Co si obléct na jarní svatbu: Nejlepší nápady na oblečení

Přečtěte si tuto příručku o tom, co nosit na jarní svatbu, která pojednává o stylových příručkách pro ženy a muže. Budeme také mluvit o nejlepších barvách pro tuto sezónu, které jsou stále vhodné pro svatbu.

Neváhejte a prohlédněte si náš svatební blog, protože máme módní tipy pro různá roční období. Možná vás také zajímá, co si obléknout například na zimní svatbu.

Nápady pro hosty, co si obléknout na jarní svatbu

Hostky

Účast na jarní svatbě jako host znamená, že máte na výběr z řady jarních šatů. Vzpomeňte si na splývavé midi šaty se vzrušujícími vzory, které jsou stále dostatečně jemné, aby zůstaly uctivé k nevěstě.

A protože jarní svatby často využívají rozkvetlých květin, často se zúčastníte té, která se koná na zahradě. Zvažte přidání šátku nebo kardiganu k vašemu outfitu, abyste se venku cítili pohodlně.

Můžete si také obléct elegantní overal nebo zkombinovat sukni a top, pokud jim dáváte přednost před šaty. Ale samozřejmě nechcete na svatbě vypadat ležérně, takže zvažte oblečení, které je stále formální a není nevkusné nebo příliš odhalující.

Mužští hosté

Pokud jste mužským hostem na jarní svatbě, můžete experimentovat s přizpůsobením různých kalhot k topům. Zkontrolujte si dress code ohledně formality a předpokládejte, že sportovní oblečení by bylo na svatbu nevhodné.

Některé atraktivní stylové možnosti pro mužské hosty, kteří se účastní jarní svatby, zahrnují párování košile na knoflíky s společenskými kalhotami nebo polokošile s khaki. Pokud je událost formálnější, můžete si vzít i oblek, ke kravatě si pak oblékněte zajímavý, ale ne příliš nápadný design.

Bílé tričko můžete spárovat s neutrálním sakem nebo oblekem s odpovídajícími kalhotami pro poloformální dress code. A pokud jde o boty, nikdy neuděláte chybu s hnědým koženým párem.

Nejlepší barvy na jarní svatbu

Některé z nejlepších barev, které je třeba vzít v úvahu při rozhodování, co si vzít na jarní svatbu, zahrnují pastelové, neutrální, světlé barvy nebo dokonce jasné tóny připomínající rozkvetlé květiny.

Vzory jako květiny a tečky jsou také přijatelné. Je však třeba klást důraz na vytvoření outfitu, který neodvede pozornost nevěsty a ženicha.

Měli byste také dodržovat základní svatební etiketu, jako je vyhnout se nošení bílé, která je obvykle vyhrazena nevěstě, a ujistit se, že nemáte na sobě barvy svatební hostiny. Na druhou stranu černá může být pro jarní svatbu přijatelná, pokud není jedinou barvou vašeho outfitu.

Co nosíte na jarní svatbě

Nevěsta

Nevěsty mohou zvážit svatební šaty nebo šaty s květinovou krajkou, aby vzdaly hold jarní sezóně. Její šaty mohou mít navíc složité výšivky, nášivky a další ozdoby, které by vám připomněly samotné jaro.

Jarní počasí je ideální i pro róbu s dlouhým rukávem s vinnými a květinovými detaily. Co se barvy týče, nevěsta se může rozhodnout pro tradiční bílé svatební šaty, ale na jarní svatbu se hodí i jemné růžové, modré a fialové.

A pokud jde o doplňky, můžete zvážit kratší závoj s květinovou korunkou. Může se skládat z vašich oblíbených květin, které odpovídají barevné paletě svatby.

Ženich

Ženich má na výběr z mnoha barev pro svůj jarní svatební oděv. Některé z nich zahrnují šedou, modrou a samozřejmě neutrální barvy, jako je hnědá nebo hnědá, aby nevěstu doplnily.

Můžete se rozhodnout pro lehčí bundu nebo kabát pro pohodlí a styl, v závislosti na počasí. Jarnímu svatebnímu ženichovi by slušely i vesty.

Ženich stále může na svém outfitu uvést zajímavé barvy, jako je červená nebo zelená, ať už v kravatě nebo vnitřní košili. Ale samozřejmě nezapomeňte na boutonniere a využijte jarní květiny.

Co nosíte na jarní svatbu v 17:00?

Jaro může být chladné, zvláště když je kolem 17:00. Pokud očekáváte, že se svatba bude konat během této doby, je nejlepší vzít si s sebou něco, co si můžete vzít k outfitu na vrstvení.

Vyberte si šátek, sako nebo jednoduchý kardigan, který se hodí k vašim šatům. Mužští hosté mohou na jarní svatbu v 17 hodin vrstvit své outfity také se saky.

Nezapomeňte však, že na svatbu stále chcete elegantní pokrytí. Vyhněte se ležérně vyhlížejícím bundám a kabátům, ale buďte opatrní s poutavými barvami, abyste nevynikli.

Mohu si vzít kalhoty na jarní svatbu?

Neexistují žádná pravidla, která by hostům zakazovala nosit kalhoty na jarní svatbu. Kalhoty se mohou dokonce cítit pohodlněji, protože jaro může být větrné a chladné.

Stále však prosím dodržujte dress code a vyhněte se kalhotám jako džíny, které jsou spíše ležérní. Na formální nebo poloformální záležitost byste také neměli nosit cargo kalhoty nebo jiné nevhodné kalhoty.

Účastníte se také letní svatby? Přečtěte si, co si obléknout na letní svatbu, abyste se ujistili, že se budete cítit pohodlně, ale s respektem.

Závěr

Doufáme, že vám to pomohlo při plánování vašeho oblečení! Právě jsme diskutovali o tom, co si vzít na jarní svatbu, a zjistili jsme, že elegantní šaty, kombinézy a květinové vzory jsou přijatelné pro ženy.

Na druhou stranu, mužští hosté mohou zvážit košili s knoflíky a společenské kalhoty nebo khaki s pólem. A protože jaro může být svěží, nezapomeňte si vzít šál nebo bundu, abyste zůstali v pohodlí.