Co si obléct na nedělní svatbu: Nápady na oblečení

Ti, kteří netuší, co si vzít na nedělní večerní svatbu, si mohou přečíst tento průvodce večerním svatebním oblečením pro svatebčany a svatební hosty. Večerní svatby, zejména ty, které se konají v neděli, jsou obvykle formální, takže probereme očekávaný dress code, který byste měli nosit, pokud jste na nějakou pozváni.

Zařadíme také etiketu pro večerní nošení, abyste jako svatební host zůstali skromní a elegantní. A pokud svatební pozvánka uvádí, že dress code je semiformální, podívejte se, co si vzít na semi-formální svatbu.

Obsáhlý průvodce, co si obléknout na nedělní svatbu

Před čímkoli jiným si prosím přečtěte svatební pozvánku nebo svatební web svatby, které se účastníte. Poté postupujte podle žádosti páru, protože večerní svatby se liší v místech a tématech.

Ale pro typickou formální večerní svatbu v neděli, zde je očekávání, co si vzít na sebe:

Kodex svatebního oblečení na svatební párty

Večerní oblečení je formální nebo černé, zvláště pokud se nedělní večerní svatba, které se zúčastníte, bude konat v krytém svatebním místě. A pokud jste součástí svatební hostiny, měli byste odpovídat formálnosti nevěsty a ženicha.

Pár možná také připravil oblečení pro družičky a mládence pro soudržný vzhled. Bez ohledu na to očekávejte dlouhé večerní róby, společenské maxi šaty a dokonce i doplňky jako bolerko nebo šátek pro družičky.

Naproti tomu mládenci, zvláště na nedělní večerní svatbě v černé kravatě, budou obvykle v uniformovaných smokingu. Pokud jsou uvaděči, mohou si podobné smokingy obléci i na nedělní večerní svatbu.

Oblečení pro svatební hosty

Pokud je dress code nedělní večerní svatby, které se účastníte, formální, pak byste měli nosit dlouhé šaty nebo maxi šaty v tmavých barvách. Můžete jej také spojit s šátkem pro větší skromnost a pohodlí, zejména pokud je sezóna chladná.

Pamatujte však, že váš svatební oděv jako hosta nemá zastínit nevěstu. Na nedělní večerní svatbě se tedy vyhněte čemukoli bílému, velmi jasným barvám nebo sexy stylům.

Formální svatby mohou mít také ženy v kalhotových kostýmech, pokud se jim nelíbí sukně a šaty. Blazer můžete spárovat s kalhotami a obléknout je tak, aby odpovídaly formálnosti nedělní svatby.

Oblečení mužského svatebního hosta

Nejlepší by bylo, kdybyste jako mužský host na večerní svatbě vypadali sofistikovaně, ale ne přehnaně oblečeni. Tmavé obleky v černé, námořnické nebo šedé barvě jsou vždy lichotivé, zvláště na večerní svatbu.

Samozřejmě byste neměli nosit džíny a trička, protože jsou nevhodné pro formální svatební oděv. A pokud vám bude formální oblek nepohodlný, můžete si obléknout elegantní sako, pokud celý váš outfit vypadá elegantně a reprezentativně.

Co se bot týče, nikdy neuděláte chybu s koženým párem nebo jakýmikoli formálními obchodními botami. Některé boty jsou stylovou alternativou společenských bot, pokud je nedělní večer venku.

Jaké je nedělní nejlepší oblečení na svatbu?

Možná najdete večerní svatbu, na kterou jste pozváni, abyste požádali své hosty, aby nosili „nejlepší nedělní oblečení“. Co ale tento dress code znamená pro nedělní večerní svatbu?

Nejjednodušší způsob, jak vysvětlit, co znamená svatební oděv „nedělní nejlepší“, je zkombinovat církevní oděv a formální obchodní oděv. Takže přirozeně chcete vypadat formálně, aniž byste byli příliš extravagantní a okouzlující.

Myslete na hezké oblečení, které můžete nosit do kostela, ale i na obchodní svatbu. Pro mužské svatebčany to může znamenat košili na knoflíky s kravatou nebo skromné ​​midi šaty pro ženy.

Nedělní večerní svatba může vyžadovat tento dress code, takže se tomu přizpůsobte. A pokud na svatební pozvánce nebo na webu nejsou uvedeny žádné dress code, přečtěte si, co si obléknout na svatbu bez dress code.

Některé večerní svatby nemusí být tak shovívavé ke svatebnímu úboru. Vždy se můžete zeptat někoho blízkého, pokud si nejste jisti, co na sebe.

Co nosíte na neformální večerní svatbu?

Vaše večerní oblečení se bude lišit od odpoledního svatebního oblečení, protože je obvykle formálnější. Existují však večerní svatby, kde pár uvádí neformální dress code.

Je třeba zdůraznit, že neformální večerní svatba neznamená, že můžete nosit roztrhané džíny, košile s grafikou, cvičební oblečení nebo společenské oblečení. Místo toho přemýšlejte o elegantních ležérních v tmavých barvách, protože se jedná o večerní svatbu.

Zvažte koktejlové oblečení, které je jednodušší a neformálnější. Některé konkrétní nápady na oblečení zahrnují sportovní kabát, tmavý a obyčejný denim, elegantní kombinézu, elegantní halenku nebo sukni ke kolenům.

Jaké je vhodné oblečení na svatbu v 17 hodin?

Svatba v 17 hodin je považována za večerní svatbu, takže očekávejte formální nebo dokonce black tie dress code. K outfitům patří společenské maxi šaty a smokingy, případně můžete použít místo svatby jako vodítko, co si vzít na sebe.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli, co si obléknout na nedělní večerní svatbu na základě obvyklého dress code pro tento typ svatby, což je formální nebo black-tie.

Muži většinou nosí tmavé obleky nebo smokingy, zatímco ženy mohou nosit maxi šaty nebo dlouhé večerní šaty. Přesto se podívejte na pozvánku na svatbu a nezapomeňte se oblékat s ohledem na skromnost, protože událost má upozornit na nevěstu a ženicha.