucpané odpadní potrubí.

It’s A Wrap!

Byli jsme rádi, že jste všichni dostali odpověď na to, co znamená F21 ve vířivé myčce. Nejen to, ale také se dozvíte příčiny, kvůli kterým dochází v pračkách k chybě f21. Přečtením tohoto článku rychle pochopíte řešení těchto problémů; resetováním podložek se můžete zbavit f21. Děkujeme, přátelé, že jste s námi! Možná budete chtít vědět, co znamená F28 na pračce Whirlpool.