Co si obléct na židovskou svatbu: Průvodce oblečením

Pokud chcete vědět, co si vzít na židovskou svatbu, zvažte etiketu mužského a ženského oblečení. Provedeme vás také tím, jak být hostem na různých židovských svatbách, abyste měli jistotu, že si zachováte respekt.

A pokud jste zvědaví na to, co a co nedělat na jiných svatbách, doporučujeme procházet náš blog, kde najdete různé typy svateb. Přečtěte si například, co si obléknout na katolickou svatbu, pokud se nějaké také zúčastníte.

Co by si měl host obléci na židovskou svatbu?

Hostky

Skromnost je pro ženské hosty na židovské svatbě nezbytná. Koneckonců, je to klíčový princip v judaismu, takže se očekává, že ho upřednostníte při rozhodování, co si obléci na židovskou svatbu.

Ideálním nápadem na outfit pro ženy jsou dlouhé šaty spadající pod kolena. Navíc nechcete, aby byla vidět ramena a lokty, a možná dokonce uvidíte, že některé ženy nosí na svatbě Kippot.

Podle typu židovské svatby si vdané ženy musí zakrývat i vlasy. Na druhé straně je na některých židovských svatbách stále vyžadována skromnost, ale některé jsou shovívavější k pokrytí ženských šatů.

Například při účasti na novodobých ortodoxních židovských a konzervativních židovských svatbách budete stále praktikovat skromnost, ale jsou méně přísné. Reformní židovské svatby nemají ani požadavek na oblékání.

Mužští hosté

Muži, kteří se účastní židovské svatby, by měli mít na sobě něco formálního, jako je oblek nebo smoking. Můžete si také zkontrolovat svatební oznámení a místo konání samotné svatby, abyste se ujistili, že to, co máte na sobě, je vhodné.

Například můžete nosit dlouhé rukávy s košilí s knoflíky, pokud nemáte rádi obleky na některých židovských svatbách. Pokud se však židovská svatba bude konat v synagoze, musíte mít oblek.

Během svatebního obřadu budou mít mužští hosté také klobouk Kippot. Obvykle se poskytuje, když dorazíte do sálu, s největší pravděpodobností osobní jako svatební laskavost.

Co nosíte na židovské ortodoxní svatbě?

Muži i ženy musí být velmi konzervativní v tom, co budou mít na sobě, když se účastní židovského ortodoxního svatebního obřadu. Muži musí například nosit dlouhé rukávy se sakem, kravatami a dlouhými kalhotami.

Šortky a krátké kalhoty jsou vždy nepřijatelné. Ženy účastnící se pravoslavného obřadu musí mít na sobě něco, co jim zakrývá klíční kost, lokty a kolena.

Proto budete také nosit punčochy a ti, kteří jsou ženatí, potřebují zakryté vlasy. A co se barev týče, dbejte na to, aby nebyly rušivé a křiklavé.

Co si obléknete na moderní ortodoxní židovskou svatbu?

Moderní ortodoxní židovská svatba je mírnější než ortodoxní obřad, ale stále praktikuje skromnost. Například ženy by neměly nosit super krátké rukávy nebo dlouhé sukně.

Co si obléknete na konzervativní židovskou svatbu?

Pokud se účastníte konzervativní židovské svatby, pravidla jsou méně přísná. Ženy mohou například vynechat punčochy nebo punčochy a zakrytí krku a zad je ve srovnání s pravoslavným obřadem zbytečné.

Vdané ženy si také nemusí zakrývat hlavu a synagoga rozhodne, zda mužští hosté musí nosit jarmulku. Přesto počítejte s tím, že pro ženy není úctyhodné nosit něco, co ukazuje dekolt nebo příliš mnoho kůže, a muži by se přesto měli vyhýbat ležérním outfitům.

Užitečným tipem při účasti na židovské svatbě je vzít si sako, abyste se mohli v případě potřeby zakrýt. Ženy mohou také zkontrolovat tento návod, jak nosit šátek na svatbu, protože to může udělat oblečení skromnější.

Co si obléknete na reformní židovskou svatbu?

Ve srovnání s ostatními typy židovských svatebních obřadů je reformní židovská svatba nejvolnější v oblékání. Nejsou zde žádné požadavky a stačí si zkontrolovat dress code uvedený na pozvánce.

Je v pořádku nosit černou na židovskou svatbu?

Tmavé barvy, včetně černé, jsou přijatelné při rozhodování, jakou barvu nosit na židovskou svatbu. Nejlépe se však předpokládá, že bílá by byla nevhodná jako u jiných svateb, které očekávají, že bude vyhrazena pro nevěstu.

Také se chcete vyhnout jasným barvám, které na vás budou přitahovat pozornost. Pokud si nejste jisti, neváhejte se páru zeptat, abyste náhodou nevybrali špatnou barvu.

Co byste si neměli obléci na židovskou svatbu?

Cokoli příliš neformálního nebo odhalujícího by bylo na židovské svatbě neuctivé. Chcete být konzervativní a praktikovat skromnost, bez ohledu na to, zda jste muž nebo žena.

Také se nechcete převlékat, abyste nevěstu a ženicha sebrali pozornost. Pokud se účastníte pravoslavného obřadu, nezapomeňte se vyhnout šortkám pro muže a ženy musí mít na sobě něco zakrývající hrudník, klíční kost, zátylek, s dlouhými rukávy a punčochami na ruce a nohy.

Závěr

A to je vše! Právě jsme diskutovali o tom, co si obléct na židovskou svatbu, kde se různé obřady liší také tím, jak přísné jsou na oblečení hostů.

Předpokládejme však, že při rozhodování, co si vzít na sebe, musíte zachovat skromnost. Vyvarujte se odhalování oblečení a pestrých barev, poté zkontrolujte dress code na svatební pozvánce.