Co Symbolizuje Snubní Prsten v křesťanství

Co symbolizuje snubní prsten v křesťanství, poznáte tak, že pochopíte význam výměny prstenů a symboliku samotných snubních prstenů.

Prsteny jsou tradičním symbolem manželství a většina svateb si prsteny vyměňují jako součást obřadu. Takže pokud máte zvědavé otázky ohledně snubních prstenů, neváhejte a projděte si náš blog.

Z čeho jsou například vyrobeny snubní prsteny?

Křesťanské snubní prsteny: Co symbolizuje snubní prsten v křesťanství

Proč nosit snubní prsteny pro manželství podle křesťanství

Symbolika výměny a nošení snubního prstenu představuje nekonečné pouto snoubenců. Kruh znamená věčnou lásku a snubní prsteny symbolizují pečeť autority.

Křesťané to považují za způsob, jak ukázat, že ve svém manželství dávají autoritu Bohu. Podobně jako u smlouvy mezi Bohem a jeho církví je také zapojen do každé části smluvního vztahu manželského páru.

Symbolika křesťanských snubních prstenů

Dalším významem prstenu v manželství je, že symbolizuje zdroje vyměňované mezi párem. Výměna snubních prstenů proto představuje vzájemné dávání zdrojů v manželství.

Celkově lze to, co v křesťanství symbolizuje snubní prsten, zjednodušit pochopením, že výměna představuje závazek páru ctít ho v manželství. Prsteny mohou být také interpretovány jako láska Boží k páru a láska páru k sobě navzájem, spolu s výměnou slibu.

Alternativy k tradiční výměně snubních prstenů

Snubní prsteny dělají duchovní sliby o něco vážnější kvůli přidané symbolice, když si pár vymění prsteny. Ale pokud dáváte přednost jinému způsobu, jak symbolizovat váš svazek, některé svatby dělají následující:

Ruční držení

Některé svatby, zejména ty, které nesledují konkrétní náboženství, mají obvykle obřad handfasting. Tato tradice pochází z keltské kultury, kdy nevěsta a ženich budou mít při obřadu svázané ruce.

Být spojeni představuje pouto, které mají nyní, když jsou manželé. A na některých svatbách si pár může také vyměnit prsteny a obřad podání ruky.

Obřad s červenou nití

Další alternativou k výměně prstenů viděnou v křesťanských svatbách je obřad s červenou nití. To je populární ve východní Asii, kde mají nevěsta a ženich prsty svázané červenou nití.

Vychází to z víry, že bohové svázali dva lidi, kteří měli být spolu, červenou stuhou na kotnících. A podobně jako u jiných sjednocujících ceremonií, můžete si také vybrat, že provedete výměnu prstenů v klidu a poté budete mít obřad s červenou nití.

Musíte provést výměnu prstenů?

Máte možnost si na svatbě vyměnit prsteny, abyste se cítili, jako byste zpečetili sliby, které jste si právě vyměnili. Vždy se však můžete rozhodnout pro jiný jednotící obřad, pokud chcete jedinečnou svatbu.

Jen se ujistěte, že dodržujete tradice a očekávání, zvláště pokud se ženíte na konkrétním místě nebo u konkrétního úředníka. Bez ohledu na to, snubní prsteny nejsou ze zákona nutné k tomu, aby bylo manželství platné.

Přečtěte si, kdy říkáte, že dělám na svatbě, abyste věděli načasování výměny slibu.

Co symbolizuje prsten v Bibli?

Prsten symbolizuje mnoho věcí v Bibli. Jak již bylo řečeno, tyto významy jsou stále použitelné pro svatbu nebo manželství, kde jsou dva lidé vázáni na celý život.

  • Prsten může díky svému tvaru symbolizovat věčnost
  • Prsten je způsob, jak něco autorizovat, jak bylo vidět, když král Dareios použil svůj pečetní prsten k zapečetění Daniela
  • Význam prstenu může být laskavost, jako v Lukáši 15:22, kdy otec požadoval, aby mu nasadil prsten
  • Odstranění prstenu může také symbolizovat nelibost, jak bylo vidět, když Pán přirovnal krále Jekonjáše k pečetnímu prstenu, který chtěl odstranit

Jaký je duchovní význam snubního prstenu?

Snubní prsteny jsou v podstatě způsob, jak zavázat nevěstu a pár více platný. Prsten lze považovat za autorizaci toho, co je řečeno ve slibech, a samotný tvar představuje věčnost.

Kterou ruku nosí křesťan snubní prsten?

Křesťané tradičně nosí svůj snubní prsten na pravém prsteníčku a poté používají levý prsten pro zásnubní prsten. Ale v dnešní době většina lidí nosí snubní prsteny na levé ruce.

Je to proto, že se věří, že žíla procházející tímto prstem jde přímo do srdce. Přečtěte si, v jakém pořadí nosíte zásnubní, snubní prsteny a prsteny na věčnost, abyste se o nošení prstenů dozvěděli více.

Měl by křesťan nosit snubní prsten?

Křesťané nemusí nosit snubní prsten, protože v Bibli není nic napsáno, co by lidem přikazovalo nosit prsteny na znamení závazku nebo víry. Některé páry však považují symboliku výměny prstenů za důležitou, protože mohou být také připomínkou slibu, který složili.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli, co symbolizuje snubní prsten v křesťanství, což může znamenat mnoho věcí.

Snubní prsteny mohou sloužit jako způsob, jak autorizovat svazek páru, kruhový tvar znamená věčnou lásku a výměna prstenů může být vnímána jako závazek křesťanského páru Bohu.

Dejte nám níže vědět, jak si prohlížíte prsteny pro manželství a svatby.