Co si obléct na horkou svatbu: Nejlepší nápady na oblečení

Pokud přemýšlíte, co si vzít na žhavou svatbu, bylo by nejlepší vědět, co je pohodlné a vhodné pro každý svatební dress code. Proto poskytneme příklady oblečení pro formální, poloformální a neformální svatbu, když jsou podmínky horké.

A když už jsme u toho horkého, bude svatba v letních měsících? Opět se můžete podívat na tuto příručku o tom, co nosit na letní svatbu, kde najdete další informace.

Co si obléknout na žhavou svatbu jako svatební host

Žhavá formální svatba

Vytváření oděvu svatebního hosta může být složité, pokud má žhavá svatba formální dress code. Formální svatby obvykle mívají muži v oblecích a kravatách a ženy v dlouhých šatech nebo kalhotových kostýmech.

Výběrem lehkých materiálů pro vaše oblečení můžete zůstat v pohodlí i v parném počasí. Vyberte si například len nebo bavlnu, protože jsou k obleku nebo košili s límečkem prodyšnější.

Ženy si také dokážou zachovat formálnost i u midi šatů, zejména jak stylizujete celkový oděv. I když by bylo neformální nosit krátké kusy oblečení, vždy můžete zvolit konzervativní šaty s rukávem nebo výstřihem, i když nejsou dlouhé nebo vrstvené.

Poloformální žhavá svatba

Některé svatby v létě nebo na pláži obvykle vyžadují poloformální dress code. Pokud je však čas a místo horké, můžete dodržovat dress code, aniž byste obětovali pohodlí výběrem barev, které nebudou absorbovat teplo.

Vyberte si například světlé a pastelové barvy než tmavé barvy, jako je černá, kaštanová nebo tmavě modrá. Místo toho se rozhodněte pro dětské barvy, ale nezapomeňte se vyhnout bílé, abyste zachovali etiketu pro nevěstu.

Můžete se také rozhodnout pro splývavé střihy, jako jsou široké kalhoty a elegantní halenka pro ženské hosty, nebo mužští hosté mohou místo horkého smokingu nebo obleku nosit světlou košili a kalhoty s knoflíky. Jen se ujistěte, že vaše barvy nebo celkový outfit neodpovídají tématu toho, co má svatebčan na sobě.

Neformální žhavá svatba

Pokud jste obdrželi pozvánku na svatbu a značí neformální svatbu, bude snazší naplánovat vaše oblečení, abyste se na události nepřehřáli. To však neznamená, že byste se neměli snažit o to, co máte na svatbě na sobě.

Měli byste zůstat přiměření a nevypadat příliš odhalující. Vyhněte se lenošení nebo cvičebnímu oblečení, i když by bylo pohodlné na horkou svatbu.

Místo toho mohou ženy vyzkoušet kombinézy nebo šaty nad kolena se sandály, zejména na svatbě na horké pláži. Muži naopak mohou uvažovat o polokošile s chinos kalhotami v závislosti na tématu svatby.

Pro nevěstu a ženicha

Nevěsty, které se vdávají v teplém počasí, se nemusí vzdát svého vysněného stylu. Stále můžete vypadat elegantně a nádherně výběrem svatebních šatů ideálních do letních veder.

Vyberte si například svatební šaty, které používají lehké a průsvitné látky, takže neulpívají na pokožce. Hedvábí je také pohodlné a můžete si upravit délku šatů, záda, rukávy nebo výstřih, abyste se necítili sevřeni.

Na druhou stranu, ženich může experimentovat s různými barvami kromě klasického černého smokingu. Můžete dokonce přeskočit oblek a místo toho nosit vestu.

Přečtěte si, co nosí ženich na svatbu, kde najdete tipy na styling, abyste měli jistotu, že budete oslniví jako vaše nevěsta.

Co nosíte na svatbu, když je horko?

Použijte tyto tipy při výběru oblečení, které si vezmete na svatbu, pokud víte, že bude horko. Jen pamatujte na dress code a tradice svatby, aby zůstaly vhodné.

 • Rozhodněte se pro prodyšné a tenké látky; dbejte na to, jak vrstvíte oblečení
 • Světlé barvy se budou cítit pohodlněji v horkém svatebním místě
 • Můžete mít kratší délky rukávů a lemů, ale pamatujte na konzervativní svatební místa
 • S dobře padnoucím oblečením budete vypadat elegantně, ale vyhněte se oblečení, které těsně přiléhá k tělu
 • Vezměte si sluneční brýle nebo nahřívací brýle pro dodatečnou ochranu proti UV záření
 • Ženy mohou zvážit elegantní sandály než boty, zatímco muži si mohou vybrat páry, které jsou lehčí a v horkém období se budou cítit pohodlněji.
 • Minimalizujte šperky, které budete nosit
 • Nechte si vlasy z obličeje

Jak zůstanete ve svatební den v pohodě?

 • Zajistěte svatebčanům stín, zvláště pokud se jedná o venkovní svatební místo; pronajmout si stany nebo slunečníky
 • Strategizovat uspořádání místa svatby, aby obřad, hosté nebo jídlo na recepci, jako je bufet nebo dort, nebyly přímo pod sluncem
 • Udělejte svatbu ráno nebo večer
 • Jako svatební motiv použijte světlé barevné schéma
 • Rozhodněte se pro poloformální dress code
 • Poskytněte fanoušky jako svatební laskavosti
 • Ujistěte se, že balená voda je snadno dostupná pro každého
 • Zahrňte do svatební výzdoby led
 • Nabízejte ve svém menu mražené dezerty a nápoje

Závěr

A to je vše! Chcete-li rekapitulovat, co si vzít na žhavou svatbu, musíte zvážit dress code.

Ale v konečném důsledku bude střih, barva a látka vašeho oblečení určovat vaše celkové pohodlí. Stále se můžete vyhnout přehřátí, ale zůstat vhodný pro svatbu se správným plánováním.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou; dejte nám vědět níže, jak se budete oblékat, pokud bude na svatbě horko.