Co si obléct na svatbu na dvorku: co dělat a nedělat

Mělo by být snadné vědět, co si vzít na svatbu na dvorku, ale zde jsou některé nápady na oblečení pro mužské a ženské účastníky. Probereme také očekávaný dress code pro svatbu na dvorku a jeho význam, pokud pár požadoval neformální oblečení.

V dnešní době se stále více párů zajímá o méně upjaté svatby, zejména ty, které se konají venku. Můžete se dokonce stát, že budete pozváni na svatbu ve stylu tábora, tak si přečtěte, co si vzít na svatbu v kempu.

Co si mohu obléci na svatbu na dvorku jako host?

Nápady na mužské oblečení

To, že jde o svatbu na dvorku, neznamená, že mužští hosté mohou nosit velmi ležérní oblečení, jako jsou džíny a trička. Místo toho je bezpečnou volbou poloformální nebo elegantní jednoduché, jako je spárování sportovního kabátu s košilí a kalhotami.

K chino kalhotám můžete také nosit dobře padnoucí košili s knoflíky, abyste vypadali vhodně pro příležitost, jako je svatba. Poznamenejte si však dress code na pozvánce, protože je možné, že některé páry budou chtít formální dress code.

Pokud ostatní hosté nosí obleky s kravatami a společenskými kalhotami, musíte si vzít totéž. Kravatu pak můžete po obřadu ztratit a oblek nahradit sakem nebo kabátem pro pohodlnější outfit.

Nápady na ženský outfit

Svatby na dvorku obvykle umožňují tisky, jako jsou květiny, zejména ty, které se konají na jaře. Pokud se však jedná o letní svatbu na zahradě, světlé a pastelové barvy jsou také ideální pro živý pohled na obřad.

Ženy proto mohou nosit květinové a splývavé midi nebo maxi šaty, pastelové kombinézy nebo dokonce spárovat elegantní halenku s kalhotami nebo sukněmi. Mějte však na paměti skromnost a jemnost, protože stále nechcete jako svatební host vypadat příliš nápadně.

To znamená vyhnout se odhalování oblečení, i když jsou povoleny koktejlové šaty. A zatímco světlé a zábavné barvy a potisky jsou na svatbách na dvorku obvykle vítány, pamatujte, že nevěsta musí stále vyčnívat, takže to s oblečením nepřehánějte.

Zjistěte, jaké barvy byste neměli nosit na svatbu, kde najdete další tipy na etiketu.

Jaké boty nosíte na svatbě na dvorku?

Svatba na zahradě je venkovní svatba, takže pravděpodobně budete chodit po půdě nebo trávě. Terén může být také nerovný, takže chcete něco, co se snadno nepotopí nebo neklouže.

Stále však nechcete nosit žabky nebo neformální boty. Existují elegantní sandály a ploché boty, které je třeba zvážit pro ženy, protože podpatky jsou příliš riskantní, nebo se naučte nosit ploché boty na svatbu.

Ale opravdu chcete podpatky, vyberte si klínové typy místo stylů jehlových, abyste si zajistili pohodlí po celou svatbu. Na druhou stranu, mužští hosté by měli nosit své nejpohodlnější mokasíny, boty nebo dokonce tenisky, pokud nevypadají příliš sportovně.

Jaký je dress code pro svatbu na dvorku?

Svatby na dvorku mají obvykle poloformální nebo elegantní neformální oblečení, ale pár může chtít formální oblečení, někteří dokonce černou kravatu pro své hosty. Obvykle, svatby na dvorku konané večer budou mít formálnější oděv než ty, které se konají odpoledne nebo ráno.

Pamatujte, že páry, které se rozhodly pro svatbu na dvorku, obvykle chtějí malý a nenápadný obřad, takže byste se svým oblečením neměli být příliš extravagantní. Chcete se také cítit pohodlně, protože svatba se koná venku.

Co nosíte na odpolední svatbu na dvorku?

Odpolední svatba na dvorku je obvykle semi-formální, takže koktejlové oblečení je to, co většina párů požaduje jako svůj dress code. Ženy mohou nosit koktejlové šaty nebo dokonce elegantní kombinézy, zatímco mužští hosté mohou nosit například košile s dlouhým rukávem, podvazky a kalhoty.

Vyberte si lehké a prodyšné látky, jako je bavlna a len, abyste zůstali v pohodlí, protože bude odpoledne venku. Bylo by lepší nosit jemné barvy, jako jsou pastely, nebo neutrální, jako je světle modrá nebo šedá, abyste zůstali v pohodě.

Můžete si také vzít pár slunečních brýlí nebo klobouk pro větší ochranu před sluncem. Pokud nechcete dostat sako nebo svetr, zde je návod, jak nosit šátek na svatbu.

Co je neformální oblečení pro svatbu venku?

Neformální oblečení na venkovní svatbě, jako je oblečení na něčí dvorku nebo zahradě, znamená elegantní ležérní. Ale samozřejmě by pomohlo, kdybyste se stále vyhýbali roztrhaným džínům, tričkám nebo oblečení na cvičení, protože je svatba.

A protože je to neformální, mužští hosté mohou ztratit kravatu na svých oblecích a dokonce se rozhodnout pro sako, sportovní kabát nebo vestu, aby byl outfit uvolněnější. Obyčejné modré nebo černé džíny mohou být také přijatelné a tenisky přes kožené obchodní boty, pokud stále vypadáte chytře.

Naopak ženy mohou přes večerní róby zvolit kombinézy nebo kratší šaty. Vzhledem k tomu, že venkovní svatba je uvolněnější, nemusíte nosit zdobené látky, ale potisky jako květiny jsou obvykle přijatelné.

Pokud je svatba v létě, přečtěte si, co si vzít na letní svatbu, kde najdete nápady na oblečení, které můžete vyzkoušet i na venkovní svatbě.

Závěr

A to je vše! Chcete-li rekapitulovat, co si vzít na svatbu na dvorku, chcete poloformální nebo elegantní neformální oblečení.

To může znamenat splývavé květinové šaty pro ženské hosty nebo sportovní kabát a kalhoty pro mužské hosty. Stále však musíte zkontrolovat svatební pozvánku pro dress code, protože pár mohl požadovat formální oděv.

A nakonec se nezapomeňte pohodlně obléknout, podobně jako při jiných venkovních svatbách.