Co z toho platí o pojištění dlouhodobé péče? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Co z toho platí o pojištění dlouhodobé péče? I když je nyní těžké si to přiznat, je pro nás nevyhnutelné vyhledat pomoc v pozdějších letech. Možná přemýšlíte o tom, jak byste za to mohli zaplatit. Dobrou zprávou je, že můžete; ne brzy, ale teď, dokud ještě můžete!

Jednou z metod, jak být připraven, je zakoupit si pojištění dlouhodobé péče. Ale bohužel mnoho služeb poskytovaných zařízeními dlouhodobé péče není kryto standardními zdravotními pojišťovnami. Pokud tedy jde o oblékání, sprchování nebo samotné vstávání a vystupování z postele, možná budete chtít pomoc od ostatních.

Tento druh pojištění může pomoci s náklady, pokud trpíte chronickým onemocněním, poruchou nebo zdravotním postižením. Ano, pojištění vám může pomoci zaplatit za péči. Je nutná široká škála poskytované péče, včetně vašeho domova, zařízení pro asistovaný život, domova s ​​pečovatelskou službou a centra denní péče o dospělé.

Náklady na dlouhodobou péči jsou obzvláště důležité pro zvážení, pokud je vám více než 50 let, při vytváření finanční strategie. Není možné čekat, než budete mít zdravotní pojištění. Pokud máte již existující zdravotní stav, nebudete mít nárok na pojištění dlouhodobé péče. Pojištění LTC se běžně sjednává ve věku 50 až 60 let.

V závislosti na vašich preferencích a situaci možná budete potřebovat dlouhodobé pojištění. Před zakoupením pojištění se vzdělávejte v následujících tématech

Která z následujících skutečností platí pro pojištění dlouhodobé péče?

Která z následujících skutečností tedy platí o pojištění dlouhodobé péče? Asi třetina lidí nad 65 let bude potřebovat služby dlouhodobé péče. V průměru ženy potřebují domácí ošetřovatelskou péči o 2,2 roku více než muži. Ve většině případů standardní zdravotní pojištění nepokrývá náklady na dlouhodobou péči.

Pokud jde o zdravotní péči, Medicare je k ničemu, protože pokrývá pouze omezené množství profesionální ošetřovatelské a rehabilitační péče, když ji potřebujete. Kromě toho není zajištěna vazební péče, včetně dohledu a pomoci s každodenními úkoly.

Většina států vás nutí platit za dlouhodobou péči, i když nemáte zdravotní pojištění. Po vyčerpání všech ostatních možností zdravotní péče však může pomoci Medicaid, federální program zdravotního pojištění pro lidi s nízkými příjmy.

Existují dva hlavní důvody, proč je dlouhodobé pojištění dobrý nápad!

Aby byly vaše peníze v bezpečí, mohou náklady na zdravotní péči rychle vyčerpat penzijní fondy důchodce, zvláště pokud již trpíte různými nemocemi.

Poskytnout vám širší škálu možností léčby. Čím lépe se máte, tím více peněz musíte vynaložit na lékařské ošetření. Pokud je Medicaid jedinou možností, budou vaše možnosti omezeny na zdravotnická zařízení, která přijímají státní platby jako platbu. Programy Medicaid mnoha regionů neplatí náklady na asistovaný život.

Pojištění dlouhodobé péče nemusí být volbou, pokud máte stálý příjem a nemáte žádné peníze. Pojištění dlouhodobé péče by nemělo představovat více než 5% ročního příjmu osoby.

Popularita dlouhodobého pojištění

Počet pojišťovacích firem, které dlouhodobě poskytují pomoc, se od roku 2000 dramaticky zmenšil. V roce 2004 nabízelo pojistné produkty něco málo přes sto pojišťoven – v tuto chvíli uvádí na trh pojišťovací produkty asi tucet organizací.

V důsledku nízkých úrokových sazeb a obav z budoucích výdajů na úhradu škod došlo k enormnímu odlivu. Protože pojišťovny investují prémie, které jejich zákazníci platí, a spoléhají se na výnosy, aby vydělali peníze, nízké úrokové sazby jsou pro podnikání špatné.

Trh i ekonomika se vyvíjejí závratnou rychlostí. V březnu tohoto roku přestala velká pojišťovna Genworth nabízet pojištění dlouhodobé péče jednotlivcům prostřednictvím agentů a makléřů. Místo toho má prodejní sekci, která se zabývá korporacemi i jednotlivci prodávajícími pojistné produkty.

Jak to funguje

Vyplněním a odesláním přihlášky můžete získat pojištění dlouhodobé péče. Pojišťovna si může vyžádat vaši zdravotní dokumentaci a provést pohovor po telefonu nebo osobně.

Máte na starosti zjistit, kolik pojištění potřebujete. Tyto plány většinou stanovují denní a celoživotní limity plateb. Platby na své pojistné smlouvě začnete provádět, jakmile bude vaše žádost schválena a pojistka vydána.

Pokud máte demenci nebo jiný druh kognitivní poruchy a nemůžete samostatně vykonávat dvě ze šesti „činností každodenního života“ neboli ADL, můžete mít kvalifikaci pro pojištění dlouhodobé péče.

Mezi každodenní činnosti patří koupání, oblékání, toaleta, přenášení, jídlo a péče o inkontinenci.

Abyste zjistili, zda máte nárok na dávky, váš poskytovatel pojištění zkontroluje vaše zdravotní záznamy a pošle sestru, aby provedla posouzení. Před zpracováním pojistné události však musí pojišťovna nejprve souhlasit s vaším léčebným plánem.

Když pojistník platí za služby dlouhodobé péče z vlastní kapsy, pojišťovna je obvykle vrátí po uplynutí stanovené doby, například 30, 60 nebo 90 dnů. „Eliminační období“ je časový interval mezi eliminací a zotavením.

Do té míry, že nic nevypovídá jinak, jakmile vám budou schváleny výhody a ošetřeno, zásady vám začnou vyplácet. Většina smluv zdravotního pojištění kryje léčebné výlohy až do denního limitu, dokud pojištěný nedosáhne celoživotního maxima.

Pokud si oba partneři zakoupí pokrytí, může být v některých případech k dispozici možnost sdílené péče. Pokud jsou dosaženy limity vašich zásad, můžete využít výhody manžela / manželky místo toho, abyste museli platit za rozdíl mezi krytím vás a vašeho manžela / manželky.

Je to Wrap!

Při plánování tohoto druhu pojištění by měly být vzaty v úvahu náklady na dlouhodobou péči. Konzultujte s finančním odborníkem, zda je pojištění dlouhodobé péče dobrý nápad. Nyní jste již věděli, která z následujících skutečností platí pro pojištění dlouhodobé péče.