Co si obléct na formální svatební hostinu: Průvodce oblečením

Pokud si nejste jisti, co si vzít na formální svatební hostinu, pochopte prosím definici formálního svatebního oděvu. Poskytneme nápady na oblečení, které mohou muži a ženy nosit, pokud je svatební hostina formální.

Probereme také etiketu oblékání na svatební hostinu a porovnáme formální dress code s black-tie a večerním oblečením. A když už mluvíme o formálním oblečení pro hosty, můžete si přečíst, co si obléknout na nepovinnou svatbu s černou kravatou, pokud je to dress code uvedený na vaší svatební pozvánce.

Vysvětlení formálního oblékání: Co si obléknout na formální svatební hostinu

Služební oděv pro mužské hosty

Pokud je dress code pro svatební hostinu, které se účastníte, formální, očekává se, že budete mít oblek, formální kalhoty a kravatu. Na formální svatební hostinu nejsou smokingy nutné, ale můžete se zeptat ostatních mužských hostů, zda by si oblékli smoking než oblek.

Místo recepce můžete také použít jako vodítko pro formální oblečení. Pokud se například jedná o sál nebo country klub, můžete svůj outfit vždy udělat ještě formálnějším, když kravatu přehodíte za motýlka.

Nezapomeňte si pod oblek obléct košili s knoflíky. A samozřejmě noste kožené oxfordky nebo mokasíny a nikdy nespárujte svůj outfit s teniskami nebo sandály.

Služební oděv pro ženy

Oblečení, které můžete vyzkoušet, pokud jste žena navštěvující formální svatební hostinu, by mělo být elegantní a skromné. Můžete také využít čas a roční období místa konání svatební hostiny, abyste věděli, co si obléct k formálnímu oděvu.

Pokud se například večerní svatba v hale koná během chladných měsíců, pak dlouhé tmavé šaty doplněné šátkem budou uctivé. Na druhou stranu, pokud je formální svatba venku a je léto, můžete nosit i formální separáty.

Ženy se na svatební hostinu neomezují pouze na šaty. V současné době jsou kalhotové kostýmy stejně elegantní a vhodné pro formální recepci.

Je večerní oblečení formální?

Svatební hostina se obvykle koná ve večerních hodinách. Pár si také vybírá vnitřní místo, aby měl větší svobodu než velká akce venku.

Jak již bylo řečeno, většina recepcí obvykle vyžaduje formální oblečení pro svůj dress code, aby vyhovovalo vnitřnímu a velkému místu. Ne všechny recepce jsou však stejné.

Bez ohledu na večerní recepci mohou snoubenci preferovat poloformální nebo koktejlové oblečení, protože recepce je spíše o zábavě a tanci než o slavnostním a formálním svatebním obřadu. Pro jistotu se podívejte na svatební web nebo pozvánku a v případě potřeby si vezměte na hostinu převlečení.

Pokud pár požaduje koktejlovou akci, můžete si přečíst, co je to koktejlová recepce, abyste věděli, co můžete očekávat.

Co znamená večerní oblečení?

Večerní oblečení obvykle odkazuje na formální večerní oblečení. Pamatujte, že večerní události se obvykle řídí formálním dress codem o tom, co si obléct.

Některé večerní svatby dokonce vyžadují black-tie dress code, který je elegantnější než formální dress code. Vzpomeňte si na luxusní dlouhé tmavé šaty nebo šaty pro ženy a smokingy pro muže.

Ale pokud je večerní oblečení na svatbu, mějte prosím na paměti skromnost. Nechcete mít na sobě příliš nápadný oděv, který by nevěstě a ženichovi ukradl pozornost.

Znamená formální černá kravata?

Pokud se na svatbě, které se účastníte, zmiňuje dress code black tie, uvědomte si prosím, že je to úroveň nad normálem. Například elegantnější verze koktejlového oblečení je formální, zatímco černá kravata je ještě velkolepější než formální.

Večerní formální události obvykle dodržují pravidla oblékání do šatů pro hosty. Ale pokud je to volitelná černá kravata, znamená to, že byste měli nosit formální oblečení, jako jsou kalhotové kostýmy, midi nebo dlouhé šaty a obleky.

Můžete si také představit, jaké oblečení se nosí na gala, pokud svatební hostina, které se účastníte, naznačuje black-tie událost. Nezapomeňte si dávat pozor na barvy a styly, které budete nosit, protože jste pouze hostem.

Je svatební hostina formální?

Svatební hostina má obvykle formální dress code, protože odpovídá formálnosti svatebního obřadu konaného před ní. Většina recepcí se také koná večer a uvnitř, takže formální oblečení bude pohodlné a vhodné.

Recepce však může být semiformální nebo dokonce koktejlová. Díky tomu bude tanec a zábava pohodlnější než nošení smokingů a večerních rób.

Je v pořádku nosit na svatební hostinu dlouhé šaty?

Na svatební hostinu můžete nosit dlouhé šaty jako maxi nebo šaty až po zem, pokud je dress code formální, black-tie nebo black-tie volitelné. Dlouhé šaty, jako jsou maxi šaty, kde se lem dotýká podlahy, také přicházejí v různých stylech, takže je lze použít na svatebních hostinách na pláži a dokonce i na neformálních hostinách na dvorku.

Ujistěte se, že šaty budou pohodlné na místo konání a že nebudou příliš extravagantní pro svatební téma a formálnost.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli, co si obléknout na formální svatební hostinu, která by měla být ovlivněna časem a místem konání hostiny.

Ale pro rychlou představu, muži mohou nosit obleky s koženými obleky, zatímco ženy se mohou rozhodnout pro dlouhé šaty nebo dokonce kalhotový kostým. Také nemusíte nosit černou kravatu, protože je to o úroveň výš než formální dress code.