Co si obléct na pohanskou svatbu: Nejlepší oblečení

Pokud si nejste jisti, co si vzít na pohanskou svatbu, zvažte dva faktory. Povíme si také, co očekávat při účasti na pohanské svatbě a co tento typ svatby také znamená.

Můžete si také užít čtení o tom, co je duchovní svatba, protože je to další netradiční přístup ke svatbám. Neváhejte a projděte si náš blog, abyste se seznámili s různými svatbami a s tím, co se na nich nosí.

Co si obléknout na pohanskou svatbu jako host

Zahrňte přírodní prvky

Stejně jako u jakékoli jiné svatby si prosím zkontrolujte svatební pozvánku, zda snoubenci mají na mysli konkrétní dress code. Můžete je také sami, pokud chtějí pro své svatební hosty něco formálnějšího nebo neformálního.

Pohanské svatby obecně nejsou tak přísné v oblékání jako tradiční svatby, takže místo můžete považovat za inspiraci pro to, co budete nosit. Stejně jako to, co si vzít na Boho svatbu, zkuste do svého outfitu zakomponovat přírodní prvky.

Dodejte svému celkovému vzhledu květiny a šperky z přírodních kamenů. Muži a ženy si mohou vybrat také oblečení vyrobené z přírodních tkanin.

Použijte roční období jako inspiraci

Kromě místa konání pohanské svatby si můžete při tvorbě outfitu vybrat i barvy sezóny. Můžete například použít teplé barvy na podzim, pastelové a světlé barvy na zimu, světlé barvy na léto a zelené na jaro.

Přesto si chcete s párem ověřit, zda mu barvy nejsou urážlivé. Také nechcete mít stejnou barvu jako nevěsta nebo ženich.

Dále se nezapomeňte pohodlně obléknout podle počasí. Noste vrstvy, pokud je chladno, a v horku volte prodyšné materiály.

Jakou barvu nosit na pohanské svatbě

Na rozdíl od tradičních svateb, kterým se často vyhýbají, uvidíte, že některé pohanské svatby mají hosty v černé nebo bílé barvě. Samozřejmě si stále chcete s párem ověřit, zda si myslí, že tyto barvy jsou pro jejich svatbu vhodné, ale neměli byste být překvapeni, když si můžete vzít bílé šaty nebo celočerný oblek a kalhoty.

Další zajímavé barevné možnosti na pohanské svatbě jsou červená, oranžová, žlutá, zelená nebo hnědá. Tyto barvy vám často připomínají přírodu a budou se hodit především na pohanských svatbách, které se obvykle konají venku.

Co je to pohanská svatba?

Podle BBC pohanská svatba znamená setkání dvou lidí v rovnocenném a milujícím sexuálním partnerství. Pohané si váží slibů, které si navzájem přísahají, a proto jsou často upřímnější a jedinečnější než standardní přísahy na jiných svatbách.

Očekává se také, že se ohledně slibů poradí s úředníkem obřadu, kterým je kněz nebo kněžka. Pár si bude navzájem přísahat před svými bohy a bohyněmi na „podání rukou“.

Co je to pohanský obřad půstu?

Pohanský obřad ručního půstu se vztahuje ke svatebnímu obřadu, který praktikují pohané, a je tak zvaný, protože jejich ruce budou spojeny dohromady. Pár se může handfast během tradičního období roku a dne, pak obnovit své sliby po každém roce a dni.

Stojí za zmínku, že někteří pohané se také drží po celý život, zatímco jiní po celý svůj budoucí život, jak je uvedeno podle víry v reinkarnaci. Pohanská svatba nebo půst se obvykle koná venku a začíná označením posvátného prostoru, ctěním čtyř živlů a poté uvítáním přítomných hostů.

Stejně jako jiné náboženské svatební obřady budou bohové a bohyně vyzváni, aby požehnali páru. Dojde také k výměně prstenů a obřad bude ukončen, když snoubenci ruku v ruce přeskakují koště, což symbolizuje, že jako novomanželé překračují hranici mezi svým starým a novým životem.

Co se stane na pohanské svatbě?

Toto jsou prvky pohanské svatby podle American Weddings Blog od American Marriage Ministries:

 • Hosté se shromáždí kolem úředníka a páru v kruhu; tomu se říká posvátný kruh
 • Služebník požehná prostor a vytvoří duchovní kruh tím, že bude vzývat bohy, bohyně a duchy v objetí pohanů
 • Poblíž obřadníka je také oltář s obětinami a předměty mohou být použity při rituálu jednoty páru
 • Tradiční ruční půst a výměna slibů; někdy je zahrnuta výměna prstenů
 • Úřadník a hosté mohou číst, básně, písně a další radostná čtení
 • Je handfasting legální manželství?

  Handfasting může být zákonným sňatkem, pokud je váš úředník certifikován. A ačkoli se půst rukou tradičně provádí na pohanských svatbách, nemusíte být věřící nebo se identifikovat jako součást jiných náboženství, abyste na své svatbě zvážili půst rukou.

  Páry s různými vyznáními se také mohou rozhodnout pro neutrální obřad, jako je půst rukou, protože se nezaměřuje na jediné nebo konkrétní náboženství.

  Závěr

  A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, co si vzít na pohanskou svatbu, která může být formální nebo neformální v závislosti na páru.

  Pohanské svatby se běžně konají venku, takže při rozhodování o oblečení můžete vzít v úvahu přírodní živly a roční období. Někdo by mohl dokonce říci, že oblečení pro hosty je velmi podobné tomu, co byste měli na svatbě Boho.