Co si obléct na zimní svatbu: Nejlepší nápady na oblečení

Pomůžeme vám vědět, co si obléknout na zimní svatbu, když odpovíme na tři otázky. Získáte také několik nápadů na oblečení, abyste se ujistili, že se na zimní svatbě budete cítit pohodlně, ale stále vhodně.

Neváhejte a prohlédněte si náš blog, kde najdete další průvodce etiketou svatebního oblečení. Také, pokud se účastníte svatby v jiném ročním období, zjistěte, co si obléknout na letní svatbu.

Znát nevyslovené co a co nedělat při oblékání na svatbu je vždy užitečné.

Co si obléknout na zimní svatbu jako host

Jaký je dress code?

Stejně jako na jakékoli jiné svatbě se prosím řiďte dress codem na svatební pozvánce nebo na webových stránkách. Pár se zmíní o tom, co by pro své hosty nejraději nosili, a vy budete snazší při vytváření outfitu, když budete vědět, zda je svatba formální, poloformální nebo v některých případech svérázná a netradiční.

Většina zimních svateb je formálních, což znamená, že se musíte oblékat, jako byste byli na formální večeři. Muži mohou nosit smoking s společenskými kalhotami, zatímco ženy mohou nosit maxi šaty s dlouhým rukávem.

Důraz je však nutný na to, abyste věděli, jaké barvy nosit. Například je obecně známo, že ženy se vyhýbají bílé, protože je to barva vyhrazená pro nevěstu.

Kde je umístění?

Místo pro zimní svatbu vám napoví, jakým stylem se řídit při rozhodování o outfitu. Bude se například konat ve městě nebo na venkově?

Městské zimní svatby mohou vzít v úvahu tmavě modré a černé palety, zatímco zimní svatby na venkově mohou čerpat inspiraci z teplé palety barev. Kromě toho dbejte na výběr materiálů, aby váš outfit v prostředí nevypadal nepatřičně.

Nejlepší materiály na zimní svatbu jsou flanel, tvíd, kašmír nebo vlna. Ale samozřejmě pozor na těžké a nápadné vzory, abyste na sebe neupozornili.

Jaký je čas svatby?

Podívejte se na pozvánku na čas svatby. Pokud se například zúčastníte denní zimní svatby, téma je pravděpodobně poloformální než večerní zimní svatba, kde se očekává, že prostředí bude formálnější.

Čas svatby může také ovlivnit, jak chladná může být událost. Nezapomeňte si tedy vzít s sebou pokrývky, jako jsou bundy a kabáty, zejména na akci po západu slunce.

Některé svatby jsou však také večer mnohem volnější, takže byste si možná mohli vzít něco napůl neformálního. Vždy si můžete zabalit dva outfity, pokud se očekává, že svatba potrvá od rána do večera.

Nápady na zimní svatební oblečení

Mužští zimní svatebčané mohou uvažovat o dvouřadovém obleku nebo jednořadovém obleku, podle toho, co je pro dané téma nejvhodnější. Můžete také vyzkoušet třídílný oblek s párem kožených bot.

Dlouhé šaty v kombinaci s kabátem nebo bundou pro dámské zimní svatební hosty by vám měly zajistit pohodlí a zároveň být dostatečně skromné ​​na svatbu. Můžete také nosit kalhotové kostýmy, pokud vám připadají pohodlnější.

U doplňků hostů pak mějte na paměti, že méně je více. Nesnažíte se vyčnívat z davu, ale vždy se můžete pro klid duše zeptat ostatních hostů nebo samotného páru na váš plánovaný outfit.

Jaké jsou nejlepší barvy na zimní svatbu?

Nejlepší barvy na zimní svatbu jsou tmavší odstíny modré, hnědé, zelené a červené. Kovové barvy jako stříbrná a zlatá se mohou hodit i na svatbu se zimní tématikou.

Nakonec se budete řídit paletou barev, kterou si snoubenci a ženich vybrali. Podívejte se na barevné schéma svatební pozvánky, abyste získali představu o barvách, které na svatbě uvidíte.

Ale pokud jste hostem, je běžnou etiketou nenosit stejné barevné schéma jako svatební hostina. Nechcete vypadat jako rodina páru, mládenci nebo družička, takže si barvy oblečení naplánujte podle toho.

Nosíte na zimní svatbu kabát?

Ať už je to venku, uvnitř, večer nebo odpoledne, pro jistotu byste si na zimní svatbu měli vzít kabát. Kabáty jsou také nejlepším zakrytím pro chladné svatby, protože si můžete vybrat z různých stylů a materiálů, abyste snadno dodrželi svatební dress code.

Mezi nejlepší zimní svatební kabáty patří ty, které jsou vyrobené z vlny nebo luxusních látek, takže nebudete málo oblečení a nebudete vypadat nevkusně. Samozřejmě mohou být přijatelné společenské kabáty, trenčkoty a zavinovací kabáty.

Ale pokud si myslíte, že počasí a místo nebudou vyžadovat kabát, zde je návod, jak nosit šátek na svatbu. Je mnohem jednodušší ho přenášet, ale stále budete mít něco, co vás zahřeje.

Je v pořádku nosit na zimní svatbu černou?

Mělo by být v pořádku nosit černou na zimní svatbu, protože je dokonce mezi oblíbenými barvami. Jen se ujistěte, že se s párem také poradíte, protože některé kultury spojují černou se smůlou nebo smutkem.

Závěr

A to je vše! Co si obléknout na zimní svatbu jste právě zjistili podle dress code a zvážení místa a času svatby.

Nejběžnějším oblečením jsou obleky pro mužské hosty a šaty s kabáty pro ženské hosty. Vzhledem k tomu, že bude zima, ujistěte se, že máte na sobě něco teplého a přitom stále dodržujte svatební téma.