Co si obléct na katolickou svatbu: Co dělat a co nedělat

Každý host musí vědět, co si obléci na katolickou svatbu, což znamená praktikovat skromnost a vyhýbat se potenciálně neuctivým volbám šatníku. Níže si tyto dvě úvahy projdeme podrobněji.

Chcete-li získat další průvodce etiketou týkající se svatebního oblečení, můžete si procházet náš blog, protože řešíme různé typy svateb. Protože jste zvědaví na svatební úbor pro hosty na katolické svatbě, doporučujeme přečíst si, co si vzít na svatbu v kostele.

Co si obléknout na katolickou svatbu pro hosty

Procvičujte si skromnost

 • Zkontrolujte dress code uvedený na svatební pozvánce, abyste věděli, co snoubenci od svých hostů očekává
 • Řiďte se barevným schématem uvedeným na pozvánce, abyste věděli, jaké barvy nosit
 • Očekávejte, že katolické svatby, které se obvykle konají v kostelech, budou dodržovat formální dress code
 • Dejte si pozor na odhalující oblečení, například na výstřihu, hrudi a ramenech; v případě potřeby noste přikrývky, jako je šátek, sako nebo sako
 • Vyhněte se příliš krátkému oblečení pro muže i ženy
 • Uvažujte o mírných podpatcích pro ženy a pro muže zvolte obuv s těsnou špičkou

Co nenosit

 • Rozhodněte se pro neutrální barvy a nikdy jasné tóny, díky kterým vyniknete
 • Nepřehánějte to s make-upem a doplňky na katolické svatbě
 • Dodržujte základní svatební etiketu nenosit bílou, protože je to barva vyhrazená pro nevěstu
 • Vyhněte se outfitům, které nevěstu a ženicha ukradnou v centru pozornosti
 • Předpokládejme, že trička, džíny a topy s grafikou jsou na katolické svatbě nevhodné
 • Zvažte možnost nechat si ušít oblečení na míru, aby vám perfektně sedělo, ale vyhněte se těsnému oblečení

Má katolická církev kodex oblékání?

Katolická církev sama o sobě nemá žádný dress code, ale mělo by se předpokládat, že se musíte správně oblékat, když jste uvnitř kostela. Pokud se například účastníte katolické svatby, bude zahrnovat celou mši a přijímání, takže se vyvarujte nošení oblečení, které je považováno za neuctivé.

Oblékání katolické církve je mezi formálním a poloformálním. Příkladem oblečení pro muže může být košile s límečkem v kombinaci s kalhotami, zatímco ženy mohou nosit skromné ​​šaty se svatebními rukavicemi nebo kalhotovými kostýmy.

S ohledem na to nenoste v katolickém kostele sportovní nebo cvičební oblečení, jako jsou dresy, joggingové šortky nebo kalhoty na jógu. Kromě toho jsou tílka, topy bez rukávů, hluboké halenky, halenky bez ramen a výrazná trička také neuctivá.

Co si hosté oblékají na katolickou svatbu?

Muži

Mužští hosté obvykle nosí obyčejnou košili a kravatu, když se účastní katolické svatby. Pokud je to však možné, oblek by byl lepší, protože je formálnější.

Vyhněte se všemu, co by odhalovalo ruce, nohy nebo chodidla, abyste si procvičili respekt. Musíte se také vyhnout nošení klobouku na katolické svatbě.

Ženy

Svatební hosté na katolické svatbě mohou nosit midi šaty s šátkem nebo sakem, které zakryje ramena a hrudník, pokud mají nižší výstřih. Mohou také předpokládat, že šortky jsou nepřijatelné nebo jakékoli oblečení, které při sezení odhaluje stehna.

Stojí za to připomenout ženským hostům, aby nikdy nenosily bílou a jiné příbuzné barvy na znamení úcty k nevěstě. A podobně jako na jiných svatbách nevolte stejnou barvu jako svatební hostina, abyste se odlišili od hostů.

Účastníte se také náhodou civilního sňatku? Přečtěte si, co si obléct na civilní svatbu.

Mohu nosit černou na katolickou svatbu?

Na katolickou svatbu můžete nosit černou, pokud nejde o plnohodnotný černý oděv. Nejlepší je však zařadit do outfitu další neutrální barvy, aby nepůsobil příliš ponuře.

Pokud si nejste jisti, můžete to vždy zkontrolovat u dvojice. Pamatujte, že někteří lidé spojují černou se smutkem nebo smůlou, takže je nejlepší zeptat se hostitelů na výběr barvy.

V některých případech jsou katolické svatby formální nebo black-tie, takže černá je přijatelná pro obleky a šaty hostů. Černá je také mezi barvami oblečení na večerní recepci.

Můžete nosit červenou do katolické církve?

Neexistují žádná konkrétní pravidla, která by zakazovala nosit červenou uvnitř katolického kostela. Ale pokud se účastníte svatby, červená je příliš odvážná jako barevná volba pro každého hosta.

Pamatujte, že skromnost a jemnost jsou zásadní a červená může být považována za odvážnou barvu. Pokud je však součástí barevného schématu a máte signál od páru, je stále dobré zvolit tmavší odstíny červené, protože jsou méně poutavé než jasně červené.

Víte, že některé nevěsty dokonce nosí čtené? Zde je to, co znamenají červené svatební šaty.

Můžete nosit sandály do katolické církve?

Neexistuje žádná omezení pro nošení sandálů v katolickém kostele, ale může být nevhodné, pokud se účastníte svatby s formálním dress codem. Vyhněte se sandálům, které vypadají jako žabky s řemínky, a dejte přednost těm, kteří mají sklon k poloneformálnímu stylu.

Závěr

Byl tento průvodce užitečný? Mluvili jsme o tom, co si obléct na katolickou svatbu tím, že jsme zvážili skromnost a vyvarovali se potenciálně neuctivých kusů oblečení.

Rychlá rekapitulace znamená nenosit nic, co by se ponořilo, ukazovat ramena, příliš krátké nebo poutavé barvy. Samozřejmě musíte také zkontrolovat dress code na vaší pozvánce nebo požádat pár, aby se ujistil, že to, co budete mít na sobě, je přijatelné.