Co to znamená na ledničce Samsung? Plus 6 překvapivých chybových kódů k identifikaci!

Zajímá vás, co znamená OF na lednici Samsung? Není to jen „OF“, ale správný chybový kód je „OF OF“ nebo „O FF“. Někdy se to liší, ale oba tyto kódy znamenají totéž. A to je známkou toho, že je chladnička v demo režimu nebo v režimu zobrazení.

Kdykoli jdete nakupovat spotřebiče, konkrétně ledničku, můžete na chladničce sledovat tato písmena. Může to být v obchoďáku nebo v obchodě se spotřebiči a chladničky na displeji jsou v demo režimu. A někdy se mu také říká „režim chlazení“.

Můžeme říci, že lednice funguje, ale podle názvu nespotřebovává mnoho elektřiny. Zákazníci si mohou chladničku vyzkoušet, aniž by se museli starat o spotřebu elektřiny v tomto režimu. A také aby nedošlo k ovlivnění účtů provozoven. Tento kód je pouze jedním z nich a stále existuje spousta kódů, které se můžete naučit, zvláště když si koupíte lednici Samsung. Proč tedy nezkusíme prozkoumat všechny? Číst dál!

Co to znamená na chladničce Samsung?

Chybové kódy vám mohou pomoci upozornit vás, že s vaší jednotkou není něco v pořádku. Může se jednat o nefunkční ventilátor nebo lednice nedokáže identifikovat napájecí zdroj. V jedné chladničce však může být několik kódů a všechny se liší od značky k značce. Již dříve jste věděli, co znamená OF na lednici Samsung.

Nyní bychom chtěli sdílet základní chybové kódy, které jsme shromáždili z chladniček Samsung. A musíte je všechny znát, takže tady jsou:

Kód č. 1. 22E nebo 22C

Ponechání otevřených dveří na delší dobu může poškodit váš motor a další vnitřní součásti. Uvolní více chladného vzduchu, protože zaznamenali nárůst teploty. V důsledku toho bude vnitřek chladničky chladnější než obvykle, což může mít za následek zmrazený ventilátor chladničky.

Tento kód vám může říci, že se ventilátor zastavil, protože může být zaseknutý nebo zamrzlý. Musíte tedy ledničku vypnout a na několik minut otevřít dveře, aby se rozmrazila. Jakmile chladničku znovu zapnete, kód zmizí, když ventilátor začne fungovat. Kód ’21E‘ je také stejný, ale je pro fanouška mrazničky.

Kód č. 2. AP

Tento kód je zkratka pro přístupový bod. Většina moderních chladniček má obvykle tento kód pro chytré a pokročilé funkce. Chcete například připojit ledničku k síti Wi -Fi a povolit tyto funkce.

Toto tlačítko můžete aktivovat na několik sekund stisknutím a vyhledá přístup k vašemu wifi připojení. Zmizí, jakmile získá dostatečný přístup nebo dokončíte nastavení nastavení chladničky.

Kód č. 3. 83E, 85E, 86E

Čísla v kódu se mohou lišit v závislosti na typu a modelu chladničky, ale mají podobné příčiny. V některých případech může být kód také ’88 88 ‚, který se zobrazí v případě chyby vysokého napětí nebo přepětí. Tento scénář může způsobit chyby ve vašich součástech, zejména těch, které souvisejí s elektřinou.

U kódů 83E a 86E vám lednice oznámí, že s kompresorem není něco v pořádku kvůli abnormalitě napětí. Váš kompresor může přijímat příliš mnoho elektřiny a nedokáže zvládnout tlak. A aby nedošlo k dalšímu poškození, měli byste vypnout chladničku a napájecí obvod. Pokud se vyskytnou bouřky, můžete počkat, až přejdou, ale pokud žádné nejsou, můžete chladničku po několika minutách restartovat.

Kód č. 4. 85C

Tento kód je nějak podobný předchozímu kódu, protože souvisí s napájecím zdrojem. To se však obvykle zobrazí, když lednice nedokáže identifikovat a detekovat zdroj energie. K této situaci dochází, když dojde k výpadku napájení nebo k napájecímu zdroji nízkého napětí. Rozdíl mezi tímto kódem a předchozím je ten, že tento ukazuje nedostatek energie, zatímco druhý ukazuje příliš mnoho.

Kód č. 5. PC ER

Některé chladničky zobrazují PC CH, ale oba znamenají, že ve vnitřních komponentách chybí komunikace. Může to být způsobeno uvolněným připojením nebo pro všechny není dostatečné napájení. Nebo došlo k nedávnému výpadku napájení a elektřina ještě není dodána do všech částí.

Můžete to opravit restartováním chladničky a vypnutím jističe. Po několika minutách jej znovu zapněte. Po restartu by vaše lednice měla dobře reagovat.

Kód #6. 76C

Tento kód označuje, že je v přihrádce pro automatické plnění voda. Můžete být zmateni, protože kontejner má džbán, který je třeba naplnit vodou. To znamená, že v blízkosti je voda. A může to být promáčknutí nebo prasklina ve vašem džbánu, kvůli které lednice zjistila nějaké netěsnosti.

Je to zábal

A tím končí článek o „co znamená OF na lednici Samsung?“ Existují ještě další kódy, které musíte objevit, ale tyto jsou nejběžnější a nejnutnější. Můžete se však podívat do svého manuálu, abyste věděli více o různých šiferch, které vaše lednice zobrazuje.

Doufáme tedy, že vás tento článek lépe seznámil s vaší ledničkou. Další zajímavé články si přečtěte, jak vypnout světlo filtru na ledničce Samsung. Vše nejlepší!