Co si obléct na japonskou svatbu: Průvodce etiketou

Pokud si nejste jisti, co si vzít na japonskou svatbu, zvažte tipy, co si mužští a dámskí hosté musí obléci na japonskou svatbu, aby si zachovali respekt. Pokud jde o formálnost a styl oblečení na japonskou svatbu, je třeba dodržovat etiketu, kterou naleznete níže.

Probereme také, jaké barvy nosit na japonské svatbě, protože podobně jako v jiných kulturách se některé barvy mohou zdát ke svatbě neuctivé. A pokud vás zajímají další průvodci oblečením svatebních hostů po celém světě, zvažte procházení našeho blogu.

Víte například, co si vzít na čínskou svatbu?

Co si obléknout na japonskou svatbu jako host

Co mužští hosté nosí na japonskou svatbu

Muži navštěvující japonské svatby mohou zvážit formální nebo poloformální oblečení. Stejně jako pozvání na jiné svatební obřady, zkontrolujte pozvánku, abyste věděli očekávaný dress code.

Když se účastníte japonského svatebního obřadu, nikdy neuděláte chybu v černém obleku a bílé kravatě. Moderní japonské svatby přijímají kromě černé a bílé také mužské hosty v oblecích a barvách kravat.

Tmavá barva by samozřejmě byla formálnější, ale nezapomeňte se vyhnout černé kravatě, protože podle některých odkazů je vyhrazena pro pohřby. Můžete také přinést převlečení, pokud se jedná o modernější svatbu, kde může být hostina neformálnější, v závislosti na nevěstě a ženichovi.

Co si ženy oblékají na japonskou svatbu

Existují podobnosti mezi jinými a japonskými svatbami ohledně znalosti vhodného oblečení pro ženy. Například můžete nosit dlouhé šaty, protože jsou skromné ​​a formální na japonskou svatbu.

Sukně ke kolenům a skromná halenka jsou také vhodné, pokud váš top neodhaluje ramena. Pokud ano, oblečte si přes top bolerko nebo jakýkoli zakryt, abyste nevypadali odhalující.

Samozřejmě se očekává, že nebude mít na sobě nic příliš honosného. A jako na každé jiné svatbě se prosím vyhněte svatebním barvám a detailům, jako je bílá, protože nechcete vypadat, jako byste se snažili nevěstu předvést.

Další tipy na etiketu oblečení japonských svatebních hostů

 • Na jiných svatbách se vyvarujte křiklavého a odhalujícího oblečení podobného očekávané etiketě; ujistěte se, že neukazujete ramena, kolena a dokonce i prsty u nohou
 • Na japonské svatbě si nenoste nic příliš neformálního nebo nápadného
 • Kimono noste, pouze pokud víte, jak je správně nosit
 • Na japonskou svatbu nikdy nenoste bílou
 • Na japonskou svatbu si vyberte formální boty
 • Ujistěte se, že váš outfit nepřevyšuje nevěstu

Jaké barvy nosíte na japonské svatbě?

Můžete si vybrat většinu barev pro své svatební oblečení na japonských svatbách kromě bílé. Ale samozřejmě pozor na požadavek páru vyhnout se konkrétní barvě.

Také nechcete nosit poutavé barvy, které odvedou pozornost od páru. V případě pochybností si můžete přinést i tmavý a jednobarevný kryt.

Nejlepší by bylo zeptat se někoho blízkého, co si vzít na japonskou svatbu. Moderní svatby mohou mít hosté dnes nosit vzrušující barvy a vzory.

Další tipy týkající se barvy, kterou nosit, najdete v tom, jakou barvu nosíte na svatbu.

Nosí Japonci na svatbu černou?

Většina zmínek o nošení černé na japonskou svatbu je v pořádku, i když někteří tvrdili, že se muži vyvarují černé kravaty. Na japonské svatbě jsou přijatelné konzervativní černé koktejlové šaty nebo černý oblek.

Jedinou často zmiňovanou barvou, která se vyhýbá nošení, když se účastníte japonské svatby, je bílá. Můžete však také mluvit se samotným párem, abyste zjistili, zda mají konkrétní barvy, které chtějí, aby hosté nosili nebo nenosili na svatební obřad.

Kolik peněz dáváte na japonskou svatbu?

Jako host musíte vědět, co si obléknout na japonskou svatbu a etiketu pro peněžní dary. Hotovostní dárek pro japonskou svatbu se nazývá Goshugi, uvnitř speciální obálky zvané Goshugi-bukuro.

Částka, kterou můžete dát, závisí na vaší blízkosti k japonskému páru. Například příbuzní dají asi 1000 dolarů, přátelé 300 dolarů a učitel nebo šéf páru jim dá asi 500 dolarů. Dále prosím uvádějte nové účty a nikdy ty dělitelné dvěma.

Co očekávat na japonské svatbě

Kromě toho, že víte, co si obléknout nebo přinést na japonské svatby, zde je to, co můžete očekávat při účasti na japonském svatebním obřadu:

 • Náboženské japonské svatební obřady se konají ve svatyni ve stylu šintoismu; v dnešní době může být uvnitř hotelu
 • Šintoistický kněz povede svatební obřad s nejbližšími příbuznými a přáteli páru
 • Pár je oblečen v tradičním kimonu
 • Japonský pár se očistí a vypije saké
 • Ženich přečte slova závazku
 • Šintoistickým božstvům jsou dávány obětiny
 • Po obřadu následuje recepce s dalšími hosty
 • Podobně jako na jiných svatebních hostinách jsou na japonské svatební hostině proslovy a písně

Nemělo by vás překvapit, že v dnešní době stále více japonských svateb zahrnuje do obřadu a recepce také západní prvky.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli, co si obléknout na japonskou svatbu, která může být cokoli, pokud to není odhalující a v bílé barvě.

Muži mohou nosit obleky, zatímco ženy by se měly vyhýbat oblečení, které jim ukazuje ramena, kolena a prsty u nohou. A pokud jde o kimono, noste jen jedno, pokud znáte správný způsob.