Co si obléct na mormonskou svatbu: co dělat a co nedělat

Zde je návod, co si obléknout na mormonskou svatbu, kde budete vědět, co můžete a co nedělat pro oblečení mužských a ženských hostů. Dozvíte se také, co můžete očekávat při účasti na mormonské svatbě.

Musíte se držet toho, co si jako host vzít na sebe, zejména na různých typech náboženských svateb. Doporučujeme procházet náš blog, kde najdete další tipy na různé náboženské svatby, abyste měli jistotu, že budete při pozvání uctiví.

Mohlo by vás například zajímat, co si obléct na židovskou svatbu a další.

Co si obléknout na mormonskou svatbu jako host

Oblečení pro mužské hosty na mormonskou svatbu

Při účasti na mormonské svatbě se musíte oblékat formálně jako jiné náboženské svatební obřady. Jak již bylo řečeno, mužští hosté mohou nosit košili s knoflíky k obleku, aby nevypadali ležérně.

Dalším alternativním oblečením pro muže na mormonské svatbě je košile s dlouhým rukávem a knoflíky s kalhotami. Vhodně by měla vypadat i pěkně padnoucí polokošile s khaki.

Samozřejmě se vyhněte oblečení, které obvykle nosíte do tělocvičny, protože by to bylo neuctivé. Našli jsme také zdroje, že pouze nošení kravat je vyhrazeno pro ženicha a blízké rodinné příslušníky.

Oblečení pro ženské hosty na mormonskou svatbu

Bez ohledu na typ svatby je skromnost zásadní zejména pro ženy, když se rozhodují, co si vzít na sebe. Nosit odhalující oblečení by bylo neuctivé k náboženství a nevěstě, protože nechcete ukrást její reflektor.

Pokud se účastníte mormonské svatby, noste pouze oblečení, které nebude přesahovat kotníky. Zdroje například uváděly, že kratší šaty a sukně ke kolenům by byly nevhodné.

Pokud jde o svršek, nechcete, aby vaše ramena a hruď ukazovaly na znamení respektu. Samozřejmě vždy noste halenky nebo šaty s rukávy a můžete si také přečíst, jak nosit šátek na svatbu, pokud potřebujete více zakrýt svým oblečením.

Co nosí mormoni na svatbě?

Ženich

Ženich bude mít uvnitř chrámu zapnutou bílou košili. Bude to také spárovat s bílou kravatou, bílými kalhotami, bílými ponožkami a pantoflemi.

Navíc si pamatujte, že mormoni nosí slavnostní oděv jak během pečetění, tak při obdarování. Velké chrámy si toto oblečení pronajímají, ale lze je také přinést z distribučního centra LDS.

Nevěsta

Podle WeddingLDS musí nevěsty nosit v chrámu bílé svatební šaty s dlouhými rukávy, dlouhými až po zem a vysokým výstřihem. Pokud mají vaše svatební šaty prvek, který nesplňuje žádné z těchto pokynů, chrámové práce poskytnou vložky na krk a rukáv.

Nevěsty si dokonce budou muset v chrámu sundat nebo popohnat vlečku svých svatebních šatů. V distribučním centru LDS jsou také chrámové šaty.

Kromě toho jsou mormonské nevěsty před pečetením obdarovány a oděv, který měly na sobě z obřadu obdarování, je určen k nošení přes pečetní šaty. Nezapomeňte, že v chrámu budete také potřebovat slipy po celé délce, bílé punčochy a bílé pantofle.

Co se stane na mormonské svatbě?

Utěsnění chrámu

Mormoni se žení na věčnost, a proto mají chrámová pečetě. Chrámová svatba nebo pečetní rituál trvá jen asi 30 minut a pro mormony je to významné.

Chrámové pečetění nebo chrámový sňatek znamenají, že pouto páru není jen na zemi, ale také v nebi. Nejen proto, že pečetění je součástí spasení v mormonské víře, ale také to znamenalo, že pouto páru je pro další generace.

Chrám doporučuje

Před zapečetěním chrámu musí mormonský pár získat dvě chrámová doporučení. Získávají je setkáním s vedoucím jejich kongregace a místním státním prezidentem.

Tato praxe dokazuje, že jsou hodni vstoupit do chrámu. Doporučení musí dostat i hosté na jejich svatbě.

Obřad pečetění

Podle American Marriage Ministries si pár poklekne kolem oltáře a zopakuje sliby přednesené členem církve, který provádí pečetní obřad. Po slibech závazku budou prohlášeni za manžele a poté obdrží požehnání Církve.

Všimněte si, že ti, kdo se účastní pečetního obřadu, nemohou mluvit o podrobnostech toho, co se stalo. Mějte to tedy na paměti a nefotografujte obřad.

Může někdo jít na mormonskou svatbu?

Nemormoni a ti, kteří nejsou členy, se nemohou zúčastnit mormonské svatby ani vstoupit do mormonského chrámu. Proto některé mormonské páry pořádají před zapečetěním chrámu civilní obřad, aby zahrnul své přátele, kteří se nemohou zúčastnit.

To umožňuje mormonským párům mít stále tradiční americké svatební zvyky se svými přáteli jakéhokoli náboženství. Nicméně, pokud jste jedním z lidí, kteří se mohou zúčastnit svatby páru v mormonském chrámu, pamatujte, že byste poté neměli mluvit o podrobnostech obřadu.

Mají mormonské svatby takovou recepci?

Mormoni mají po obřadu prstenu recepci. Nečekejte však žádný alkohol, na rozdíl od jiných typů svatebních hostin.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, co si obléct na mormonskou svatbu, kde je zásadní formálnost a skromnost.

Ale především si pamatujte, že nemormoni se nemohou zúčastnit pečetění chrámu. A pokud se nemůžete zúčastnit, je pravděpodobné, že vás vaši přátelé místo toho pozvou na civilní obřad.

Doufáme, že to pomůže; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.