Co si obléct na odbavení svatby: Co dělat a co nedělat

Předpokládejme, že si nejste jisti, co si obléknout na svatbu; znát správnou etiketu pro ženy a muže úředníka. Probereme také, co jako svatební obřadník nenosit.

Můžete také využít procházení našich blogů o svatbách, abyste se seznámili s etiketou této speciální události. Víte například, co je bílá svatba?

Nejlepší by bylo znát typy svateb a termíny, které vám pomohou připravit se na svatbu.

Co by měl nosit svatební úředník?

Pro ženy

Pro ženu oficiant je první věcí, kterou je třeba zvážit, sladit formálnost nevěsty a ženicha. Chcete obřad pochválit tím, že se nebudete oblékat pod oblečením, že to bude vypadat nevkusně, nebo naopak přehnaně, abyste pár předvedli.

Vzhledem k tomu, že většina svateb je formálních, ženy mohou použít midi nebo čajové šaty, protože jsou dostatečně elegantní pro obřad, aniž by nevěstu vyzdvihovaly jako delší šaty. Nejsou také příliš krátké, které by se na formálním obřadu nehodily.

Je také možné nosit dobře ušitý dámský oblek, pokud vám vyhovuje více než šaty. Pak se držte sytých neutrálních barev, jako je černá a béžová, ale ujistěte se, že se nebudete hodit ke svatebnímu večírku.

Pro muže

Podobně jako u pravidel při výběru toho, co si vzít na sebe, mějte při rozhodování, co si jako mužský úředník vzít na sebe, na paměti celkové téma svatebního obřadu. Pro formální svatby se držte obleků v pevných a neutrálních barvách, jako je černá, tmavě modrá nebo dokonce šedá.

Pak se můžete rozhodnout pro kravatu, která by vám pomohla splynout s tématem svatby. Dávejte si však pozor na styling celkového oděvu, abyste během obřadu nevynikli.

Dalším hlediskem jako mužského svatebního funkcionáře je, že byste neměli vypadat podobně jako ženich a mládenci, stejně jako ženy na svatbě by neměly vypadat jako nevěsta a družička. Zvažte, zda se také nevěsty zeptáte, pokud si nejste jisti, co na sebe.

Co si nenosit na odbavení svatby

Nevypadejte jako družičky a mládenci

Obřadník se může s nevěstou poradit o tom, co mají družičky a mládenci na sobě. Tímto způsobem se můžete vyhnout jejich stylu a barvám, protože úředníci by měli vypadat čestněji než nejbližší přátelé a rodiny páru.

Nevypadejte jako nevěsta nebo ženich

Stejně jako kterýkoli jiný host na svatbě by úředník neměl vyčnívat nebo vyčnívat více než sami nevěsta a ženich. To znamená vyhnout se nošení bílé, pokud to nevěsta neuvede, a nepoužívat stejné materiály, jaké se nacházejí na oblečení páru.

Vyhněte se vzorům a jasným barvám

Vzhledem k tomu, že se od oficianta očekává, že bude čestný, vyhněte se nevkusným barvám, které by také mohly být v rozporu s tématem svatby. To je důvod, proč je lepší držet se neutrálního oblečení a vyhnout se jasným barvám nebo vzorům, jako jsou pruhy nebo kostky, dokonce i na kravatě.

Zajistěte pohodlí

Pamatujte, že se chcete po celou dobu obřadu cítit pohodlně, jinak bude vaše nepohodlí a vrtění vepředu patrné. Ujistěte se, že se můžete cítit sebejistě v tom, co máte na sobě, tím, že si necháte přizpůsobit svůj outfit.

Co by si měl úředník obléci na neformální svatbu?

 • Musíte se stále mírně oblékat, a to i na neformální svatbě
 • V případě mužských funkcionářů mohou zvážit bílou košili s knoflíky a kalhotami
 • V závislosti na obřadu se můžete s nevěstou poradit, zda by byly vhodné džíny a bílá košile s knoflíky
 • Někteří úředníci nosí na neformálních svatbách sako bez kravaty
 • Úřadnice mohou nevěstu konzultovat s jednoduchými šaty nebo rovnou sukni s pěknou halenkou

Může normální člověk odbavit svatbu?

Vaši svatbu může odbavit běžná osoba, jako je blízký přítel nebo příbuzný. Existuje několik možností, které mohou vyzkoušet, i když nejsou členem duchovenstva.

Ověřte si u svého státu, zda udělí pravomoc nebo někoho na jeden den zastoupí. V některých státech je také možné, aby osoba vysvěcená náboženskou skupinou online provedla obřad.

Abyste zajistili, že sňatek bude zákonný, vždy si prostudujte své státní zákony o manželství nebo zavolejte úředníkovi země, kde se bude konat. Poté zkontrolujte, zda osoba, kterou chcete svatbu slavit, bude ve státě a kraji přijata a oprávněna.

Jak mohu celebrovat něčí svatbu?

 • Před uzavřením manželství si prostudujte registrační požadavky
 • Proveďte ordinaci online a zjistěte, zda jsou všechny papíry a zákonné předpisy dokončeny
 • V případě potřeby budete možná muset předložit pověřovací listiny místnímu soudu
 • Ujistěte se, že znáte lhůty pro dokumenty, poplatky a dokonce i to, kdy potřebujete povolení k uzavření sňatku odevzdaného páru
 • Prodiskutujte s párem osnovu obřadu a naplánujte jej s ohledem na zákonné požadavky
 • Přestože by obřad měl být legální, stále ho můžete učinit osobnějším pomocí správných nálad a vtipů
 • Poraďte se s párem, co očekávají, že si na obřad obléknete
 • Závěr

  A to je vše! V tomto článku jsme se dozvěděli, co si obléct na svatbu, a objevili jsme několik pravidel etikety.

  To znamená zajistit, že se neladíte s družičkami a mládenci nebo ženicha nebo nevěstu nezdobíte výraznými a vzorovanými outfity. Ženy mohou nosit například midi šaty nebo oblek, zatímco muži mohou klidně nosit jednobarevné obleky.

  Celkově by měl úředník při obřadu vypadat čestně. A když máte pochybnosti, poraďte se s párem o jejich názorech.