Co si obléct na italskou svatbu: Nejlepší oblečení

Pokud si nejste jisti, co si obléknout na italskou svatbu, musíte zvážit dva faktory. Nejprve si projdeme, jak by dress code a funkčnost měly ovlivnit váš outfit jako svatebního hosta na italskou svatbu.

A pokud máte další otázky týkající se různých oděvů hostů na různých svatbách, můžete si procházet náš blog a dozvědět se více. Například jsme také mluvili o tom, co si obléct na africkou svatbu a další.

Pamatujte, že musíte dodržovat zvyky a tradice svatby, které se účastníte jako host.

Co si obléknout na italskou svatbu jako host

Dodržujte dress code

Než cokoli jiného, ​​budete chtít zkontrolovat svatební pozvánku na dress code uvedený nevěstou a ženichem. Pokud je to formální, typický italský svatební dress code, mužští hosté se mohou rozhodnout pro dobře padnoucí oblek a ženy v elegantních dlouhých šatech.

Jak již bylo řečeno, při stylování oblečení musíte mít na paměti skromnost a jemnost. Kromě dodržování kodexu oblékání by bylo nejlepší, kdybyste si dávali pozor na to, abyste si oblékli něco, co by mohlo vypadat, že se snažíte pár vylepšit.

Dá se s jistotou říci, že neodhalování příliš kůže je vnímáno jako elegantnější a noblesnější. Pokud si však nejste jisti, vždy si můžete ujasnit, co od nevěsty a ženicha očekávají, zvláště pokud si nejste jisti kódem oblékání.

Buďte funkční

Dalším vodítkem, které vám pomůže rozhodnout, co si obléci na italskou svatbu, je místo obřadu. Samozřejmě, že formální oděv se očekává u svateb konaných v kostele nebo kapli, zatímco venkovní obřady jsou obvykle tolerantnější a poloformální oděv může fungovat.

Pokud víte, že umístění italské svatby bude náročné, musíte se vhodně obléknout. Možná, že pár má cílovou svatbu v Itálii na dlážděné ulici, takže ženy mohou přeskočit boty na podpatku a nosit vhodné ploché boty pro pohodlí a přitom být formální.

Musíte se také oblékat podle ročního období, abyste se vyhnuli horku nebo chladu, v závislosti na počasí v místě. Zde je cenný průvodce, co si obléknout na svatbu ve vinařství, pokud má pár svatbu na italské vinici.

Co si mám vzít na svatbu v Itálii?

Nevěsta

Podle společnosti Exclusive Italy Weddings, která plánuje svatby v Itálii na více než deset let, můžete nosit tradiční bílé svatební šaty. Můžete si také předem koupit italské svatební šaty, abyste z této módní evropské země vytěžili maximum.

Jen nezapomeňte zvážit, kde se vezmete, protože v kostele chcete zůstat skromní. Na druhou stranu, symbolický italský svatební obřad umožňuje nevěstám odvážně se oblékat do stylů svatebních šatů, z nichž některé mají dokonce vysoké rozparky a střihy bez zad.

Pokud chcete něco z krabice, moderní nevěsty v Itálii se mohou dokonce rozhodnout pro svatební kombinézu. Kromě toho nejste omezeni na nošení bílé, pokud se poradíte s rodinou, pokud jsou některé tradiční, abyste předešli případným nedorozuměním.

Ženich

Dá se s jistotou předpokládat, že italští muži jsou známí tím, že jsou módní, takže jako ženich v Itálii se chcete oblékat podle těchto standardů. Rozhodněte se pro stylový oblek a kravatu a ujistěte se, že jsou odpovídajícím způsobem přizpůsobeny.

Tím, že si oblečení upravíte podle svých rozměrů, vytvoříte výrazný rozdíl ve vašem vzhledu, spíše než když budete mít na sobě něco příliš těsného nebo příliš volného. Budete vypadat chytřeji a elegantněji a existuje řada italských návrhářů obleků, které můžete zvážit.

Italský ženich má navíc v kapse obvykle železo. Toto kouzlo symbolizuje sílu vašeho závazku vůči nevěstě a také se věří, že odhání zlé oko.

Svatební večírek

Místo, roční období a čas konání ovlivní, co by si měly matky nevěsty a ženicha obléci na italskou svatbu. Totéž platí pro družičku a zbytek svatebčanů.

Neexistují žádná specifická pravidla, která musíte při plánování outfitu pro svatebčany a párové maminky dodržovat. Pamatujte, že by měli být odlišitelní od ostatních hostů.

Jaké barvy nosit na italskou svatbu

Můžete se podívat na barevnou paletu uvedenou ve svatební pozvánce, abyste věděli, jaké barvy nosit. Například na italské svatbě se musíte vyhnout černé, protože souvisí se smutkem.

Pamatujte, že většina Itálie následuje katolicismus, kde je černá barva tradiční barvou smutku. A samozřejmě nesmíte mít bílé oblečení nevěsty.

Pokud se oblékáte na léto, je třeba zvážit další světlé barvy. Poslední věc, kterou chcete, je urazit nevěstu, i když to není váš záměr.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se naučili, co si obléknout na italskou svatbu tím, že jsme zvážili dress code a měli na paměti funkčnost.

Většina italských svateb je katolická a konají se v kostelech, takže můžete předpokládat, že skromnost a formálnost jsou rozhodující při rozhodování o outfitu. Ale pokud je místo venku, musíte se pohodlně obléknout a předvídat výzvy počasí.

Doufáme, že tato příručka odpoví na všechny vaše otázky; zanechte nám komentář, pokud ještě nějaký máte.