Co si obléct na havajskou svatbu: Nápady na oblečení

Pokud si nejste jisti, co si obléknout na havajskou svatbu, zde jsou některé vhodné nápady na oblečení pro nevěstu, ženicha a hosty. Probereme také očekávaný dress code na ostrovních svatbách, jako jsou ty, které se konají na Havaji.

Když už jsme u ostrovních svateb, plánujete svatbu v destinaci? Možná vás zajímá, co je považováno za cílovou svatbu, takže se neváhejte podívat na naši diskuzi týkající se tohoto typu svatby.

Co nosíte na havajské svatbě?

Nevěsta a ženich

Tradičně musí mít nevěsta a ženich na havajské svatbě bílou barvu a styl jejich oblečení se hodí na plážovou svatbu. Snoubenci však k sobě musí ladit i formálností, takže pokud má nevěsta na sobě formálnější svatební róbu, pak by měl mít společenský oblek nebo smoking i ženich.

Vzhledem k tomu, že je to vaše svatba, máte na výběr, zda být formální nebo neformální, jak chcete. Nejlepší je však mít na sobě něco hezkého, protože je to svatba.

Na Havaji se ženichové mohou rozhodnout pro vestu přes košili s knoflíky a vyhrnutými rukávy, pokud jim nevyhovují obleky. Na druhou stranu, nevěsty obvykle nosí splývavé bílé šaty nebo maxi šaty, pokud je událost neformálnější.

Nezapomeňte do svého celkového oblečení zakomponovat květiny, protože je to přeci jen havajská svatba. Lei nevěsty se skládá z bílých květů, nebo může nosit svatozář z květin, které doplňují ženichův lei nebo šerpu.

Hosté

Jako host na havajské svatbě si musíte zkontrolovat svatební pozvánku ohledně dress code. I když se jedná o odpolední svatbu na pláži, některé páry mohou stále chtít formální oblečení pro své hosty.

Na formální havajské svatbě by se muži a ženy měli rozhodnout pro elegantní obleky a večerní šaty. Na druhou stranu, poloformální havajské svatby obvykle umožňují košile s límečkem s kalhotami, koktejlové šaty nebo dokonce kombinézy s potiskem, které se hodí na svatbu u břehu.

Můžete se také zeptat samotného páru, zda jsou povoleny letní šaty, košile s květinovým potiskem, khaki nebo barevné oblečení. Ale znovu, nezapomeňte mít na paměti skromnost a jemnost, protože pár by měl na svatbě vyniknout.

K etiketě si přečtěte, jaké barvy byste na svatbu neměli nosit.

Jaké boty si vzít na havajskou svatbu?

Obuv při účasti na havajské svatbě závisí na místě a formálnosti události. Například, protože je pro páry typické mít svatbu na pláži na Havaji, nechcete mít na sobě něco, co klouže nebo se topí v písku.

Dámy mohou nosit páskové sandály na podpatku, zatímco muži mohou zvolit espadrilky nebo lodičky. Někdy si hosté mohou vzít žabky nebo jít bosí na plážové svatby pro uvolněnější a intimnější událost.

Zde je také to, co si obléknout na svatbu na lodi, pokud si pár vybral takové místo.

Moderní vs tradiční havajské svatební oblečení

Pokud se vezmete na Havaji, můžete vy a váš partner zvážit tradiční havajské svatební oblečení. Vzpomeňte si na splývavé a dlouhé bílé šaty s květinovou korunkou pro nevěstu, pak na bílou košili a bílé kalhoty s vlečkou v pase a lei kolem krku ženicha.

Pro modernější přístup k havajské svatbě je destinace perfektní kulisou pro barevné potisky na nevěstě a ženichovi. Některé nevěsty dokonce volí více sexy šaty, zatímco ženichové mohou nosit pěkně vypasovanou lněnou košili a vyhrnuté kalhoty podobné tomu, co uvidíte na Boho svatbě.

Když už o tom mluvíme, přečtěte si, co si obléct na Boho svatbu, protože některé styly se mohou vztahovat i na plážovou svatbu na Havaji.

Jaké formální oblečení se nosí během svatby na Havaji?

Formální příležitosti, jako jsou havajské svatby s formálním dress codem, mohou znamenat prvotřídní aloha košile, košile s knoflíky nebo pulovry vyrobené z látek, jako je hedvábí. Tyto topy můžete spárovat s kalhotami nebo šortkami, ale nikdy je nezastrkujte.

Pokud jde o ženy, můžete uvažovat o formální róbě zvané holoku, i když ta je obvykle vhodnější pro nevěstu. Hosté si mohou vyzkoušet další formální havajské šaty zvané holomu, které se často nosí na večerní oslavy.

Co nosíte na svatbě v Luau?

Pokud se po obřadu účastníte svatební hostiny v Luau, můžete mít na mysli slavnost Havaje. To znamená, že jsou přijatelné havajské košile a květinové šaty, nebo můžete svůj outfit ozdobit květinami a mušlemi, pokud látka není potištěná.

Pokud jde o vaše boty, párty v Luau je otevřena žabkám nebo dokonce bosým nohám. Z bot, které jste měli na svatebním obřadu, si můžete vzít sandály na převlečení.

Pamatujte však, že nemusíte nosit mnoho doplňků. Koneckonců, na večírek v Luau obvykle dostanete lei a dámy mohou nosit květinu na pravém uchu na znamení, že jsou svobodné nebo opuštěné, pokud jsou ve vztahu.

Závěr

A to je vše! Chcete-li rekapitulovat, co si vzít na havajskou svatbu, podívejte se na svatební pozvánku, i když je běžné mít poloformální až ležérní oblečení, pokud se jedná o svatbu na pláži.

Potisky a barvy jsou oproti jiným svatbám vítány a hosté jsou ozdobeni květinami. Můžete dokonce jít bosí na havajskou svatbu.

Vždy se však podívejte na svou pozvánku, abyste poznali očekávané oblečení hosta.