Co si obléct na svatbu v destinaci: 3 nejlepší tipy

Chcete-li plně porozumět tomu, co si obléknout na svatbu v destinaci, zvažte tři faktory při vytváření svatebního oděvu pro hosty. V této příručce se dozvíte, jak používat svatební dress code, místo konání a vhodné barvy při rozhodování, co si vzít na svatby do různých destinací.

Neváhejte a prohlédněte si náš blog pro konkrétní svatby, abyste věděli, co si obléknout, pokud se nějaké zúčastníte. Například většina svateb v destinacích se koná u pobřeží, takže si můžete přečíst, jaké boty si vzít na plážovou svatbu pro ideální obuv.

Zde je průvodce, co si obléknout na svatbu v destinaci

Zkontrolujte cíl svatebního oblečení

Před čímkoli jiným se podívejte na cílový svatební dress code, obvykle napsaný na svatební pozvánce. To, že se jedná o plážovou svatbu, neznamená, že můžete okamžitě předpokládat, že to bude neformální oblečení pro hosty.

V závislosti na páru mohou být cílové svatby formální, koktejlové, poloformální nebo dokonce black-tie. Vyzkoušejte několik outfitů, abyste zjistili, zda by se hodily k oblékání cílové svatby.

Formální destinační svatba bude lepší s blejzry a kalhotami nebo maxi šaty pro ženské hosty, zatímco mužští hosté by naopak měli mít správný oblek a kravatu. Ale pro poloformální nebo elegantní neformální svatby můžete zvážit kombinézu nebo midi šaty, pak sportovní kabát nebo oblek bez kravaty pro ženy a muže.

Použijte správný cílový svatební oděv pro dané místo

Kromě svatebního dress code na pozvánce nebo na svatebním webu použijte jako inspiraci místo konání svatby, abyste věděli, co si vzít na sebe. Například svatby v tropických destinacích obvykle vyžadují svatební oblečení na pláži, zatímco některé venkovní svatby mohou chtít něco formálnějšího.

Místo určení svatby by vám také mělo pomoci při rozhodování o vrstvách a obecném pohodlí toho, co máte na sobě. Pokud například víte, že bude horko, noste lehké látky.

Nejlepší by bylo, kdybyste se také cítili pohodlně po celou dobu svatby v destinaci, zejména s botami. Pokud víte, že to bude klouzat, ženy se mohou rozhodnout pro nižší podpatky a muži mohou nosit své nejpohodlnější společenské boty.

Určete barvy vhodné pro cílovou svatbu

Posledním hlediskem při rozhodování, co si vzít na svatbu v destinaci, je barva vašeho oblečení. Za prvé, musíte vědět, že se vyhnout svatební hostině a svatebním barvám jako základní etiketě.

Pak mějte na paměti zemi nebo místo cílové svatby. Některé kultury mohou vnímat konkrétní barvy negativně, i když jsou v USA přijatelné.

Například červená a černá jsou barvy, které obvykle potřebují objasnění od nevěsty a ženicha, protože některé země je vnímají negativně nebo jsou vyhrazeny pro nevěstu. Další informace najdete v tom, jaké barvy byste na svatbu neměli nosit.

Co nosíte jako host na svatbě v destinaci?

Svatební oblečení pro hosty na přivítanou svatební hostinu

Destinační svatby často trvají dva až tři dny. Nicméně, pár může chtít týdenní oslavu před skutečnou svatbou o víkendu.

Takže pro tyto aktivity si chcete obléci něco vhodného k tomu, kam jdete, době události a aktivitám, které budete dělat. Ale pokud se nekoná týdenní oslava, pár může pozvat hosty na uvítací párty.

Obvykle se jedná o formální nebo poloformální večeři vsedě, ale může to být i koktejl. Podívejte se na pozvánku, abyste věděli, co si vzít na sebe, nebo se zeptejte jiného hosta.

Svatební oblečení pro hosty na svatební hostinu v cílové destinaci

Po svatebním obřadu svatby v destinacích obvykle využívají nové místo a mají příjemnou párty. Oblečte si proto něco pohodlného na tanec a prolínání se.

Zvažte večerní party oblečení, ale zachovejte skromnost. Můžete si také přinést přezutí nebo přehoz, abyste rychle přešli ze slavnostního oblečení na šaty na recepci.

Některé recepce však mohou být stále formální nebo se konají na konzervativním místě. Pokud tomu tak je, můžete si ponechat to, co máte na sobě na cílovém svatebním obřadu.

Mohu nosit černou na svatbu v destinaci?

Černá je složitá barva při rozhodování, zda bude vhodné nosit na svatbu. A u destinačních svateb si musíte ověřit, zda země nebo kultura nemá negativní konotaci s černou barvou.

Černá může být spojena se smůlou a smutkem, což z ní udělá neuctivou svatbu. Ale na druhou stranu, černá může být stále vhodná pro svatbu v destinaci, protože je formální a ideální pro černé kravaty nebo večerní recepce.

Celkově se poraďte s někým ze svatební hostiny, pokud si nejste jisti.

Co dělají hosté na svatbách v destinaci?

Zde jsou některé z aktivit, které mohou hosté obvykle očekávat, když se účastní svatby v destinaci. Ty jsou zahrnuty, zejména pro týdenní svatbu, abyste získali co nejvíce z nového místa.

  • Uvítací párty
  • Prohlídky
  • Týdenní kulturní aktivity
  • Svatební víkend
  • Posvatební oslava

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, co si obléct na svatbu v destinaci, což závisí na dress code, místě a kulturně vhodných barvách pro hosta.

Nikdy nepředpokládejte, co si vzít na sebe, hlavně když jen podle typu svatby. Ale pak se ujistěte, že se také vhodně obléknete na různé události očekávané na týdenní svatbě v destinaci.