Co si obléct na mexickou svatbu: co dělat a co ne

Probereme, co si obléknout na mexickou svatbu jako nevěsta, ženich a host. A pro větší klid zahrneme také etiketu pro mexickou svatbu, takže budete vědět, co dělat a co ne, zejména co si obléct.

Chcete znát i průvodce oblečením pro jiné typy svateb? Neváhejte a projděte si náš blog, kde se dozvíte, co si obléct na svatbu v kostele a další.

Co nosit na mexickou svatbu a nápady na oblečení

Nevěsta

Nevěsta se může rozhodnout pro šaty ovlivněné domorodými ženami v podobě svatebních šatů Huipil. Může nosit i něco s jasnými výšivkami a barvami, ovlivněné tím, co nosily ženy starověkého Mexika.

Španělský vliv je patrný i u některých svatebních šatů na mexickou svatbu. Patří mezi ně šaty ve stylu flamenca nebo salsy nebo šaty s vrstvenými volány v kombinaci s bolerkem a mantilovým závojem pro luxusní svatbu.

Nezapomeňte na šperky, protože jsou také vlivné pro mexickou svatbu. Nevěsta může nosit poutavé krystaly a korálky, které jsou stejně barevné jako její šaty.

Ženich

Stejně jako nevěsta jsou i ženichové na mexické svatbě velmi styloví. Mexičtí ženichové tradičně nosí košili zvanou guayabera v kombinaci s černými plátěnými kalhotami.

Guayaberu odlišíte od ostatních lněných košil, protože má dvě svislé záhyby nebo výšivky a čtyři přední kapsy. Někteří ženichové dokonce tuto košili spárují s bolerkem a westernovými botami k obuvi.

Pro některé ženichy na mexické svatbě je však také přijatelné nosit klasický černý oblek nebo smoking, pokud chtějí.

Hosté

Svatební party mexické svatby je ladící, podobně jako jiné typy svateb. To znamená, že družičky a mládenci jsou sladěni, ať už jde o jejich šaty s kravatou toho druhého.

Květináčci a nositelé prstenů také doplňují zbytek svatební hostiny. Co si ale obléknout na mexickou svatbu jako host?

Vzhledem k tomu, že se mexické svatby konají v kostele, musí mít hosté vhodné církevní oblečení. Ženy mohou nosit neskromné ​​šaty nebo je spárovat s šátkem, aby si zakryly ramena.

Muži naopak mohou nosit obleky a kalhoty. Pro jistotu si zkontrolujte dress code.

Je v pořádku nosit červenou na mexickou svatbu?

Stejně jako jiné mexické slavnosti, ani mexická svatba se nevyhýbá barevným tématům, včetně červené. Oblečení svatebčanů může dokonce obsahovat červené výšivky a další detaily, jako je krajka.

Některé nevěsty také začleňují červenou do svých svatebních šatů, aby symbolizovaly vášnivé manželství. Takže jako host by mělo být v pořádku nosit červenou na mexickou svatbu, pokud to nebude odvádět pozornost od páru.

Nezapomínejte na svatební etiketu, že pár, zvláště nevěsta, nesmí upgradovat. Můžete si u nevěsty ověřit dress code nebo zvolit tmavší odstín červené, aby nepůsobila tak rušivě.

Pokud chcete na svatbě nějaké jedinečné barvy, některé páry pořádají svérázné obřady. Přečtěte si například, co si vzít na halloweenskou svatbu.

Můžete si vzít černé šaty na mexickou svatbu?

Černá je přijatelná barva na mexickou svatbu, zejména ve formálním prostředí. Hosté mohou mít na sobě černé šaty nebo černý oblek s kravatou, zvláště při svatbě v kostele.

Může však být vhodnější zakomponovat do svého oděvu jiné barvy, především pokud se svatba koná během dne. Klidně do svého outfitu zařaďte živé mexické barvy, jako je červená, oranžová nebo modrá.

Černá je někdy v některých kulturách spojována se smůlou a smutkem. Věděli jste ale, že některé nevěsty se rozhodnou i pro černé svatební šaty?

Zde je to, co znamenají černé svatební šaty.

Jaká je tradice mexických svateb?

Katolická mše

V kostele se koná tradiční mexický svatební obřad a obvykle je to celá katolická mše, která trvá hodinu. Na této svaté bohoslužbě můžete očekávat prvky jako společenství.

Los Padrinos

Los Padrinos odkazují na oficiální sponzory mexické svatby. Nevěsta a ženich si je vybírají sami a mohou být považováni za sponzory dárků nebo za vzor sponzorů.

El Lazo

Padrino a madrina na mexické svatbě kolem páru umístí velký růženec nebo hedvábnou šňůru. To znamená stát se jedním v Božích očích a je to navždy uchováno v domě novomanželů.

Las arras matriomoniales

Las arras matriomoniales jsou svatební mince na mexické svatbě. Je to 13 mincí, které znamenají Ježíše a jeho 12 učedníků, a také představují bohatství ženicha.

La Tornaboda

La Tornaboda odkazuje na afterparty s blízkými přáteli a rodinou. Stává se to po recepci, ale zahrnuje pouze nejbližší osoby páru.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se naučili, co se nosí na mexickou svatbu, a to zahrnuje starodávné a tradiční oblečení se španělskými vlivy.

Jako host mějte na paměti formálnost a skromnost, protože mexické svatby se konají v kostele. A stejně jako na jiných svatbách si ověřte čas a dress code, abyste se o outfitu rozhodli mnohem snadněji.